Яким ви хочете бачити Львів у 2013 році?

Влодко Лучишин, ведучий ранкового шоу "Все й Одразу" радіо "Львівська хвиля": Михайло Хміль, народний депутат України:
- З огляду на обставни, в яких мусимо жити, зовсім не хочеться вигадувати якихось надзвичайних проектів, будувати далекосяжні плани і розвивати нетривіальні ідеї. Бо змушений хотіти того, чого хоче кожен львів'янин. Щоби вулиці були чисті й освітлені, щоби дороги були рівні, і щоби місто пахло кавою, а не гноївкою. Так мало потрібно для того, щоби Львів став ще кращим, а львів'яни щасливішими. Якщо ж говорити про великі зміни, то хотілося б, щоби нарешті почала втілюватися ідея побудови виставково-концертного комплексу, про який стільки літ львів'яни чують і ніяк не можуть побачити. Та й досить на цей рік, мабуть. - Наше місто у 2013-му найперше бачу красивим. Дуже хочу, щоби гостинний  Львів, його архітектура, скульптурні пам'ятки, звичаї і традиції, які так свято бережуть львів'яни, і надалі захоплювали та вражали. Звісно, прагну, аби міщани стали заможнішими. Для цього у місті має розвиватися не лише туризм, але й виробництво. Як науковий центр, Львів і надалі має продукувати найновіші інформаційні технології. Що ж до громадської активності, то місто постійно задавало тон усій Україні. Тому львів'яни і надалі відстоюватимуть національні і культурні інтереси, будуть принциповими щодо проукраїнської, патріотичної  позиції і спонукатимуть до цього всіх українців.Як парламентар, робитиму все можливе, щоб органи місцевого самоврядування мали ширші повноваження. Щоби кошти, які працею заробляють львів'яни, йшли не на утримання київських кабінетів або ж скеровувалися на розвиток інфраструктури інших регіонів, а залишалися у Львові та працювали на львів'ян. Також хочу, щоб у 2013-му наші чиновники дотримувалися законів України та нормативно-правових актів, які ж самі й приймають, затверджують. Влада має працювати на громаду, на її добробут, а не навпаки!Хочу, аби Львів був найкращим містом на Землі. Завжди пишався своїм містом  і  буду гордитися тим, що я - львів'янин!
Андрій Москаленко, директор департаменту "Адміністрація міського голови" Львівської міської ради: Валерій Веремчук, член депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв'язку Львівської міськради:
- Після проведення Євро-2012 у Львові потрібно акцентуватися на трьох напрямках розвитку. Перший - це, безперечно, удосконалення інфраструктури та інженерії міста. Зокрема, облаштування велодоріжок та розвиток велоструктури у місті. Продов­жаться і ремонти вулиць.Другий напрямок, у якому будемо розвиватися, це освітній. Мова іде про ремонти в школах, відкриття нових груп у дитсадках, розвиток соціальної сфери та охорони здоров'я. Також продовжуватимемо впроваджувати нові методики викладання, відкривати гуртки та спортивні секції при школах.Третій напрямок - це розвиток туризму та ІТ-технологій. Якщо просуватимемось у цьому напрямку, в місті створюватимуться нові робочі місця. Адже лише за минулі роки саме в сфері туризму було створено 10 тис. додаткових робочих місць. Адже після футбольного чемпіонату європейці відкрили для себе Львів і й надалі хочуть повернутися у наше місто. Ми можемо рухатися у напрямку розвитку туризму, адже маємо неймовірно красиву архітектуру, що належить до культурної спадщини ЮНЕСКО.  - Сподіваюся, що в цьому році буде більше позитивного у Львові. Якщо говорити про конкретні проблеми, які мали б бути вирішені в 2013-му при нормальній роботі міської влади та виконавчих органів, то насамперед ми мали б побачити на наших вулицях перший львівський трамвай. Його випуск трохи затримався, але сподіваюся, що незабаром він таки з'явиться. Щодо смороду, то, на жаль, окрім засідань робочих груп, підписання паперів та прийняття якихось рішень, жодних кроків таки не зроблено. Така ситуація повторюється з року в рік і сама вона ніяк не вирішиться. Сподіваюсь, що в цьому році Львів очікуватиме певна визначеність у стосунках: міський голова - міські депутати, бо розуміємо, що це протистояння лише шкодить вирішенню певних проблем.  Сподіваюся, що в цьому році продовжаться ремонти доріг, де є трамвайні колії, йдеться про маршрути № 2 та № 6. Там, де львів'яни не лише бояться ходити, а й їздити автомобілями. Після цього можна буде говорити про трамвай на Сихів. Думаю, юридичні аспекти вирішать дуже швидко, а от як з практичними - невідомо...Стосовно паркування, то тут потрібно якихось гарантій у правовому полі, адже жоден інвестор не буде вкладати кошти в будівництво парковок, якщо в місті можна безкоштовно розміщувати авто, де заманеться! Для вирішення проблеми з Грибовицьким сміттєзвалищем найперше потрібен серйозний інвестиційний проект, а місту з областю треба спільно вирішити цілу низку юридичних моментів, а не перекидати проблему з одних плечей на інші. 
