Готуємося платити більше!

На вашу думку, якою має бути якість перевезень у міських автобусах Львова, аби квиток коштував 3 гривні?

На вашу думку, якою має бути якість перевезень у міських автобусах Львова, аби квиток коштував 3 гривні?

Львівські перевізники вже давно хочуть підвищити вартість проїзду до трьох гривень. Тепер це не просто балачки – транспортники готують всі документи, аби вже з лютого львів’яни платили більше за проїзд. 

Підвищення вартості проїзду пояснюють зазвичай подорожчанням пального та автозапчастин, а також збільшенням мінімальної зарплати. 

За словами транспортників, на оновлення автопарку та встановлення GPS-навігаторів вони взагалі грошей не мають. Єдиним шансом не набратися боргів перевізники вважають подорожчання вартості проїзду до трьох гривень.

Проте чи є їхні дії виправданими, як­що про покращення сервісу у більшості маршрутів навіть не йдеться? Брудні машини, неохайні та хамовиті водії, запах тютюнового диму – це далеко не повний перелік того, з чим щодня стикаються пасажири львівських маршруток. Чи коштує три гривні такий сервіс?  

Проте, що б не казали, майже рік ми маємо змогу їздити нехай не новими, та все ж великими і комфортними автобусами. Це, мабуть, єдине і найголовніше досягнення у сфері пасажирських перевезень Львова. 

Варто віддати належне й окремим добросовісним перевізникам, які таки одягнули пристойно водіїв, а в деяких автобусах навіть розмістили інформаційні таблички для пасажирів.

 Сьогодні “Пошта” запитує своїх співрозмовників, за яку якість перевезень у міських автобусах Львова вони готові платити 3 гривні?

Віра Капрусь, педіатр, заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства четвертої міської клінічної лікарні:

Отар Довженко, викладач Школи журналіcтики Українського католицького університету:

- Якщо вартість проїзду у транспорті справді підвищать до трьох гривень, то і якість перевезень має відповідно покращитися. На мою думку, за таку ціну на маршруті має прямувати більше автобусів, інтервал руху між ними повинен стати меншим, а місця бути лише сидячими. Не знаю, наскільки все це реально. Адже якби все було просто, у Львові давно б це зробили.Для мене таке питання не настільки болюче, оскільки я живу неподалік від місця роботи. Проте користуватися громадським транспортом все ж доводиться. Наприклад, на автобус №4А інколи просто неможливо сісти, а якщо й влізеш, то ніяк із нього вийти.Проте, я вважаю, якби умови проїзду у громадському транспорті справді покращилися, люди б погодилися платити за проїзд навіть три гривні. 
 - Якщо маршрутки їздитимуть частіше, з'явиться більше великих автобусів (і в цих автобусах можна буде проїхатись сидячи, а не лише затиснувшись між іншими пасажирами), починатимуть рухатися вони раніше і не припинятимуть їздити завчасно, я готовий платити три гривні. Звісно, це змусить мене замислитися над тим, чи варто проїжджати маршруткою одну зупинку. Проте зазвичай я їжджу з маленькою дитиною, а за поганої погоди без транспорту обійтися не вдається. Оскільки частина економних пасажирів пересядуть на тролейбуси та трамваї, думаю, їздити електротранспортом стане ще менш комфортно. Значить, навряд чи я ним частіше користуватимуся. Взагалі-то, час вчитися їздити на велосипеді.

Сергій Дзядик, заступник голови обласної організації НРУ:

Андрій Шуляр, активіст урбан-руху "lypneva.com":

- Найголовніша зміна, на мою думку, повинна полягати у відсутності стоячих місць. Окрім цього,  якщо в салоні грає шансон, треба 3 гривні доплачувати за вбиті нервові клітини! Також вважаю, що збільшення ціни має бути логічно обґрунтованим і зрозумілим для людей! Аби вони знали, за що платять! - У випадку підвищення вартості проїзду мали б впровадити електронний квиток, який би дав можливість пересаджуватися упродовж години з однієї маршрутки на іншу, а також із трамваю у тролейбус. Також мають і далі поступово вводити низькопідлогові автобуси із GPS, які були б пристосовані до потреб неповносправних чи матерів із дитячими візками. Я не можу сказати, що на 100% у це вірю. Проїзд має подорожчати у два чи три рази, аби відбулися якісь покращення. Адже підвищення ціни на гривню  покращить хіба доходи перевізників, але не стан галузі. Особисто я майже завжди ходжу пішки і не часто користуюся громадським транспортом, але, якщо доведеться, готовий платити три гривні за проїзд.

Олеся Барчук, менеджер зі зв'язків з громадськістю, молода мама:

Анна Новик, журналіст Гал-Info:

- Важко говорити про якість перевезення у міських автобусах, коли її немає. Насамперед хотілося б бачити на всіх маршрутах нормальні великі автобуси, а не старі побиті "Богдани", які розвалюються на ходу. Варто було б також навчити наших водіїв толерантності  та людяності, бо дуже часто до пасажирів вони ставляться просто по-хамськи. І, що дуже важливо, старі маршрутки не пристосовані для інвалідів та батьків із дитячими візочками. Наприклад, нещодавно водій не захотів мене із візочком пускати до маршрутки. Мовляв, нещодавно машину ремонтував, на мийку возив, та й взагалі я йому заважатиму. Звичайно, візочок займає місце, і через це водій не зможе заробити більше грошей, бо менше людей зайде. А те, що з дитиною, якій лише рік, довелося чекати хвилин двадцять на інший транспорт, нікого не цікавить. Про яку якість перевезення тут можна говорити? - Якість перевезень не можна оцінити навіть двома гривнями, не те що трьома. Маршрутки брудні, інколи навіть за поручень братися бридко, часто у них страшенно смердить. Є автобуси, де вікна заліплені цератою. Влітку немає нормальної вентицяції, а взимку зі всіх шпарин дме.  Я вже мовчу про хамовитих водіїв, які їздять так, наче возять дрова. До речі, про дрова. Львівські маршрутки - це не транспорт для перевезення пасажирів. Водії, як вони це вміють, з криками, "пакують" людей у салон за таким принципом: вийшло троє - зайти має теж троє. І байдуже, що людям стало трохи легше дихати. Одним словом, просто худобовози, а не маршрутки. От тільки цікаво, пропонуючи таку якість перевезення і таку ціну, за кого нас мають?

Юлія Браницька, працівник IT-компанії:

 
-Водії мають усвідомлювати відповідальність за життя і здоров'я пасажирів, бо зараз у нас нормою є зупинитися на самому переїзді на колії. Всі поспішають, поспішає і водій, аби "підібрати" якомога більше пасажирів. Ще одне зауваження стосується стану салону. Дуже багато старого транспорту, який от-от розвалиться. Їздять викривлені маршрутки, а це ненормально!Потрібно також, аби на рейсах прямувало більше автобусів, аби не порушувався графік. Бо зараз у нас хто як хоче, так і їздить. А люди пристосовуються. Через повну анархію здається, що підвищення вартості проїзду позитивного результату не матиме.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6342 / 4.18MB / SQL:{query_count}