Український феномен

У чому, на вашу думку, полягає секрет успіху “Океану Ельзи”?

флеш-моб на Площі Ринок від фан-клубу "We love Okean Elzy"
Олена Шинаровська, виконавчий директор благодійної організації “Центр освітніх ініціатив”
Мені здається, що одна зі складових успіху “Океанів” – це щирість. Щирість у всьому, що вони роблять, – у спілкуванні з глядачами на концертах, у текстах пісень, які ніколи не були “кон’юнктурними”. Славко пише пісні, в яких кожен може знайти щось близьке його серцю. Це музика для всіх поколінь, і не має значення, тобі двадцять років чи вже за п’ятдесят. Якщо ти живеш на повну, вмієш радіти життю та глибоко переживати, то обов’язково почуєш щось про себе і для себе. Це буде або приємний спогад із минулого, або мотивація до якихось дій чи вчинків, або… (тут кожен додасть щось від себе ). Альбом “Земля” чула вже повністю – щось на суботньому концерті у Львові, щось раніше. Як і в кожному альбомі, є беззаперечні хіти, а якісь пісні згадуватимуть лише зрідка. Після концерту і реакції публіки я маю сильні враження від “На небі”. Також подобаються “Обійми”, “Незалежність” та “Коли навколо ні душі”. Зрештою, про інтерес до цього альбому, як і до всього, що робить “ОЕ”, найкраще заявили ті 30 тисяч шанувальників, які прийшли у суботу на “Арену Львів”. Було фантастично! Шкодую, що купила квитки на трибуни, а не в фан-зону. Там точно можна було відірватися на повну.
Любов Поворозник, студентка філологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка
Музика “Океану Ельзи” легко сприймається. Тексти їх пісень серйозні, але вони швидко запам’ятовуються. Вони впливають на слухача, западають в душу. Для мене їх пісні з часом стають цікавішими і зрозумілішими. На мою думку, їхній успіх пояснює відкрите та доброзичливе ставлення до глядача, слухача. Особливо це було відчутно в суботу на концерті гурту у Львові, який я мала змогу відвідати. Лідер гурту заряджав слухачів позитивною енергетикою, і я переконана, що кожна людина, яка була на концерті, вірила: співають саме для неї. Новий альбом “Земля” – це трохи інший “Океан Ельзи”, більш ліричний, досвідчений, але через це він мені подобається не менше, ніж попередні. Важливо те, що під пісні гурту можна плакати, сміятися і кохати...
Христина Петрик, студентка
Феноменально те, що, презентувавши новий альбом у Львові, “Океан Ельзи” зібрав найбільшу аудиторію не тільки в історії самого гурту, а й взагалі серед українських виконавців. Отже, на “Арені Львів” глядачі мали змогу побачити найбільший в історії України платний концерт, на якому лунала українська музика. Серед українських музикантів наразі тільки “Океан Ельзи” здатний зібрати таку аудиторію. Понад 30 тисяч людей – це рекорд! Емоції передавалися як зі сцени глядачам, так і навпаки – від глядачів виконавцям. Приємно вразила публіка – випадкових людей, здається, не було. Досить хороша організація. Було багато нарікань з приводу затримки концерту, причому необґрунтованих нарікань, адже ЗМІ про це попереджали завчасно. Зважаючи на кількість людей, які мали пройти на стадіон, затримка є цілком виправданою. Приємно вразила і робота громадського транспорту після закінчення концерту. Враження однозначно позитивні, хоча б тому, що в історії української музики таке відбувалося вперше! Атмосфера, яку творить “Океан Ельзи”, є дуже справжньою та емоційно багатою, а цього так не вистачає багатьом сучасним виконавцям!
Володимир Телюк, власний кореспондент ТРК “Україна” у Львові
Секрет успіху “ОЕ” полягає в тому, що гурт зайняв правильну, свою нішу в музичному просторі, на яку ніхто більше не претендує. Гурт проводить розумну промоційну діяльність і не дозволяє своїм прихильникам нудьгувати, вчасно випускаючи нові альбоми та нові пісні. А фанати примножуються за рахунок тих, хто підростає, і, звичайно, завдяки харизмі фронтмена.
Олександр Божик, скрипаль-віртуоз
Секрет успіху гурту “Океан Ельзи” і зокрема Вакарчука намагаються розгадати практично всі. Спробую і я. Багато українських груп співає винятково українською, має в репертуарі гарний матеріал, але не може отримати і частини того успіху та визнання публіки, що мають хлопці. В цьому є певна доля везіння та шалена, титанічна праця. Проаналізувавши успіх Вакарчука, я зробив п’ять висновків: 1. Потрібно любити те, що ти робиш і що співаєш. 2. Треба весь час працювати, деколи навіть 10 років може піти на те, аби люди почули і зрозуміли тебе. 3. Потрібно залишатися патріотом, співати рідною мовою, навіть виступаючи за кордоном. 4. Треба вірити в те, що робиш, і шукати однодумців, створювати команду та не боятися експериментувати. 5. Потрібно мати щасливу зірку, яка завжди буде тобі усміхатися. Вакарчук – це мій герой. Я радий, що в Україні є музиканти, якими пишається весь світ! Останній альбом неймовірний! Це поєднання європейського звучання і української лірики, запального драйву та вокальної геніальності. “Океан Ельзи” прогресує, і це фантастика!
