А машину хоч на дах…

Як, на вашу думку, можна вирішити проблему паркування автомобілів у центрі міста?

Мабуть, всі львів’яни останнім часом хоч раз мріяли, аби авто, якими заставлений чи не кожен вільний клаптик тротуарів нашого міста, десь зникли. Особливо страждає від автомобільного нашестя історичний центр Львова... Цими вузенькими вуличками і так важко пройти, а тепер все частіше доводиться, йдучи, притискатися до стареньких будинків, аби не зачепити чергову “вдало” припарковану машину.
На щастя, менше ніж за тиждень центральна частина нашого міста перетвориться на пішохідну зону. Заїжджати на цю територію машинами містяни зможуть тільки оформивши відповідні перепустки. А ось проблема з паркуванням ще більше загостриться. Перед чималою кількістю львів’ян, які мають власний транспортний засіб, і раніше щодня поставала проблема: де ж прилаштувати у центрі свій автомобіль.
Тепер, за тотальної заборони паркування у пішохідній зоні, вона автоматично перетворюється на дилему. Тож “Пошта” вирішила запитати у містян, як її вирішуватимуть і де в такому випадку паркуватимуть свої автомобілі?
Андрій Мацяк, генеральний директор театру імені Марії Заньковецької
Варто облаштовувати спеціальні паркінги, і зовсім не обов’язково робити це безпосередньо в центральній частині міста. Наприклад, можна подумати над вибором території для одного з них поблизу автобусного заводу. Взагалі ж львів’янам значно полегшило б життя будівництво багатоповерхових паркінгів. Розвантажити центр можна й ще одним способом – перенести деякі управлінські будівлі з центру на околиці міста.

Насправді ж таке питання має вирішуватися комплексно, адже, ввівши перепустки для авто, ми не вирішуємо інші проблеми міста, скажімо, неодноразово згадувані сміттєзвалища. Варто визначити пріоритетні для Львова питання, сконцентруватися на них та всією громадою бити в больові точки. Так досягнемо результату.
Юрій Кужелюк, член комісії з питань інженерного господарства, транспорту і зв’язку ЛМР
В усіх цивілізованих державах за паркування на автостоянках водії платять гроші. На жаль, у нас немає таких паркінгів, і навряд їх збудує держава, адже сьогодні всі стоянки є приватними. Окрім того, будувати такі багатоповерхові споруди доцільно хіба у разі стовідсоткової впевненості, що тут захочуть паркувати автомобілі. Треба брати до уваги, чи зручно такий паркінг розташований і чи не доведеться людям довго добиратися до нього без авто.

Взагалі ж громада і місто повинні впливати на водія. У Європі таке самовільне паркування, яке ми бачимо щодня у центрі Львова, обходиться пересічному водію штрафом у розмірі щонайменше 200 євро. Також у більшості європейських міст працює евакуатор, що під час повернення оштрафованого автомобіля власнику забирає ще близько 300 євро. Нам давно пора відкинути закорінену думку про те, що хтось інший все зробить, а я чинитиму, як мені зручно. Усе в наших руках. Як зробимо, так і житимемо!
Ігор Мартинів, співзасновник “Львівського Volkswagen клубу”
Автомобілі треба паркувати там, де це дозволено і де для цього є місце. Не можна або немає місця в центрі – паркуйся подалі. Хочеш тримати машину під хатою чи паркуватися під офісом – переїжджай у райони, які є більш комфортними для автовласників. Паркування у центрі не може бути безкоштовним, а місць ніколи не вистачить на всіх. Це проста істина, яку треба зрозуміти та навчитися жити з нею.

Зараз у центральній частині хаос. У нас же є пішохідна зона, скажімо, на площі Ринок. Але подивіться: щодня там стоять автомобілі. ДАІ не хоче чи не може із цим нічого зробити. Якщо порядок навести нереально, то логічним є просте рішення – фізично обмежити в’їзд сюди. Але саме фізично, бо, як показує життя, на наших людей жодні заборонні знаки не діють.

