Найбільше багатство батьків!

Чи вважаєте ви, що найкращою інвестицією у житті людини є діти?

Любов Янків-Вітковська, астрофізик, доцент Національного університету “Львівська політехніка”
На жаль, ми не завжди розуміємо це в молодості. Фактично ж здорова сім’я та правильно виховані діти – це найбільше багатство! Тому дітей треба виховувати дуже розумно. Процес виховання є непростим, і лише ті, хто вміє і знає, як виховати дітей, можуть це робити правильно. Найчастіше ж ми припускаємося багатьох помилок. Спершу живемо для себе або вчимося жити по-дорослому, потім намагаємося наслідувати у вихованні наших батьків чи близьких… Взагалі це дуже філософське питання. Наші діти – це не тільки наше майбутнє, але й наш внесок у майбутнє суспільство. Може це голосно сказано, але так воно і є. Я вже маю трохи життєвого досвіду, тому можу так стверджувати. Має бути певна ідеологія виховання в родині. А якщо ми жили і живемо в суспільстві, де такої ідеології не було і немає, то як можна правильно виховати дітей? На мою думку, ми повинні бути якомога відвертішими і чеснішими зі своїми дітьми. Якщо в родині панує любов, то і діти виховуватимуться з любов’ю. Окрім цього, варто читати спеціальну літературу, щоб дізнатися, як інші виховують дітей, як їх виховували в різні періоди історії. Можна бути чудовим професіоналом, можна бути багатим, можна об’їздити весь світ, але без дітей це лише епізоди, а з ними – щасливе життя! А якщо є ще й онуки, це, мабуть, безмежне щастя!
Андрій Корнат, голова фракції Народного Руху України у Львівській облраді
Я глибоко переконаний: діти є найвищою цінністю в українській родині. Адже так традиційно склалося, що наші діти, навіть вже повнолітні, є центром уваги всієї родини. Тому, коли йдеться про інвестиції у дітей, українці завжди вкладали у своїх дітей лише найкраще. Думаю, ця традиція мала б і надалі спонукати нас до таких правильних вчинків. Інша справа, коли йдеться про інвестицію в одну дитину чи в п’ятнадцятьох дітей, як це було ще на початку минулого століття. Така інвестиція помножується, адже батьки, вкладаючи сили у своїх дітей, автоматично отримують можливість мати в наступному поколінні п’ятнадцять сімей, а не одну чи дві, як часто буває сьогодні. Я думаю, що коли йдеться про українське суспільство, українську націю, то основним завданням є пропагування такої цінності. Наголошу на тому, що інвестиція у дітей справді є найкращою!
Уляна Мороз, театральний режисер
Звісно, так! Якщо ми хочемо, щоб наші діти добре жили, потрібно створити таку Україну, у якій би їм було добре. Тому мусимо працювати для нашої країни. А коли добре дітям, то й нам так буде. Для кого ж тоді працювати, як не для дітей? Я б не казала так меркантильно – інвестиція. Мовляв, зараз я купую памперси, а потім і вони мені куплять. Це як духовне продовження роду, діла, простору та культури. Кому це передаси, як не дітям?!
Андрій Сидор, директор компанії “Дік Арт”
Я б не називав дитину інвестицією. Народження нової людини змінює батьків, їхній світогляд, ставлення до життя, повністю переформатовує систему цінностей. Вони вже не можуть рухатися в просторі так, як до цього. А якщо ж проводити паралелі, то дитина – це найбільша цінність для батьків. В неї ти вкладаєшся, пробуєш формувати її характер і поведінку. Своїй 10-місячній донечці я вдячний за те, що вона з’явилася на світ. Сподіваюсь, у майбутньому Марта буде приносити такі “дивіденди”, як любов, ніжність і турбота про батьків та оточуючих.
Ліля Ваврін, співачка
Насамперед хочу подякувати своїм батькам за те, що 20 років тому повірили в мене і допомогли стати співачкою. Так, це саме батьки дають віру і фінанси для того, аби дитина зробила перші кроки, вперше досягла чогось. У моєму випадку так і сталося: за перші аранжування платили мої батьки. Але чи будуть чогось варті такі інвестиції, якщо вони суперечать бажанням самої дитини? Іноді батьки хочуть насамперед реалізувати у своїх дітях себе, допомогти дитині здійснити те, що не вдалось їм. Ось тут, мабуть, і лежить ключ до розуміння істини. Дитина, яка не хоче бути спортсменом чи лікарем, навіть за найбільших інвестицій, на жаль, не виправдає сподівань батьків і не зможе принести дивідендів – ані моральних, ані матеріальних. Тому для мене відповідь залишається однозначною: діти – це не ми самі, вони мають інше життя, іншу долю. Ми повинні підтримувати їх, бути їхньою опорою, але тільки тоді, коли вони цього захочуть самі.
Надія Турянин, мати п’ятьох дітей, дружина учасника вокальної формації “Піккардійська терція”
Звичайно, діти – це найкращі інвестиції в житті будь-якої людини. Якщо дитина отримує від батьків життєво цінні речі чи інвестиції (не йдеться про матеріальні), вона їх не втратить ніколи. Цього не забере жодне торнадо чи катаклізми. У люблячих батьків між дітьми завжди панує взаємна любов. В якому б настрої чоловік чи жінка не були, прийшовши додому, вони розуміють: жодні проблеми не можуть бути важливішими, ніж дитина, і все відступає на задній план. Діти – наше все, і в них потрібно вкладати усе найкраще.
Андрій Худо, співвласник “Холдингу емоцій ФЕСТ”
Кожному батькові та кожній матері таке запитання видасться дивним, адже воно не потребує відповіді. Моя відповідь: ТАК! Я дуже вдячний своїм батькам, які свого часу інвестували в мене та в мою освіту. Це дало мені змогу мислити глобальними категоріями. Зараз підростає моя донечка, і я готовий інвестувати в її виховання, освіту. Вірю в те, що все залежить від вчителя. Удома вчителями є батьки, а в школах –вчителі. Тож я як відповідальний батько готовий інвестувати в дитячу освіту, адже вона проходить поза моїм домашнім вчителюванням. Взагалі мрію про заснування гарної приватної школи у Львові, де навчали б мислити креативно, аналітично, робити висновки, а не вчити 150 віршів напам’ять... Вірю: якщо ставити мету і наполегливо йти до її реалізації, то вона буде досягнута!
Олег Пінчук, скульптор
Думаю, кожна нормальна людина усвідомлює: найкращою інвестицією є освіта і виховання своїх дітей! Але потрібно розуміти, що дуже важливим є передати власний досвід дітям. Батьки мають свою дитину не просто навчити гарно співати, малювати, грати на скрипці, а й допомогти їй стати відомою. З власного досвіду знаю, що це не так легко! Потрібно ділитися з дітьми секретом власного успіху, виховувати у них харизму, любов до життя і життєву мудрість. Освіта важлива, але часто буває так, що диплом не впливає на майбутнє людини, не визначає її життєвих пріоритетів. Тому, інвестуючи в своїх дітей, треба навчити їх не просто певному ремеслу, а й умінню бути затребуваними.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7490 / 4.16MB / SQL:{query_count}