Ярослав Рущишин, член Комітету підприємців Львівщини: Ольга Мешок-Кулик, журналіст:
- Попри те, що багато справ у місті рухаються непогано, все ж таки потрібно докласти зусиль, щоб прибрати корупцію. Тут потрібно звернути увагу на знеособлення контакту "громадянин-чиновник". Я б запропонував перехід на електронне урядування. Це дасть змогу скоротити деяких людей у міськраді, що відповідно приведе до підвищення заробітної плати тим, хто залишиться. Можливо, тоді ми побачимо зовсім інше ставлення до мешканців Львова з боку дозвільної системи і не тільки.Ну і, звичайно, я б хотів, щоб Львів не збавляв темпів розбудови інфраструктури. Адже тільки це дасть нам змогу хоч якимось чином виходити на конкурентну мапу світу. У нас є чи не  найсильніша в Україні стратегія розвитку міста. Її потрібно чітко крок за кроком виконувати. Тоді Львів першим в Україні зможе вийти за межі  негативного іміджу держави в цілому. А вихід на міжнародний рівень поставить перед нами нові виклики світової глобальної конкуренції, яку ми вже бачимо у наших IT-кластерах. Та це допоможе загартуватись і дасть змогу зрозуміти, як розбудовувати нашу освіту та загалом наше майбутнє. - У 2013 році хочеться бачити на вулицях Львова більше усміхнених людей і значно менше безтямних облич на площинах політичної реклами. Гарно, якщо цьогоріч реалізують ідею кінотеатру під відкритим небом... Також пасувало б замінити старі страшні маршрутки і їх окремих хамуватих водіїв... Однак переконана, що з кожним роком Львів стає привітнішим і теплішим, до нас приїздить більше туристів і відбувається більше цікавих креативних подій - думаю, так триватиме й надалі.
Юрій Гнатковський, директор Львівського палацу мистецтв: Олексій Скрипник, гендиректор львівської IT-компанії "Eleks Software", викладач "Львівської політехніки":
- Хочу бачити Львів таким, як Краків, Прага або Будапешт. Чистим, привітним, оригінальним, українським успішним містом. Зміни? Мені подобаються зміни, які я спостерігав останні шість років. Львів зміцнює позицію культурної столиці та туристичної мекки, вміє дивувати і захоплювати дух. Не хочу говорити про політику і економіку, бо найважливіші зміни повинні відбутись у головах львів'ян. Жителі цього міста нарешті повинні відчувати відповідальність за все, що роблять і за все, в чому бездіяльні. - Хочу бачити Львів, який розвивається. Хочу, щоб крім туризму і ІТ, з'явилися паростки середніх інноваційних підприємств, конкурентних у світі. Хочу, щоб у Львові з'явився перший бізнес-інкубатор і центр розвитку біотехнологій. Хочу, щоб і далі Львів був прикладом для всієї України. Хочу, щоб порада великого львів'янина Андрея Шептицького - "Тихою невтомною працею любіть Україну", - стала мотивом розвитку нашого міста.
Степан Грицюк, журналіст, канал НТА:
 
- Напевне важко говорити, яким би я хотів бачити Львів у 2013 році, живучи у цьому місті, бо щоб зрозуміти чого бракує і які зміни потрібні, треба глянути на нього збоку (велике бачиться здалеку). Але уявімо собі, що я турист і приїхав сюди, скажімо, з Німеччини. Проблема №1 - повний мовний вакуум. Причому, йдеться не про працівників у супермаркетах чи квиткових касах, а про людей, які мову зобов'язані знати - бодай міліціонерів чи лікарів. Бо коли гість має певну проблему, то саме ці люди її повинні вирішувати. Дійсно, ми вихваляємося, що кожного року кількість туристів росте, але нічого для цього не робимо. Немає вказівників, немає смітників, немає нормального громадського транспорту з адекватними водіями. Він настільки переповнений, що їздити у ньому це інколи - тест на виживання. Тому особисто я стараюся ходити пішки, бо відчуваю, що стаю соціопатом. А ще часто, щоб позбутися якогось папірця, можу пройти кілька вулиць, поки знайду, куди його викинути... Ще б хотів, щоб зникли кишенькові злодії і дрібна "гопота". Щоб нарешті запрацювала програма "Безпечне місто" і вулиці, як у Лондоні, проглядалися десятками камер. І ще щоб Львів був Львовом не тільки у центрі, але й на околицях, бо там теж люди живуть, хоч туристи і не ризикують туди ходити.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.7597 / 4.19MB / SQL:{query_count}