Свідки покращення

Чим здивували вас нові урядові призначення і чи ці зміни, на вашу думку, покращать життя українцям?

Чим здивували вас нові урядові призначення і чи ці зміни, на вашу думку, покращать життя українцям?

Новий уряд розпочинає свою роботу у час постійного збільшення зовнішнього боргу та скорочення державних збережень. У час, коли бюджетникам заборгували понад 890 мільйонів гривень зарплати, коли без роботи залишається півмільйона українців. Коли лише третина українців зберегла позитивні очікування від наступного року, а більшість чекає, що далі буде ще гірше. 

За таких умов і з’являється новий Кабінет Міністрів. Старий Микола Азаров і низка свіжих урядовців. Наприклад, голова Дніпропетровської ОДА, відомий боротьбою із бабусею та котом, Наталя Королевська, яка на виборах не змогла й двох відсотків набрати, Сергій Арбузов, який домагається уведення податку на операції із валютою… 

Цей уряд удосконалили, додавши нове відомство – Міністерство доходів та зборів, яке вже охрестили міністерством поборів. Учора під час зустрічі із новими урядовцями Президент доручив підготувати “план структурної перебудови економіки на 2013 рік”. Планів реформ за Януковича не бракує, а от питання залишаються до того, що саме втілюють. Чи поділяють українці невиправний оптимізм Президента?

Сьогодні “Пошта” запитує своїх співрозмовників: чим здивували вас нові урядові призначення і чи ці зміни, на вашу думку, покращать життя українцям?

Андрій Магера, заступник голови Центральної виборчої комісії України:

Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти:

- Я утримаюсь від коментаря в цьому питанні, бо воно є політичним для чиновника. Хоча, я для себе задався ціллю встановити, а чи є хоча б один член уряду, для якого українська мова є рідною. І відповіді досі не знайшов. - Смішний склад уряду. А чого це Королевська не прем'єр, а Табачник не перший віце-прем'єр?.. Або навпаки. Азарова ми вже бачили, було смішно. Та може бути ще смішніше...Та якщо серйозно, то це тимчасовий уряд. Відсутність у Кабінеті Міністрів Тігіпка і Хорошковського, наявність Арбузова не на першій посаді засвідчує те, що, мабуть,  весною цей уряд відправлять у відставку і покарають за економічні прорахунки, за холодну зиму і за обвал економіки, який  розпочався. До весни їх притримають як "хлопчиків для биття".Адже не можна так просто змінити прем'єр-міністра Азарова, який водночас є і головою Партії регіонів. Є два варіанти подальшого розвитку подій. Перший: підготовка до зміни Кабміну і розмивання партійних структур навколо президента. Тобто, починаючи із 2013 року Віктора Януковича робитимуть кандидатом у президенти від великої кількості партій, а не тільки від Партії регіонів на вибори у 2015-му.Другий варіант: спочатку поміняється голова Партії регіонів, Азаров скаже, що стомився і піде з посади голови політсили. А вже після цього поміняється і прем'єр-міністр.

Олексій Антипович, керівник соціологічної групи "Рейтинг":

Ігор Герич, професор хірургії Львівського національного медуніверситету ім. Д. Галицького:

- Королевська!!! Це просто пiдтвердження технологiчностi її проекту. А чогось нового і доброго вiд цього уряду чекати не доводится, на жаль. - Нові урядові призначення мене дуже здивували відсутністю Остапа Ступки як міністра охорони здоров'я, Андрія Шевченка як міністра культури, і відсутністю в структурі уряду "министерства путей разобщения". Єдина можливість для цього уряду хоча б якось покращити життя українцям - оголосити, що це останній уряд цієї влади і швидко закрити за собою двері, звільнивши місце для професіоналів.

Сергій Дзядик, голова ГО Галицька ліга КВН, заступник голови ЛКО Народного Руху України:

Ярослав Іваночко, редактор відділу політики Іpress.ua:

-  Певен: життя українця зможе покращити, лише сам українець! Янукович укріпив позиції "сім'ї" в Кaбінеті Mіністрів України по всіх основних ланках! Готується до виборів президента 2015року, не довіряючи нікому. Постають наступні питання: коли вже олігархічні групи виступлять єдиним фронтом проти гаранта? Чи зможе Янукович втримати рівновагу до 2015 року?  - Мене здивував підбір кандидатів на посади міністрів. Знову на посаду міністра оборони призначили уродженця Росії. Здивувала поява Наталії Королевської, яка обіцяла під час виборів пенсії у 500 доларів. Цікаво також, як працюватиме новостворене Mіністерство доходів і зборів, яке об'єднало в собі митницю і податкову. Навіщо це робити і як воно тепер працюватиме - невідомо. Звісно свої позиції в уряді зміцнив Рiнат Ахметов та Віктор Янукович, призначивши на посади своїх людей. Очікувати якихось кардинальних покращень після призначення цього уряду не доводиться, бо міняти треба не людей, а принципи роботи.

Оля Ігнатова, журналіст:

Андрій Бутенко, директор "Студії МАГАРИЧ":

- Дива не сталося, уряд не змінився. Змінилися лише деякі прізвища. Несподіванкою стала хіба Королевська. Ну, але чимось напевно Янукович керувався, коли її призначав. Навряд чи за гарненьке личко. Кабмін максимально передбачуваний і максимально керований. Оскільки головна риторика "Свободи" - мова, культура і освіта, лишили Табачника - прекрасний буфер, який завжди даватиме матеріал для дискусій. На серйозні реформи, очевидно, годі сподіватися. - У контексті підготовки і проведення гумористичних концертів, ми повністю присвячуємо себе творчості. В січні будемо мати час, аби детально ознайомитися з подіями, зокрема урядовими. У будь-якому разі зміни, які відбуваються останніми  роками в Україні, не несуть за собою натхнення й позитиву в життя українців, а вносять купу матеріалу для написання гумористичних матеріалів майбутніх концертів.

Отар Довженко, викладач в Українському католицькому університеті:

 
- Здивували, я думав, що Азарову призначать більш "азаровський" Кабмін. Виходить, що зайвою в цього новоствореного організму буде голова. Думаю, незабаром вона зміниться досить безболісно (на щось, схоже на кавун, ймовірно). З призначень не так здивувала, як роздратувала Королевська - вважаю, що треба мати більше поваги до виборців. А загалом хотілося б, щоб день, коли ці бридкі писки зникнуть із нашого обрію в повному складі, настав чимскоріше.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6514 / 4.18MB / SQL:{query_count}