Цінувати гідність людського життя

На вашу думку, які причини того, що Україна – серед лідерів за темпами поширення ВІЛ/СНІД?

На вашу думку, які причини того, що Україна – серед лідерів за темпами поширення ВІЛ/СНІД?

У суботу, 1 грудня, світова спільнота відзначатиме День солідарності з ВІЛ-позитивними людьми. На жаль, щороку все більше українців дізнаються про такий свій статус. Останніми роками наша держава була другою у Європі і п’ятою у світі за темпами поширення ВІЛ/СНІДУ. 

Львівщина належить до регіонів із високим  рівнем виявлення недуги. Однак і у нас за 9 місяців 2012-го вперше діагноз ВІЛ-інфекція встановили 274 особам. На жаль, кожен другий ВІЛ-інфікований навіть не здогадується про свій позитивний ВІЛ-статус. Так, цього року вперше зареєстровано випадок ВІЛ-інфекції у вагітної-підлітка (16 років). Нині в області під диспансерним наглядом перебуває 2 171 ВІЛ-позитивна особа, в тому числі 581 хворих на СНІД. 

У ці дні громадські організації закликають виявити свою солідарність із людьми, які стали жертвами цієї недуги, допомогти їм навчитися жити у статусі ВІЛ-позитивної особи, надавати моральну підтримку. Однак більшість із нас, на щастя, може це зробити, просто заявляючи свою позицію. Натомість, можливо дні солідарності з ВІЛ-позитивними стануть для нас нагодою замислитися, що ми маємо зробити, аби наші рідні та близькі ніколи не мали такої біди. 

Можливо, варто приділити їм більше уваги, любові, душевного тепла, розуміння, аби вони не шукали їх у випадкових знайомих. Аби вирішенням їх проблем не ставала доза наркотику, запропонована “добрим” приятелем. А головне – це ще одна нагода замислитися над гідністю і цінністю людського життя, дарованого нам, над відповідальністю за нього, звернути увагу на моральні цінності і вчитися та намагатися жити ними. Адже не роздавання презервативів, а усвідомлення і пошана гідності кожного людського життя допоможе вберегти людство від катастрофи під назвою СНІД.

Сьогодні “Пошта” запитує співрозмовників, які, на їхню думку, причини того, що Україна – серед лідерів за темпами поширення ВІЛ/СНІД?

Ірина Микичак, заступник начальника обласного управління охорони здоров'я:

Тетяна Калініченко, редактор "Радіо Марія":

- Якби хтось знав хоча б про одну причину поширення ВІЛ/СНІДу в Україні, то, мабуть, не було б створено стільки інстанцій та інституцій, які вивчають проблеми та причини інфікованості, а давно б винайшли методи подолання цієї хвороби.Причиною кожного інфекційного процесу є велика кількість факторів, починаючи від культури населення до профілактичних методів. Відомо, що найбільше ВІЛ/СНІД поширюється серед специфічного контингенту населення - через нетрадиційну сексуальну поведінку, користування шприцами тощо. Тобто, самі люди завжди повинні бути свідомі, що можуть заразитися, тому мають більше звертатися до лікарів і проводити тести на наявність ВІЛ/СНІДу. - Коли я готувала спецвипуск про ВІЛ/СНІД у програмі "Рецепти життя", то спілкувалась з ВІЛ-позитивними в лікарнях у центрах реабілітації. Після кожної розмови я ще більше переконувалась у тому, що це проблема нездорового суспільства в цілому. Історії були різними, але вони свідчили, що ВІЛ/СНІД не зупинити роздаванням шприців чи презервативів, доки є реклами, які розповідають про "ґумову броню" та про медичні препарати, що здатні вбити будь-який вірус чи інфекцію, що передається статевим шляхом, доки наше суспільство перебуває в шизофренічній гонитві за задоволенням, перестрибуючи в цьому бігу через людяність і мораль, доки воно ігноруватиме серйозність проблеми, і вирішуватиме її латексом.Переконана, що ВІЛ/СНІД у першу чергу проблема моральна, а вже потім соціальна, медична і так далі... Цю проблему можна зупинити лише інформованістю і пропагандою життя іншої якості... життя, яке не позбавлене гідності. А щодо тих людей, які вже зіткнулися з цією хворобою, можу з упевненістю сказати, що ВІЛ - це не вирок! Маю приклади родин, де жінка є ВІЛ-позитивною (а чоловік цілком здоровий) і така родина виховує п'ятьох цілком здорових власних діток. Мене вразила історія однієї жінки, яка будучи цілком здоровою усиновила двох діток-безбатченків з тяжкою формою ВІЛ/СНІД ... Це теж є прикладом того, як суспільство може перемагати цю хворобу. 

Володимир Квурт, секретар Львівської міськради 5 скликання:

Людмила Шекета, головний лікар пологового будинку №1 м. Львова:

- Україна в бурхливій імітаціі реформ у медицині та в жорстокій боротьбі за право перепродувати ліки, обладнання та техніку з непристойною націнкою, не залишила в бюджеті коштів для профілактики та вчасного діагностування цієї страшної недуги. Фактично підтримка хворих та роз'яснювальна робота - обмежена ініціативами родичів та громадських організацій! Подібна ситуація і з онкологічно хворими - українська медицина, спромоглася лише на цинічне споглядання смерті! Про які економічні, політичні та культурні успіхи може говорити уряд країни, який перетворив Україну на лабораторію експериментів над її громадянами! Отруєна, генно-модифікована їжа, фальсифіковані ліки, медицина, коли лікарі відверто скеровують вас за кордон на лікування, якщо ви хочете одужати, а не витратити гроші на "безкоштовне лікування", а здоровий спосіб життя просто не по кишені простому українцю - це неповна відповідь на ситуацію, яка склалася зі стрімким ростом захворювань на СНІД!

- Напевно, є недостатня робота з профілактики незахищених статевих зносин. А крім того,  населення ще до кінця не розуміє наскільки це небезпечно.Наскільки я знаю, мало людей звертається на анонімне обстеження для виявлення цієї інфекції. Якщо б люди цікавилися тією проблемою, то, напевно, вживали б якихось заходів.  У нас невелика група людей, яких обстежують - обов'язково вагітні, але цей список, напевно, треба розширити. Не тільки держава має це робити, а й громадяни мусять дбати про своє здоров'я.

 

Ольга Пазичук, лікар загальної гігієни обласної СЕС:

Галина Лірник, ведуча на радіо "Львівська хвиля":

- Високі темпи поширення ВІЛ/СНІД серед українців, на мою думку, передусім зумовлені тим, що люди недостатньо проінформовані та ознайомлені з цією проблемою. Фактично, лекції, які проводять для нашої молоді, є недостатньо інформативними. А більш цікаві провадять у закритих колективах, хоч мали б бути всюди, а інформація повинна висвітлюватися у всіх ЗМІ. І робити це необхідно для того, щоб люди задумалися над тим, що чинять. І насамперед, щоб не легковажили контрацепцією. - Вся проблема у нашій "цнотливій освіті". Секс для нас і далі табу. Мистецтво сексу сприймають як розбещеність. Тому молодь, коли "доривається" до інтиму вже зовсім не думає про конт­рацепцію.

Олег Пінчук, скульптор:

 
-  Думаю, що насамперед така сумна ситуація пов'язана з тим, що українці дуже безпечні. Мало читають, не вірять, що для того, щоб захворіти - може вистачити одного разу. Крім того, вже історично так склалося, що в нас люди мaло читають літератури на цю тему, вживають багато наркотиків, ведуть розпусний спосіб життя тощо.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6316 / 4.18MB / SQL:{query_count}