Вітаємо вас, любі Татусі!

Якою є роль батька у вашій сім’ї?

Юрій Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини
Батько має бути авторитетом у сім’ї. Очевидно, що авторитет не з’являється у батька після народження сина чи доньки, як, наприклад, з’являються у дитини права. Його необхідно заробити щоденною працею над собою, спілкуванням із дитиною, власними діями та вчинками. Коли батько для дітей є авторитетом, тоді в сім’ї немає насильства, грубіянства, ременя та міцного слова. Так мене вчив мій батько, так я вчу своїх дітей.

У нашій сім’ї в стосунках панує довіра, тому, сподіваюся, діти звертаються до мене і мами з усіма питаннями, які їх хвилюють, та можуть поставити їх, якщо ми в цю хвилину не разом, по телефону. Мої діти знають свої права, знають і мої права, тому поняття обов’язків у сім’ї дуже чіткі: батько сказав вчити уроки – значить вчити уроки.
Андріян Гутник, голова депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міськради
Роль батька у нашій родині, як і має бути в кожній, є дуже важливою. Я багато працюю, і тому для сім’ї у мене залишається мало часу. Зовсім не стільки, скільки хотілося б… Але неділя для нас – день, коли ми завжди разом. Їдемо на природу, йдемо в театр, на пікнік, в аквапарк тощо.

Маю двох донечок: старшій Анастасії-Ользі 17 років, молодшій Софії-Анні 8 років. Є багато тем, які ми обговорюємо разом. Так склалося, що дружина надала мені такий обов’язок – деякі теми я маю обговорити і пояснити. Дай Боже, щоб у кожній сім’ї були батько і мати, адже це запорука здорової української нації!
Оксана Сидор, заступник директора компанії “Дік-Арт”
Мій батько завжди був і є моїм щирим критиком та порадником. Батько – це підтримка, впевненість, віра, образ сім’ї, сприйняття світу, дружби, самореалізації, любові… Це я вже спостерігаю у стосунках мого чоловіка з донькою. Найцінніше, що в нас є ,– це віра в нас близьких людей.
Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради
Тримати сім’ю купи і тримати купи всі сімейні справи. Батько – це дисципліна, порядок, а також стратегічне планування, стосується це якихось важливих рішень (наприклад, хто і в якій школі буде вчитися), покупок чи відпочинку... Батько – експерт у технічних питаннях, ремонтах, а також наповненні сімейного бюджету спільно з мамою. Правду кажуть, що чоловік – голова, а дружина – шия. Так воно й повинно бути, враховуючи специфіку чоловічої та жіночої природи.
Юрій Федечко, благодійник, креативний директор компанії “Капітал-медіа”
І для сина, і для доньки батько є важливою особою в родині. Ще з малечку син ідентифікує себе з татом як представником чоловічої статі. Він намагається допомагати, переносити вантажі та робити хатні справи. За статистикою, у хлопчика, що виховувався в сім’ї без батька, відсутні або меншою мірою виявляються близько 20 рис характеру (цілеспрямованість, терпеливість, впевненість у собі, креативність тощо). Для доньки батько є людиною, що уособлює навколишній світ. Яким є батько, таким часто уявляють доньки й те, що їх чекає ззовні (яким є світ – ворожим чи близьким та привітним).

Батько – це порадник та приклад для дітей! Досить часто коханий доньки є схожим на її батька. У родинах, де слова батька не вважаються вагомими (як часто буває у сучасних сім’ях через те, що жінка має вищу зарплату), більше сварок та непорозумінь. Змінюються еталони, тому чоловікам бажано все ж залишатися чоловіками і робити все, аби дати зрозуміти ближнім, що вони захищені, їх люблять, вони у безпеці.

Син має бачити, що батько любить спорт та дотримується здорового способу життя. Адже для кожного хлопчика важливо бути фізично розвиненим. Так, мій син Кирило вчора стартував у чемпіонаті України з греблі на каное. Він хвилювався, тому я телефонував, підтримував і, звичайно, переживав разом із ним.

Бути батьком – це постійна робота над собою! Ні на хвилинку не можна заспокоюватися, бо батько завжди залишається старшим другом для своїх дітей, і права на помилку він просто не має!
Наталія Кондратенко, ведуча ранкового “Доброго шоу” і програмний директор радіо “FM Галичина”
Cкажу відверто: я дотримуюсь думки, згідно з якою сьогодні роль батька в сім’ї не повинна обмежуватися таким правилом: я – батько, бо я несу гроші в сім’ю! Щодо виховання дитини, батько може дати дитині те, чого не може дати мама. У мами і тата різні функції, вони ніби доповнюють одне одного. У мене є донечка. Я дуже вдячна своєму чоловікові і батьку моєї Ксенії за те, що від самого народження дитини він контактує з нею, будує стосунки з донькою на основі дружби та турботи, водночас встановлюючи певні межі і правила – тут має бути беззаперечний авторитет тата.

Саме батько визначає жіночу долю своєї дочки. Її успіх в особистому житті, вибір партнерів і стосунки з ними – це зона татової відповідальності. Психологи і мудреці недарма стверджують: справжню жінку може виховати тільки батько. І я з цим абсолютно згодна. Піклуючись про нього в побуті, отримуючи його ласку та визнання, відчуваючи його захист, дослухаючись до його порад, дівчинка стає справжньою жінкою. Від того, як батько поводить себе з дитиною та мамою, залежить сценарій її майбутнього життя.

Я процитую свого улюбленого психолога Ларису Дідковську: “Усі діти народжуються вільними і гідними. А потім ми їх виховуємо”. Тому в Татове свято я дякую редакції за можливість привітати всіх батьків зі святом та побажати їм не боятися брати на себе відповідальність за своїх дітей (тим більше, це дуже чоловіча риса), намагатися чути свою дитину і… просто любити її, любити неоцінювально, всім серцем, як тільки може любити Батько!
Мирослав Николаєв, директор навчально-реабілітаційного центру “Джерело”
На мою думку, батько має бути таким собі фундаментним блоком – його не дуже видно, але на ньому тримається весь будинок. Основна місія батька – бути відповідальним за свою сім’ю, а не перекладати все на плечі дружини. У сімейному житті виникають різні, не завжди приємні ситуації. У такий час потрібно бути мудрим і вміти підтримати свою половинку, бути опорою та хорошим порадником дітям.

Моя сім’я, мабуть, трохи обділена моєю увагою, адже багато часу забирає “Джерело”. Хотілося б більше часу проводити вдома, бо мої діти для мене є найціннішими. Вдячний своїй дружині за них! Ще раз хочеться сказати, що дуже їх люблю!
Галина Гузьо, журналістка
У нашій сім’ї батько відіграє роль морального авторитета. Принаймні я завжди звіряюся саме з татом, як у важливих, так і в дріб’язкових питаннях. Ніхто не порадить і не розрадить краще, ніж він. Мій тато має неймовірний заряд життєвого оптимізму, відмінне почуття гумору і (можливо, повторюся) дуже правильний моральний радар. Усе життя вчуся в нього цим рисам.
Галина Пелех, працівник прес-служби Львівської міськради
Татко у нас улюбленець всіх! Для доні він дуже важливий. Вона його любить і слухає навіть більше, ніж маму. У стратегічних рішеннях в сімейному житті його думка зазвичай є вирішальною, але не тому, що він диктатор. Просто він у нас найкращий!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0159 / 4.18MB / SQL:{query_count}