Непублічна жінка

Чи вам цікава Людмила Янукович як перша леді держави?

Чи вам цікава Людмила Янукович як перша леді держави?

Нечуване досі в Україні нововведення запровадили у сім’ї Януковичів. 12 лютого першу леді Людмилу Янукович заборонили фотографувати під час відвідин Донецького музично-драматичного театру. Перед початком вистави журналістів приголомшили новиною: відтепер Людмилу Янукович не можна фотографувати, а крім того, забороняється до неї наближатися без спеціального дозволу.

Про це повідомила Gazeta.ua. Новина миттю поширилася інформаційним простором України і шокувала журналістів.

Цікаво, що адміністрація театру не змогла уточнити, до кого конкретно треба звернутися за відповідним дозволом сфотографувати Людмилу Янукович. Однак дала зрозуміти, що вимога обмежити доступ виходить від охорони.

“Людмила Олександрівна прийшла відпочивати, а не позувати, до питань не готувалася, до того ж останні фото з театру їй не сподобалися”, – пояснила представниця прес-служби муздрами.

Як відомо, досі Людмила Янукович люб’язно спілкувалася з представниками ЗМІ при кожній появі на публіці. Чому дружина Президента змінила своє ставлення до журналістів і перестала бути публічною особою, можна лише здогадуватися.

У цьому контексті варто нагадати про нещодавній мітинг під вікнами адміністрації Президента, який організували працівники одного з українських телеканалів. Захід відбувся під гаслами “Людо, вийди в люди”, “Першій леді свободу від домашнього  арешту”. Чомусь не супроводжує Людмила Янукович свого чоловіка і під час закордонних візитів або зустрічей високих гостей в Україні.

Все це, без сумніву, виглядає дивно, бо досі усі дружини українських президентів були публічними особами…

Сьогодні “Пошта” запитує читачів, чи їм цікава Людмила Янукович як перша леді держави?

Любов Максимович,
голова Західноукраїнського центру “Жіночі перспективи”:

– У європейському трактуванні перша леді виконує певні представницькі функції, займається громадською діяльністю. Людмила Янукович, як перша леді країни, мені мало відома, так само, як і організація жінок похилого віку, яка нещодавно обрала її почесним головою. На мою думку, пані Янукович не є публічною особою, а більше домашньою. Для пострадянських країн це до певної міри характерно, маємо приклад Білорусі. Що ж до заборони її фотографувати без дозволу, то треба зважити на причини цього: якщо це її особисте бажання, її ініціатива, то, звичайно, це її право, якщо ж є інші причини – тоді це дискримінація.

Роман Кошовий,
голова правління ЛОГО “Комітет виборців України”:

– Мене абсолютно не цікавить публічне життя Людмили Янукович як першої леді країни. Але те, що заборонили фотографувати дружину Президента, вважаю великою ганьбою для країни. Напевно, рейтинг України у світі опустився ще нижче. Не думаю, що десь іще у світі є така практика. Це може виникнути хіба в глибоко тоталітарних країнах, як, до прикладу, Білорусь.

Іван Лозинський,
голова Сихівської районної адміністрації м. Львова:

– Президент країни – публічна особа. А щодо його сім’ї – це його особиста справа. Я вважаю, що жінка повинна підтримувати чоловіка всюди: і в особистому житті, і в роботі. Було б цікаво більше чути про те, що робить перша леді України. Але, якщо людина не має бажання говорити про справи, якими вона займається, – це її право.

Юрій Вовкогон,
магістр політології:

– Дуже смішне запитання. Пані Людмила як “друга половина” й “одна сатана” може бути анекдотичним персонажем чи образом народної демонології, але аж ніяк не публічною особою. Звісно, як перша леді країни вона дуже гарно доповнює Президента, проте і за її відсутності Віктор Федорович здатний тримати увагу розбещеного серіалами та реаліті-шоу електорату.

Олександра Служинська,
президент благодійного фонду “Салюс”:

– Ні, не цікава. Дуже не цікава. Хотілося б, щоб це була інтелектуальна, різностороння людина, високоосвічена, на яку було б приємно дивитися і приємно слухати з надією почути щось значуще і компетентне. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.0360 / 4.11MB / SQL:{query_count}