Ой, хто, хто Миколая любить…

Якого подарунка від Святого Миколая ви чекаєте цього року?

Якого подарунка від Святого Миколая ви чекаєте цього року?

До дня найулюбленішого святого дітей та дорослих, дня, коли ми всі вранці заглядаємо під подушку, залишилося вже дуже мало часу. Діти ведуть зворотній відлік, і їхні очі світяться радісними вогниками. Та й ми, дорослі, переживаємо, щоб Святий Миколай про нас не забув. Так, ми вже не маленькі мрійники і знаємо, що небесний благодійник має земних помічників. Натхненні його прикладом, вони готові подарувати нам частинку свого тепла й любові. При чому зробити це, не очікуючи на подяку, адже все – справа рук Святого Миколая.
Сьогодні все частіше можна почути словосполучення “День святого Миколая”. Це змушує задуматися. А чи не стане це Свято просто одним із Днів? Чи не втрачаємо ми його суті, за традицією вишукуючи подарунки? 
Можливо у ті кілька днів, що ще залишилися, варто задуматися: ким був святий архиєпископ із Мир Лікійських. Він ніколи не приносив непотрібних подарунків, а отже вмів бачити й розуміти людину, дослухався до неї та відгукувався на її потреби.  
Чи готові ми сьогодні  наслідувати святого, аби не тільки почути бажання дитини отримати іграшку чи телефон, а й зрозуміти, чого вона потребує найбільше – часу, уваги, любові?
Чи готові ми відчути, що зараз найбільш потрібно нашим рідним та близьким, аби не купувати непотрібних подарунків за принципом “аби щось”? Чи готові ми замислитися, чого саме хочемо найбільше від наших рідних та близьких; підказати їм, відкритися, чого ми чекаємо?
Якщо нам це вдасться, ми відчуємо справжню радість свята, побачимо вогник вдяності в очах найдорожчих для нас людей, відчуємо, що Святий Миколай про нас не забув… 
Сьогодні “Пошта” запитує своїх співзрозмовників, якого подарунка від Святого Миколая вони чекають цього року?

Юрій Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини:

Андрій Захарчук, директор ресторану "Прага":

- День святого Миколая я зустрічаю з сім'єю - мої діти завжди з нетерпінням чекають цього дня. Тому першим і головним подарунком від Святого Миколая мені є радість моїх дітей, тепло обіймів та просто гарний сімейний ранок. Але, безумовно, найбільше потребують уваги (і не лише цього дня) діти, які не мають батьків. Я знаю, що Президент домовився із Святим Миколаєм, аби всі вони отримали подарунки. Але пам'ятаймо, що кожен із нас теж може зробити добро для дитини-сироти. А ще хочеться, аби цього дня Святий Миколай розчистив усі дороги, якими везтимуть вагітних до пологових будинків. - Цього року я чекаю на Святого Миколая особливо, адже у мене народилася донечка, і він мусить прийти не лише до мене, а й до неї. Листа Миколаєві від донечки ми ще не писали, тому не знаємо, що він їй принесе. Але це, мабуть, буде якась іграшка та одяг. Важко сказати, чого я очікую від Святого Миколая. Ми з дружиною ще маємо час, аби написати йому листа.Запам'яталося, як у дитинстві Миколай приніс мені проектор для перегляду дитячих мультиків, який, на жаль, десь загубився. У нас 19 грудня - це велике родинне свято, адже у родині та у друзів є багато діточок, тому ми їздитимемо та допомагатимемо Миколаєві розносити подарунки.  

Cніжана Єгорова, акторка, телеведуча:

Катерина Садова, дружина міського голови Львова:

- У нашій сім'ї День святого Миколая - особливий. Розповім одну історію, пов'язану із ним. Якось ми з чоловіком поїхали по подарунки для дітей. Малеча у цей час вже полягала спати, і з ними вдома залишилася наша няня. Придбавши подаруночки для всіх, задоволені, ми повернулися додому. Побачивши накуповане, няня здивувалася: "Для чого ви оце все накупили? Я вже старшій розказала, що насправді Миколая не існує, це все батьки дарують. Вона ж вже доросла дівчинка, їй 8 років!". Я була просто вражена! Як? Для чого? Навіщо руйнувати оцю прекрасну казку? Так склалося, що після цього випадку ми за спільною згодою не працювали більше із цією нянею, хоча товаришуємо з нею до сьогодні! - Найбільше чекаю, щоб Святий Миколай просто до мене прийшов, аби відчути справжнє диво і казку! А мені нічого особливого й не треба. Найкращий подарунок, який коли-небудь приносив мені Миколай, - це маленький м'якенький ведмедик, якого я дуже любила. Також завжди тішили мандаринки та книжки. А ось мої діти цього року замовили конструктори та ще купу різних дрібниць.  

 

Віталій Новосад,видавець журналу "RIA-Львів", організатор Ліги КВН Європи:

Олександра Коваль, президент "Форуму видавців" у Львові:

- Подарунки на День святого Миколая я вже багато років швидше дарую, ніж одержую. Сподіваюся, що від дружини вкотре отримаю шкарпетки або теплу білизну. Будь-які земні речі можна купити самому, а якщо говорити про подарунок від Святого Миколая, то дуже хочеться, щоб у нашій державі загалом та в місті Львові зокрема, відбулися позитивні зміни й запанувала хоча б мінімальна стабільність. Не хочеться очікувати катаклізмів, особливо в економічній сфері.Подарунки від себе завжди готую в останній момент та покладаюся на власну інтуїцію.Усім львів'янам ми підготували великий сюр­приз - фінал Ліги КВН, який відбудеться 23 грудня. Буде весело й смішно!  - Від Миколая чекаю того, що і щороку: побільше нових та хороших книжок. Я не замовляю конкретних книг, бо це такі подарунки, які з'являються несподівано. Книги треба любити та намагатися прочитати їх якомога більше. Минулого року українських книг було менше, ніж хотілося, а от перекладних із менеджменту та маркетингу багато. В основному такі й читаю. Як і Миколай, я також даруватиму книги.

Андрій Великий, ведучий ранкового шоу "Все й Одразу" на радіо "Львівська хвиля":

 
- По життю я реаліст, тому розумію, що сам для себе є Миколаєм. Та й вважаю, що чекати чогось конкретного цього дня неправильно. Звичайно, я повністю підтримую гарну легенду для дітей. Але, обираючи подарунки, конкретно запитую, чого хоче людина, аби не дарувати непотрібні речі. А взагалі хочеться, аби потребуючі люди мали все необхідне. Адже часто буває, що вони не мають найпотрібнішого.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6419 / 4.18MB / SQL:{query_count}