Щастя за зниженою ціною!

На вашу думку, знижки у крамницях – є реальними чи це лише маркетинговий хід? 

На вашу думку, знижки у крамницях – є реальними чи це лише маркетинговий хід? 

Уже не вперше наприкінці року українці мають можливість купувати одяг, косметику та інші товари з так званими передсвятковими знижками. Проте багато хто сумнівається, а чи справді ціну знизили, а може про це лише написали аби збути більше товару, у час коли всі шукають подарунки. 

Результати дослідження, проведеного компанією “Делойт”, свідчать, що українців, які шукатимуть подарунки на розпродажах, більшає.  На вартість товару більше уваги звертатимуть 46% опитаних.  Приблизно 56% українців зазначили, що намагатимуться знизити кількість імпульсивних покупок.   

У списку найбажаніших подарунків українців на першому місці знову опинилися гроші.  Причому, якщо в минулому році 49% українців називали такий подарунок найбажанішим, то в цьому році  на користь грошей висловилось 60% українців. Друге місце серед подарунків, які українці хотіли б отримати, традиційно займають подорожі. Мріють українці і про смартфони та комп’ютери, однак найчастіше збираються дарувати іншим парфуми, косметику та солодощі. 

Сьогодні  “Пошта” запитує своїх співрозмовників, на їх думку, знижки у крамницях – є реальними чи це лише маркетинговий хід? 

Володимир Пилипчук, економіст, народний депутат І-ІІ скликань:

Андрій Захарчук, директор ресторану "Прага":

- Запитання наче просте, а відповідь на нього така складна, бо ціна в кожному магазині - то багатофакторна модель. Кожен продавець є конкурентом іншому продавцю. І якщо він бажає продати недефіцитний товар у великих обсягах - він знижує ціну. Або на залежалий товар чи товар, що вийшов з моди. Для того? щоб швидше поповнити обігові кошти, перед святами. Перед відпусткою (якщо сам продає) і, звичайно, як маркетинговий хід і як передбанкрутний стан і ще 2001 причина. В нинішній ситуації - і для того, щоб отримати побільше гривень і обміняти на долари.... - Знижки у магазинах не відповідають дійсності. Товар зі самого початку продається за завищеною ціною, а подекуди і про якість говорити не доводиться. Товари в Україні є посередньої якості, а якщо той чи інший товар якісний, то ціна на нього - зашкалює! А ось в Європі все по-іншому. Діють реальні знижки і товари якісні. На жаль, ми до цього ще не дійшли.

Марта Кравченко, мистецтвознавець:

Вікторія Довжик, заступник начальника управління економіки Львівської міськради: 

- Знижка завжди тішить, особливо коли купуєш таку річ, яку дуже хотів!Але досвід покупок на розпродажах у моєму випадку - не найкращий, принаймні, якщо брати до уваги придбання одягу чи взуття.Колись я жила в Австрії, і спочатку дуже чекала сезону знижок,вишукувала те, що подобалось. Коли ж ціни на вподобані речі падали, то виявлялось - потрібного розміру немає. Тож починала оглядати інші, не надто потрібні. На такі покупки виратила чимало грошей, але переважна більшість із них і досі порошаться в помешканні, так і не ношені.Щодо українських знижок: колись купувала взуття на розпродажах. Але і тут мені нещастило, взуття виявлялось неякісним, повертала вже чотири рази. Тож і ці експерименти залишилися в минулому. Єдине, що купую по акційних цінах досі - деякі продукти. Працюю біля одного із великих супермаркетів, тож коли є знижки на продукти, які можуть довше полежати, як ото олія, макарони чи рис, користаю із них.

- З точки зору теорії - це маркетинговий хід. Але це залежить від власника і від ситуації, тому знижки можуть бути і реальними.  Звичайно, бувають недоліки, якщо акція триває довго, може не бути розміру або тієї речі, яка дуже подобалась, коли знижок не було.  Я купую речі зі знижками, особливо у хороших магазинах. Єдине, що не варто купувати зі знижкою, на мою думку, - продукти.

