ЛКП: народний рейтинг

Яку роботу працівників ЛКП ви виконуєте власноруч?

Яку роботу працівників ЛКП ви виконуєте власноруч?

 

 

Ярослав Іваночко, журналіст, редактор відділу політики ipress.ua:

Лідія Бойчишин, голова Личаківської районної організації Народного Руху України: 

- Я думаю, що у Львові нема людини, яка би була задоволена роботою працівників ЛКП. І ситуація останніх днів про це красномовно свідчить. Я не можу сказати, що чекаю поки працівники ЛКП приберуть під'їзд або посиплять хідники піском. Це наївно. Тому часто сам мив декілька сходових кліток і то ретельніше, ніж працівники ЛКП. Так само перед під'їздом, щоб не було слизько, посипаю сіллю. Але я не можу носити з собою мішок піску на роботу... Взагалі наївно виглядає, коли львів'яни уповають на допомогу комунальних служб, потім нарікають, що вони нічого не роблять і самі теж залишаються пасивними. Так ми ніколи нічого не доб'ємося. Львів'яни не готові захищати своє право на прибраний тротуар чи відремонтований під'їзд. Краще критикувати. Лише одиниці своєю наполегливістю можуть домогтися змін. А найкраще самоорганізовуватися в ОСББ і самим реально займатися своїм будинком і двором, і не платити ЛКП за роботу, яку вони не виконують. - Почну з анекдоту: "На заклик не виїжджати у зв'язку з погодними умовами, не виїхав лише парк ЛКП". Та, якщо серйозно, то варто зазначити, що організація роботи ЛКП  заслуговує незадовільної оцінки. Міська влада цілий рік декларує, що ми готові до зими, однак, коли випадає сніг на вулицях, видно лише стареньких працівників з шуфлями для снігу. А де ж машини для прибирання снігу?.. Ми, мешканці Львова, їх не бачимо. Зазначу, що у нашому будинку (а це ЛКП № 507), ми, мешканці, самі прибираємо сходові клітки, міняємо лампочки у під'їзді, так само як взимку завжди самі прибираємо сніг біля будинку. Наголошу, що дорогу від кінцевої зупинки трамвая  №2 до дріжджзаводу взагалі не прибирають.Потрібно подякувати працівникам ЛКП (в основному старшим жінкам), які на морозі прибирають важкий сніг. Але виконують недолугі накази  начальників ЛКП, кидаючи цей сніг на проїжджу частину вулиць, що не мають належних водовідведень і тоді "сніг сходить разом із асфальтом". Отже, в комплексі робота ЛКП безграмотна - не дотримуються належні (людські!!!) умови праці двірників, які фізично не можуть дати ради із снігом; страждають травмовані пішоходи; вже відремонтовані автодороги в стані далекому від ідеального (де той "ОНУР" із його гарантіями?); не зрозуміло куди ідуть наші гроші, які виділяють на оновлення автопарку, палива, та оплату праці, невідомо яким працівникам;Та ще раз подякую тим людям, які в нестерпних умовах хоч якось намагаються прибрати вулиці від снігу.

Марта Кравченко, мистецтвознавець, викладач кафедри історії і теорії мистецтва, факультету історії і теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв:

Роман Матис, власник рекламної агенції повного циклу Pure:

- О, із моїм ЛКП "Цитадель-центр" у мене давня історія "дружби"! Воно розташоване прямо за стіною нашого будинку, але отаке сусідство жодного позитиву чи користі не додає. У нас дах в аварійному стані, штукатурка в під'їзді повідпадала, у стелі - діри, з яких регулярно тече, водостоки та ринви забиті і ржаві, а керівництву ЛКП вистачає при цьому совісті пропонувати зробити ремонт фасаду будинку за наші кошти! Із найновішого - директриса обіцяла, що поміняє в під'їзді вікна на нові, якщо буде повна оплата від мешканців. І що ж: оплата є, нових вікон - нема, зате є чудові старі, забиті фанерками...Повернусь до даху. Позаминулого літа так текло, що у мене в помешканні відвалився шматок стелі. Поремонтували, звичайно ж, за свої гроші. Виявилось, що бляха на даху не була прибита, а лиш цеглами прикладена, от вона змістилась, і від того нас затоплювало. В під'їзді дах теж тече, ще влітку стеля обвалилась, балки перекриття прогнилі... І такі історії не лише із нашим будинком.Найпроблемніші працівники ЛКП, у яких навіть після кількамісячних щоденних візитів та телефонних дзвінків важко чогось допроситися -  директор Галина Корявова і деякі майстри. Як ми на них не намагалися вплинути - і скаргами, і дзвінками на "гарячу лінію" міста, ще у березні 2011 року писали колективне звернення мешканців до секретаря Львівської міської ради Василя Павлюка та міського голови Львова Андрія Садового із вимогою звільнити директора ЛКП... все одно результату - НУЛЬ!Єдині, кому хочеться подякувати, - наші двірники, які добре виконують свою роботу і дуже приємна касирка.

- Я не знаю точно, які саме функції в ЛКП. Щодо нашого, а це ЛКП № 507, то  двірник у нас чудова, справно прибирає в будинку і навколо, сміття вивозять. Недавно, завдяки тиску мешканців, наші комунальники відремонтували під'їзд, а загалом, по дрібницях -  ремонти систем каналізації, сантехніки чи іншого - виконуємо самі. Дах теж відремонтували самотужки, правда частково... 