Напевно, знайдеться багато невдоволених, та слід на одну шальку терезів поставити свій комфорт, а на іншу – комфорт львів’ян, туристів, зрештою, красу середньовічного міста. Ми вже забули, як воно має виглядати, бо скрізь стоять машини!

Купуючи авто, ти не купуєш в комплекті декілька квадратних метрів львівської бруківки чи тротуару. Як львів’янин, що пересувається містом пішки та на велосипеді, підтримую рішення про пішохідну зону. Як автомобіліст готовий змиритися з тим, що доведеться об’їжджати центр. Добре, що ремонтують найбільш проблемні дороги. Рух ними стане комфортнішим та швидшим. Окрім того, розвивається велоінфраструктура. Пересідаймо на ровери!
Вардкес Арзуманян, ресторатор
На мою думку, міська програма з перетворення частин деяких вулиць у центрі мiста на паркiнги, є правильною. Це досить зручно як для водіїв, яким десь потрібно залишати свої транспортні засоби, так і для пішоходів – львів’ян і гостей міста, адже у них з’являється значно більше простору, що раніше займали машини.

Ба більше. Як на мене, у цьому питанні треба бути ще сміливішими і враховувати потреби громади, усіх жителів центру, працівників та відвідувачів пiдприємств, якi розташовані в центральнiй частинi. Тобто для реалізації цієї програми варто використати ще більше вулиць під паркінги, аби всi водії мали вільний доступ до центру міста, але водночас не заставляли своїми автомобілями пішохідну зону Львова.
Ірина Юнак, адміністратор магазину жіночого одягу
Проблеми із паркуванням автомобілів ми бачимо вже зараз, коли більшість центральних та довколишніх вулиць закрили на ремонт. Через це машини з товаром не можуть нормально заїхати у центр, адже просто немає альтернативних доріг. Можна їхати маленькими вуличками, але на них дуже часто стоять працівники ДАІ або ж там є знаки, які повідомляють: заїзд заборонений.

Із місцем під паркінги ситуація геть погана. У центральній частині Львова немає навіть відповідних великих ділянок, на яких можна було б зробити автомобільну парковку. Єдиний варіант – створювати підземний паркінг.

Стосовно ж ситуації з перепустками, до цього я теж негативно ставлюся. Пригадується минулорічний досвід. Під час Євро-2012 теж мали б видавати перепустки, але тоді цього просто не захотіли робити. Звичайно, як пішоходу ідея вільної від машин зони мені подобається.
Любов Максимович, голова Західноукраїнського центру “Жіночі перспективи”
Рішення зробити центральну частину Львова пішохідною зоною я вважаю правильним. Свої ж авто водії нехай залишають за межами центру. Місто легко могло б вирішити питання із паркуванням, якби поблизу центру звели великі багатоповерхові стоянки. Але про це треба було думати ще п’ять-шість років тому, коли ділянки за межами центром були не такими забудованими. Зараз там височіють готелі та інші споруди…

Коли мені треба потрапити у центр міста, то з Сихова я їду на власному авто, залишаю його в районі вулиць Княгині Ольги чи Богуна, пересідаю на трамвай і спокійно доїжджаю до центру. Так само у зворотний бік. Не їздити автомобілем до центру мене спонукав один прикрий випадок: я мала одну годину, аби потрапити на виставку у Палац мистецтв. У результаті я 40 хвилин витратила, аби десь припаркувати своє авто, і у мене залишилося лише 15 хвилин, щоб подивитися виставку.
Роман Матис, маркетолог, засновник руху “И так поймут!”
Мені подобається ідея створити пішохідну зону у серці Львова. Я за повну заборону паркувати автомобілі там. Як на мене, їх надто багато. Машини займають чи не увесь простір, призначений для пішоходів.

Але, гадаю, значно ефективніше було б боротися з автомобільною “навалою” іншими методами. Наприклад, можна було б перенести за межі історичного центру всі державні установи. У такому випадку кількість людей, які чи не щодня в’їжджають на цю територію автомобілями у власних справах чи на роботу, стала б значно меншою, а значить і машин на тротуарах практично не було б.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7120 / 4.18MB / SQL:{query_count}