 

Вероніка Савченко, власний кореспондент газети "Комерсант-Україна":

Ірина Юнак, адміністратор магазину жіночого одягу:

- Знижки у крамницях - це завжди маркетинговий хід, адже покупець  частенько спокушається на грошову пастку. Придбати річ недорого та ще й якісну, охочих  багато. При такій системі крамниці продають велику  кількість товарів, які з певних причин залежались на полицях. Розпродаж речей, як правило ще має сенс, коли  для прикладу літній одяг доступно придбати взимку зі знижкою, чи навпаки влітку - зимове вбрання. А ось продукти харчування, які рекламують покупцеві  у великих крамницях - звичайна маркетингова програма. Гаманці споживачів завжди під  прискіпливим  поглядом маркетингових служб. Робота в них така. Тому варто споживачу добре розмірковувати  перед тим як здійснити покупку. А ось тут кожний керується власним принципом.  - Про знижки знаю дуже багато, адже працюю в галузі торгівлі одягом. Раніше, як і більшість пересічних громадян, думала, що знижками тільки заманюють відвідувачів у магазин, але ніякої економії при цьому відвідувач не отримує. Проте, коли зіткнулася з цим явищем ближче, то зрозуміла, що все не так просто. По-перше, українське законодавство не дозволяє просто так написати "Знижки" чи "Розпродаж". Для цього, щоб виставити такий напис на вітрину магазину, треба справді знизити ціни на велику групу товарів. По-друге, українці дуже часто займаються шопінгом за кордоном і мають з чим порівняти. Так просто на напис "Знижки" вже ніхто не ведеться. Тому жоден провідний бренд не намагається обдурювати в такий спосіб клієнтів, а використовує знижки та розпродажі за цільовим призначенням: розпродати товар, що втрачає сезонність та потішити своїх клієнтів гарними цінами.

Юрій Залізняк, доцент кафедри нових медій ЛНУ ім. Івана Франка: 

Анна Микуляк, менеджер зі зв'язків із громадськістю: 

- Реальними знижки є лише на ті товари, які довго лежать, продаються під час зміни сезонів, або чиї власники згадують просте правило: чим швидше відбувається оборот коштів, тим більшим може бути заробіток. Усе інше - робота працівників із окозамилювання покупців, яка теж з чогось має оплачуватись. Чому б це не робити з проданого за знижкою товару, ціна на який раніше і так була нижчою, ніж до "акції"? Це помічають лише дуже часті відвідувачі магазинів, фахівці в цій галузі та ті, хто просто вміє думати і рахувати. - Як би не хотілося сказати, що знижки в Україні існують для того, щоб допомогти людям придбати товар, це все ж таки маркетинговий хід. Спочатку продавці піднімають ціну на товар, а потім перекреслюють її і ставлять реальну. Ось і вся знижка... А люди ведуться, бо великі стенди із закликом "від - 30 % до - 70 %"  дуже приваблюють. Хоч часто знижки 70% взагалі не можна знайти серед товарів. Звичайно, бувають і винятки, але це буває у мережі великих магазинів. Натомість у Європі чи США знижки це дещо інше поняття, ніж в Україні. Це, зазвичай, реальне зниження ціни на товар. За кордоном знижки роблять для того, щоб продати залежаний товар і оновити свої магазини новою колекцією. Там покупці шикуються в чергу ще зранку, щоб купити омріяну річ.  І покупці задоволені, і продавці у виграші, бо товар міг ще довго стояти і не принести жодного доходу.В Україні, зокрема і у Львові теж буває сезон знижок у одному із гіпермаркетів, куди люди їдуть за покупками вночі, але скільки я чула відгуків, усі розчаровані. З продуктовими крамницями те ж саме. За кордоном у супермаркетах, зазвичай, щойно термін придатності продукту завершується, на нього миттєво знижують ціну і товар розкуповують. У нас такий продукт намагатимуться оновити і продати як свіжий.  

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.4304 / 4.2MB / SQL:{query_count}