Країна одна – символів багато

Що для Вас є символом України?

Що для Вас є символом України?

Кожна держава має свої символи. Кожна людина, якщо її запитати про символи тієї чи іншої країни, зможе їх назвати. Якщо говорити про Росію, то, можливо, це буде горілка, ведмідь і береза, а ще імперська жага. Якщо про Сполучені Штати – демократія, свобода, долар і та сама імперська жага. Канада – клен і хокей, Італія – Рим, Пізанська вежа, спагеті і піца, Франція – мода, парфуми, Ейфелева вежа і французьке вино, Британія – консерватизм і футбол, Німеччина – пиво, Швейцарія – банки, сир і годинники. А чи не замислювалися Ви, що є символом України? Росіянин, певно, скаже: сало, німець – брати Клички, британець чи італієць – Андрій Шевченко. А ми самі що скажемо?! Тут, певно, буде чимало відповідей – синьо-жовтий прапор, тризуб, козаки, червона калина, родюча земля і Карпатські гори, Тарас Шевченко і дуже багато спортсменів, що прославляють нашу державу. І скільки б відповідей не було, кожен буде правий. Бо всі ми різні, але Україна у нас одна! Сьогодні запитуємо у читачів “Пошти”: що для Вас є символом України?

Зореслава Кравчук,
художній керівник Львівського Будинку вчених, заслужений діяч мистецтв:

– Для мене символами України є верба і калина. Правду каже прислів’я: – Без верби й калини – немає України”. З давніх-давен наш народ опоетизовував кущ калини, оспівував у піснях. У калині, кажуть, материна любов і мудрість. Калина коло хати – здавна найперша і найзначніша ознака українця. Це символ надійного життєвого опертя, родинного благополуччя і достатку. Кущ калини біля материної хати – це не лише окраса, а й глибокий символ. Це наш духовний світ, наша спадщина. Кущ калини опредметнює і красу, і духовний потяг до своєї землі, своїх традицій. Без калини не уявити народної пісенної творчості, а пісень про калину не злічити. А в народній медицині, очевидно, не було кращих ліків від застуди, ніж калиновий чай. А яка потрібна була калина в численних обрядах!

Руслан Козак,
президент ЗАТ – Транспортна компанія – Ференс&К”:

– Для мене основними символами України є мова і традиції. Всі інші атрибути можуть бути скопійовані. Переконаний, що саме мова і традиції можуть допомогти нам, громадянам, триматися купи і бути сильною нацією! Коли перебуваєш за кордоном, так приємно чути українську мову!  Особливо тішить серце, коли наші традиції шанують і у нашій державі, і в інших країнах. Особливо був зворушений під час поїздки до Канади. Гордий, що саме в цій країні й досі дуже шанують українські традиції люди, які вже  давно покинули Батьківщину.

Дмитро Сосновський,
головний тренер національної збірної України з боксу:

– Насамперед сама Україна та наш народ! Люди, які тут живуть, працюють, творять. Це спортсмени, митці, журналісти, економісти. Зрештою, люди, які   не втікають із України куди подалі, а трудяться тут, вдома. Маємо пишатися, що маємо таку працелюбну націю! Також символами є наша земля, історія, відомі особистості. Це – Шевченко, Франко, Грушевський.

Ірина Чілімова,
голова Залізничної райадміністрації м. Львова:

– Для мене головним символом України є незалежність. Наші люди багато років наполегливо боролися, аби держава була вільною та незалежною. Зрештою, нація вистраждала і заслужила цю незалежність! Тепер її треба берегти та шанувати, особливо для наших дітей. Як громадянка держави, щиро сподіваюся, що українці й надалі будуть вільним народом у своїх висловлюваннях, діях та вчинках, і нами ніхто ззовні не маніпулюватиме.

Олег Денега,
прокурор м. Львова:

– Особисто для мене насамперед це Конституція України. Адже це головний закон прямої дії у незалежній демократичній державі. Переконаний: якщо в країні чітко дотримуватимуться цього закону, тоді виконуватимуть і решту законів. Звісно, невід’ємними та важливими символами України є гімн, прапор та герб. Щоправда, великий герб держави ще досі не затверджено.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4151 / 4.01MB / SQL:{query_count}