Зникли матеріали з “газової справи” Тимошенко

Українськi полiтичнi експерти зазначають, що екс-прем’єра України Юлiю Тимошенко засудять до ув’язнення.Учора Печерський районний суд міста Києва, продовжив розгляд кримінальної справи Юлії Тимошенко, після перерви за відсутності захисника Юрія Сухова.

Українськi полiтичнi експерти зазначають, що екс-прем’єра України Юлiю Тимошенко засудять до ув’язнення

Учора Печерський районний суд міста Києва, продовжив розгляд кримінальної справи Юлії Тимошенко, після перерви за відсутності захисника Юрія Сухова. Також у понеділок захист Юлії Тимошенко заявив про зникнення документів із матеріалів справи.
“У справі зникли 213 аркушів справи”, – звернувся із зауваженням до суду захисник Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк під час оголошення суддею Кірєєвим 14-го тому матеріалів кримінальної справи.
Сама ж екс-прем’єр зазначила, що це не перший доказ фальшування справи, інформує її сайт.
 “Це вже другий приклад, де у справі посилаються на додатки, але в справі додатків немає. Зараз вже вдруге ми фіксуємо, що відсутні матеріали, на які є посилання. Це є свідченням того, що справа фальшувалася, а не ретельно готувалася”, – заявила на судовому засіданні Юлія Тимошенко.
Олександр Плахотнюк повідомив суду, що сторона захисту має фотокопії томів кримінальної справи з 5 по 14 включно. “За допомогою технічних засобів перезнято томи 5 – 14. При цьому 1– 4 не було знято”, – сказав він.
Тим часом українськi полiтичнi експерти кажуть, що екс-прем’єра України Юлiю Тимошенко засудять до ув’язнення, інформує “Українська правда”.
“Судячи з того, як розвивається i сам судовий процес, i внутрiшня полiтична ситуацiя навколо процесу, рiзкi засудження Юлiї Володимирiвни (Тимошенко) збiльшуються”, – сказав директор Центру полiтичних дослiджень “Пента” Володимир Фесенко учора на прес-конференцiї.
На думку полiтолога, обвинувачення, яке висунуто Тимошенко, “зменшує можливiсть м’якого виходу” з цього процесу. За його словами, амнiстувати Тимошенко за тiєю статтею, яку їй ставлять у провину, неможливо.
Володимир Фесенко прогнозує, що з цiєї ситуацiї можливi два виходи: або переквалiфiкувати обвинувачення, або повернути справу на дорозслiдування.
Вiн наголосив, що повернути кримiнальну справу проти Тимошенко на дорозслiдування теоретично можливо, але для цього необхiдне “полiтичне рiшення”. “Щодо засудження (Тимошенко), то це цiлком можливий варiант”, – переконаний полiтолог.
Однак зi своїм колегою не погодився директор Київського центру полiтичних дослiджень i конфлiктологiї Михайло Погребинський.
За його словами, достатньо прочитати Кримiна­льний кодекс, де чiтко зазначено, що суддя має право призначити покарання “менше меншого”. Тобто покарання менше того, що передбачено КК. “Я вважаю, що це найкращий варiант i для влади, i для Тимошенко. Вважаю його цiлком iмовiрним”, – сказав Погребинський.
Своєю чергою, директор соцiологiчної служби “Український барометр” Вiктор Небоженко висловив упевненiсть у тому, що Тимошенко все-таки ув’язнять. “Щодо Тимошенко – її посадять, i це видно”, – сказав Віктор Небоженко. У зв’язку з цим у експерта викликає побоювання питання життя Тимошенко.
“З цього моменту виникає запитання: чи не станеться з нею те саме, що сталося з Георгiєм Ґонґадзе?”– сказав Небоженко.
За словами експерта, такий розвиток ситуацiї спричинить полiтичну кризу, яку свого часу пережив президент України Леонiд Кучма, оскiльки нинiшнього президента звинувачуватимуть у тому, що вiн не зумiв забезпечити й гарантувати безпеку у в’язницi.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7405 / 4.09MB / SQL:{query_count}