Політичні новини: телеграф

Лазаренко йде в депутати

Скандальний екс-прем’єр Павло Лазаренко, який вже 13 років перебуває у США і був там засуджений за фінансові злочини, очолив список партії “Громада” на парламентських виборах в Україні. Таке рішення партійного з’їзду, який відбувся у суботу на Дніпропетровщині, повідомляє Радіо Свобода. Брат екс-прем’єра Іван Лазаренко на запитання щодо можливої відмови у реєстрації Павла Лазаренка відповів: “Я не можу цього сказати, це питання до ЦВК”.

Складність перевірки

Після заяв члена ЦВК Михайла Охендовского про те, що комісія перевірить можливість реєстрації кандидатом у нардепи футболіста Андрія Шевченка, заступник голови ЦВК Андрій Магера сказав, що насправді складно буде отримати  інформацію щодо проживання кандидата в депутати в Україні протягом останніх 5 років  “У чинному законі відсутній належний механізм надання офіційної інформації щодо підтвердження чи спростування цих даних. І досить проблематично буде багато питань розв’язувати. Може, не випадково це в законі, я не знаю”, – зазначив Магера в ефірі телеканалу ТВі.

Ставка на “мажоритарку”

Влада позиціонуватиме вибори за партійними списками як демократичні, щоб приховати “брудні” технології на “мажоритарці”. Про це кажуть відомі українські політологи, повідомляє “Україн­ський тиждень”. Експерти кажуть, що нових виборчих технологій не буде, тому використовуватиметься підкуп виборців і адміністративний ресурс.  “Кампанія в округах і по загальному виборчому округу матиме дуже спільний рівень застосування брудних технологій. Проте для Заходу влада позиціонуватиме вибори по пропорційній системі як демократичні. А по мажоритарних округах, думаю, застосовуватимуться більше “брудних” технологій”, – зазначив Сергій Таран, директор Міжнародного інституту демократій. 

Про євроінтеграцію забули

Ані партія Януковича, ані опозиція не стали робити ставку на тему зближення з Євросоюзом у своїй передвиборчій кампанії.  Якщо із владою все зрозуміло, то стриманість опозиції можна пояснити тактичними міркуваннями. “Піднімати стяги з гаслами євроінтеграції в нинішній виборчій кампанії для опозиції невигідно. Влада може легко перехопити ініціативу, взявши за козир успіх “Євро-2012” та прогрес у лібералізації візового режиму з ЄС”, – пояснює політолог Світлана Конончук, інформує українська редакція “Німецької хвилі”.

Газети для сільських виборців 

Щоб донести свою позицію до виборця сільської місцевості, чимало кандидатів змушені засновувати власні засоби масової інформації, здебільшого газети. Про це сказала виконавчий директор ЛОГО “Комітет виборців України” Оксана Дащаківська під час прес-конференції у Львові, інформує “Вголос”. “Таких газет є дуже багато, багато кандидатів мають їх”, – зазначила Оксана Дащаківська. Вона додала, що зараз друковане слово для сільського мешканця є дуже вагомим, хоча найбільше значення на виборах відіграватиме все-таки телебачення.

Напади на партійні офіси

З початку цього року “Український тиждень” нарахував понад 20 нападів на офіси українських політичний партій. Потерпають майже всі політичні сили, як провладні, так й опозиційні.  Та найбільше нападів відбулося на офіси Партії регіонів. Також зазначимо, що напади на офіси політичних сил відбуваються у різних областях України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7687 / 4.09MB / SQL:{query_count}