Соломія Вітвіцька, ведуча ТСН.Особливе на каналі 1+1
Чесно кажучи, новий альбом “Океану Ельзи” ще не слухала. Але вже чула враження про нього, які, до речі, є досить неоднозначними. Хоча, як на мене, це навіть добре. Це свідчить про те, що платівка не залишила байдужим жодного слухача. Та й догодити усім просто неможливо, адже у людей дуже різні музичні смаки та вподобання. Взагалі ж “Океан Ельзи” – молодці, а Славко Вакарчук просто щирий і справжній. Він фанат своєї справи і, на мою думку, геній! У цьому власне й полягає секрет успіху як його особисто, так і гурту загалом.
Тарас Лисак, директор-розпорядник театру ім. М. Заньковецької
Популярність цього гурту полягає у високому професійному рівні всіх складових – музики, текстів, аранжування, промоції, а також, без сумніву, харизми фронтмена Славка Вакарчука. Ви мене присоромили, бо альбом ще не слухав і через велику кількість справ у родині та на роботі не був на “Арені Львів”. Але впродовж усіх років існування гурту у моїй свідомості закарбувалося одне: від цього надпопуляного українського гурту варто чекати тільки приємних сюрпризів. “Океан Ельзи” – це бренд сучасної України у світі. Так тримати, хлопці! Щиро.
Наталя Кіт, ІТ-інженер
На мою думку, секрет успіху “Океану Ельзи” досить простий – це повна віддача учасників гурту, відданість своїй справі та любов до своїх прихильників! Я знаю досить мало колективів, які після першої виконаної композиції можуть довести 30-тисячний натовп до стану повної ейфорії. Вважаю, гурт повинен завдячувати такому шаленому успіху саме Славку і його пісням. Ось уже майже 20 років існує “ОЕ”, а кількість прихильників гурту з кожним альбомом невпинно збільшується – це й повинно надихати творчих людей на створення нової хорошої музики. Суботній концерт у Львові – один із найбільших концертів в історії України. Цим все сказано. І справа не в новому альбомі, навіть без нього вони зуміли б зібрати своїх шанувальників! Це ж наш “ОЕ”! І я щиро ДЯКУЮ Славкові за повну віддачу і шалений драйв!
Маріана Лович, фотограф
Вони самобутні. На українській сцені з часу виникнення “Океанів” не було нічого подібного. Голос Вакарчука та його манера виконання підкоряють, а тексти пісень вражають щирістю. Вважаю, що для справжнього успіху цього більше, ніж достатньо. “ОЕ” відповідає духу того часу, в якому живе! Хтось критикує альбом, хтось хвалить. Особисто я ще не вслуховувалася у всі його мотиви, а ті, які вже чула, просто не відповідали моєму внутрішньому настрою.
Юлія Марищук, поетеса
“Океан Ельзи” дає людям те, що їм потрібно. У 90-ті це був один із перших молодих гуртів незалежної України, що подарував публіці оригінальний та доволі якісний україномовний поп-рок, несподівані й цікаві, хоч і простенькі, музичні кліпи на свої пісні, а головне – мелодії, що так і чіпляються. Думаю, в мелодіях полягає основа успіху “ОЕ”. Тексти, чесно кажучи, стали набагато простішими, якщо порівнювати із першими альбомами гурту, але саме прості, зрозумілі кожному тексти й мелодії-“причепи” є секретом успіху. Крім того, Славко Вакарчук добре вловлює тенденції світової музичної культури, переймає успішні ходи в західних виконавців, має хороших музикантів, якісне аранжування, торкається в піснях актуальних тем, не повчає і не нав’язує українство, а залишається неагресивно українським. Саме тому роками гурт збирає повні стадіони і у Львові, і в Донецьку.
Марта Ковальчук, студентка
Кольори, форми, інтонації, деталі – усе, що цікавить сучасну молодь. Саме у цьому секрет успіху “Океанів”. У їхніх піснях є ті склепіння світового дому, під якими розігруються головні людські драми: любов, життя, молодість, неповторність моменту, нагальність дихання на повні груди. Мені здається, що історія світу – це не суцільна лінія, це епізоди, уривки та сюжети. Тож цей гурт звертає увагу на те, що саме момент може ознаменувати початок чи кінець цілої епохи. Вперше в житті, коли після концерту батьки спитали мене, якою була сцена, якість звуку і взагалі атмосфера, я не змогла відповісти майже нічого. У мене самої складається враження, що мене помістили у якийсь просторово-часовий вакуум, де три частини мене – голова, серце і шлунок – злилися в одне. Після таких концертів дійсно віриш у те, що сутність світу є музичною, що визначати себе українцем нам допомагають усі знайомі і незнайомі співвітчизники. Адже, незважаючи на те, що кожен має свою логіку та лексику, слухаючи “Океан Ельзи”, ми всі перебуваємо у сфері рідної мови.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7237 / 4.22MB / SQL:{query_count}