Повільна хода до Європи

Україну похвалили за поступ у приведенні законодавства до міжнародних стандартів та розкритикували за безвідповідальність влади

Україну похвалили за поступ у приведенні законодавства до міжнародних стандартів та розкритикували за безвідповідальність влади

врокомісія задоволена виконанням Україною Плану дій з лібералізації візового режиму. Про це йде мова у спільному звіті Єврокомісії та офісу Високого представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон, оприлюдненому нещодавно, повідомляє dt.ua.

У документі, зокрема, зазначено, що Київ досягнув прогресу у виконанні кількох ключових параметрів, але у більшості сфер, як пишуть, висновки робити ще рано, оскільки процес лише на стадії виконання. Серед позитивних моментів – реалізація законодавства про функціонування біометричних паспортів, “дуже добрий поступ” в ухваленні правових меж у сфері управління кордонами, зрушення у вирішенні міграційної проблеми. “Україна також почала здійснювати кроки для наближення законодавства з регулювання прав шукачів притулку до міжнародних та європейських стандартів. Однак потрібно здійснити додаткові зусилля для подальшого поліпшення правових рамок України в цій важливій сфері, аби зробити її повністю відповідною до міжнародних стандартів та стандартів ЄС”, — йдеться у звіті ЄС.

При цьому Єврокомісія та баронеса Ештон закликають Україну “повністю розв’язати проблемні питання, щодо яких серйозне занепокоєння висловлювали міжнародні та громадські організації”. Окрім того, попри позитивні оцінки нещодавно прийнятого антикорупційного пакета законів, у ЄС відзначають, що ще “слід здійснити значні кроки для забезпечення його правильного виконання”. Нагадаємо, Україна отримала План дій з лібералізації візового режиму на останньому саміті Україна–ЄС 22 листопада 2010 року. Документ складається із двох фаз: законодавчої роботи (ухвалення необхідних норм) та імплементації цих норм. Виконання плану створить умови для запровадження безвізового режиму для українських громадян, хоч це і не є обов’язковим наслідком виконання усіх умов Україною.

Додамо також, що оцінки в офіційних документах нерідко суттєво відрізняються від тих, які європейські посадовці висловлюють “від себе”. Зокрема, про погіршення ситуації із євроінтеграцією нещодавно заявив і голова Представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра. Він зауважив, що сьогодні не зрозуміло, хто на рівні влади відповідає за політику зближення із Європою. Тейшейра зауважив, що раніше в Україні діяло Координаційне бюро європейської та євроатлантичної інтеграції секретаріату Кабміну, окрім нього, був ще координаційний орган і в Мінекономіки. “Перший нині розпущений, другий діє. Це можна пояснити адміністративною реформою. Раніше ми працювали з досвідченими переговорниками. Сьогодні їх перевели на інші місця. Тепер ми не знаємо, з ким мати справу, хто за що відповідає”, – передає слова посадовця “Український тиждень”. Європейський політик наголошує: “Якщо євроінтеграція є справді пріоритетом вашої держави, то треба мати чіткі структури, залучати громадянське суспільство й вимагати відповідальності від держслужбовців”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.4756 / 4.08MB / SQL:{query_count}