 

Ольга Боровець, журналіст:

Олеся Домарадзька, директор галереї "Зелена канапа":

- Міняю жарівки в під'їзді, інколи підмітаю перед дверима, але це не замість ЛКП - це замість сусідів, у яких ремонт. Загалом моє ЛКП № 500 - нормальне, не найгірше ЛКП у Львові. Якщо довго і вперто просити - зроблять, а якщо їх не рухати, то і вони нікого і нічого рухати не будуть. Дякую хоч за те, що прибирають вчасно... - Моя квартира розташована у мансарді сторічного польського будинку. То ж для того, аби створити житло на даху 10 років тому, нам знадобилось розчистити горище від сміття, укріпити крокви, полагодити та пофарбувати покрівлю...Роль мого ЛКП у цьому всьому процесі звелась до збору потрібних папірців. Навіть із вивозом сміття і прочисткою димовентканалів не допомогли. Сьогодні ж мешканці будинку скинулись грошима і купили новий розподільчий щит (що прослужив майже століття), бо часто взимку зникало світло, а ЛКП мав масу "поважних" причин, аби не вирішувати цієї проблеми. Потім мешканці зібрали гроші і утеплили та поштукатурили внутрішню стіну... Зате працівники ЛКП зробили в під'їзді ремонт! Він полягав у тому, щоб недбало замалювати коричневою фарбою автентичні дерев'яні (!) вікна і двері в під'їзді і залити вапном усі сходи, ускладнивши роботу бідній прибиральниці, єдиній, яка щось робить в нашому будинку... Тож я приєднуюсь до голосів незадоволених роботою комунальників громадян всієї України!

Марта Чумало, заступник голови Західноукраїнського центру "Жіночі перспективи":

Володимир Гірняк, депутат Львівської міської ради:

- Ми менше двох років тому переїхали у сьогоднішнє наше житло, тому довелося приймати ті домовленості між ЛКП "Айсберг" та жителями, які склалися. Наприклад, сходові клітки тут прибирають виключно мешканці і, відповідно, не платять за цю послугу. Двір раз у тиждень підмітають двірники. ЛКП не найгірше, бо відразу після телефонного звернення приходять електрик чи сантехнік. Минулого літа в під'їзді ЛКП зробило косметичний ремонт, жарівки міняють регулярно. Щоправда, вже два роки спостерігаю як моя сусідка безуспішно кофліктує з ЛКП щодо підтоплення її підвалу, але також бачу, що весь цей час щось у вирішенні цього питання роблять - то в дворі труби викопували, то в підвалі якісь роботи проводили. Будинок старий і комунікації зношені. Останнім часом принаймні раз у місяць горить електрощиток, бо під'єднана аптека і збільшене навантаження. Аварійна служба каже, що ЛКП має цю проблему вирішити. Наразі вона є... - У будинку, де я мешкаю на вулиці Ніжинській, ми утворили об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОССБ), платимо виключно орендну плату. Живу у будинку, збудованому у 1995-му... З ЛКП ми не перетинаємося, самі замовили послуги людей, які прибирають сміття. Ба більше, ініціативні мешканці зробили ремонт у під'їзді. ЛКП - це архаїзм, вони стають історією. Натомість, люди наразі не так активно створюють ОСББ, як би того хотілося. Зокрема, коли передавали наш будинок на баланс ОСББ, після ремонтів я зі сусідами прибирав територію, фарбував, допомагав у ремонтах. 

Мар'яна Поліщак, менеджер із реклами:

Галина Мещерякова, львів'янка, колишній військовослужбовець:

- Мій будинок обслуговує ЛКП "Скнилівок", що у Залізничному районі Львова. Як мешканка роботою нашого ЛКП незадоволена. Неодноразово звертались у ЛКП, щоб нам перекрили дах, але результату не було, тому ми були змушені самостійно навести лад на горищі та прибрати ще будівельне сміття.Щоб наш під'їзд мав гарний вигляд, мешканці власними силами та коштами зробили ремонт. Попри те, що у ЛКП є штатний сантехнік, на його послуги не розраховуємо, бо йому все одно доводиться окремо платити ще й довго чекати. Дрібні неполадки вирішуємо самотужки, а на значніші роботи запрошуємо знайомого спеціаліста.   - Із роботою львівських ЛКП я зіштовхнулася не так давно - три місяці тому, коли придбала квартиру у Львові. Мова про ЛКП "Навколо базару". За цей час неодноразово зверталася до них по допомогу: над квартирою захаращене  горище, в будинку тече дах, в квартирі капають батареї. Цілий букет проблем, з якими доводиться боротись самотужки. На всі мої звернення найчастіше представники ЛКП відповідають: "Це не наші проблеми, ви маєте це робити самі", або "Нічим допомогти не можемо"...Коли в морози в мене почала протікати труба центрального опалення, що проходить через квартиру, і я звернулася в ЛКП з проханням скерувати  майстра (бо самотужки нічого не зроблю, в морози ніхто воду з системи опалення не спустить), то після четвертого-п'ятого дзвінка до начальника, майстер прийшов, подивився і пішов... Сказав, що нічого страшного, до весни зачекає. Але, погодьтеся, якби після того трубу опалення прорвало б, і залило будинок до першого поверху кип'ятком, винною була б я... Про горище, яке  в жахливому стані, навіть слухати не хочуть. У мене таке враження, що єдина людина в ЛКП "Навколо базару", яка працює і добре виконує свою роботу - це двірничка, бо бачу, що в під'їзді помита підлога. Дуже шкода, що інші колеги по роботі не беруть з неї приклад.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7532 / 4.24MB / SQL:{query_count}