КОД обіцяє єдиний список

Опозиційні партії домовилися про критерії спільного походу на парламентські вибори

Опозиційні партії домовилися про критерії спільного походу на парламентські вибори

У Комітеті опору диктатурі успішно працюють над єдиним списком опозиції на виборах до Верховної Ради України. Про це “Пошті” повідомив народний депутат від фракції НУ-НС Тарас Стецьків. Він зазначив, що шанси створити єдиний список дуже високі. 

“Шанси високі. Гадаю, найближчим часом ви його побачите. Зараз триває дискусія навколо дрібних деталей цього списку. Йдеться про юридичні процедури, адже якщо обирається якась одна партія, то члени інших партії, які хочуть кандидувати у списку або на округах, мають припинити своє членство у партії. Є нюанси із проведенням з’їзду, який буде висувати єдиний список. Ці нюанси вимагають дуже скрупульозного опрацювання, бо влада використає мінімальну зачіпку, щоб не допустити створення об’єднаної опозиції і її участі у виборах у вигляді об’єднаного списку”, – резюмував Тарас Стецьків.

ДО ТЕМИ

Нагадаємо, ВО “Батьківщина” і партія “Фронт змін” запропонували іншим партіям, що входять до Комітету опору диктатурі і підписали на Софійській площі угоду про спільні дії опозиції, надати список кандидатів для розгляду можливості їхнього включення до списку від єдиної опозиції для участі у парламентських виборах у 225 мажоритарних округах. 

Окрім того, за його словами, в КОДі досягнуто компромісу щодо участі у перегонах тих партій, які не долають п’ятивідсоткового виборчого бар’єру. Вирішено, що такі політичні сили на виборах не будуть висувати свої партійні списки у пропорційній частині. Відповідне рішення було прийнято на засіданні центрального Комітету опору диктатурі 20 березня.

“Об’єднана опозиція може бути створена на базі двох великих партій і восьми менших. Спільно було прийнято рішення про те, що партії, які не мають шансів узяти 5% бар’єр, не мали би засмічувати політичного поля і давати привід для влади грати на чварах опозиції. І їм було запропоновано не висувати списків, але їхні кандидатури будуть узгоджуватися на мажоритарних округах. Цим партіям також було запропоновано подавати кандидатури до єдиного опозиційного списку”, – каже Тарас Стецьків. За його словами, рейтинги партій будуть визначати соцдослідженнями.

“Майже всі партії погодилися на такі умови. Поки що не маємо згоди від “Нашої України” і Європейської партії Миколи Катеринчука”, – каже він.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4752 / 3.98MB / SQL:{query_count}