Молитись, думати і голосувати…

На вашу думку, що треба зробити, аби вибори були чесними? 

На вашу думку, що треба зробити, аби вибори були чесними?  

Напередодні парламентських виборів в Україні склалась ситуація, коли лише один із семи громадян вірить у чесне волевиявлення. Тому й тих, хто не має наміру 28 жовтня йти на дільниці, дуже багато. За даними різних соціологічних досліджень, близько чверті українців досі не знають, чи підуть на вибори. І лише “прорегіоналівські” політологи прогнозують якусь міфічну рекордну явку на виборах-2012. 

При цьому всі без винятку незалежні експерти одноголосно заявляють, що висока явка змогла б хоч якось убезпечити українців від масових фальсифікацій. Та от біда: наші громадяни пасивні. А за свій голос і відповідно за чесний вибір належить боротися.

Цими вихідними у Львові молилися за чесні вибори. На площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку відслужили екуменічний молебень, у якому взяли участь представники різних конфесій, міської влади, виборчих штабів політичних партій, самі кандидати у депутати та всі небайдужі львів’яни. Зібралось понад чотири тисячі людей!

“Подія, що наближається, не вимагає від нас нічого, окрім мудрості. Людина, що не має гніву, – на порозі до того, аби збудувати міцну споруду, яка називається Українською державою. Щоправда, за кожним із нас – відповідальність. Той чиновник, за якого будемо голосувати, має мати надзвичайну відповідальність у своєму серці. Я би хотів, аби кожен із нас поставив собі завдання голосувати не за того, хто солодить душу обіцянками, а за того, хто каже: буде нелегко, але ми будемо стояти в обороні правди. Нині так мало чесності, відповідальності… Ми стали такими, що вічно чогось потребуємо, з чого кандидати й користають. Маємо йти на вибори з тим наміром, що від нас залежить багато. Зробіть гідний крок у майбутнє”, – зазначив Ярослав Чухній, настоятель храму Преображення Господнього.

Тож, вочевидь, у ці кілька днів, що залишились до дати волевиявлення, кожен ще має час переглянути свою позицію і знайти силу взяти на себе відповідальність. 

Сьогодні “Пошта” запитує наших співрозмовників, що,  на їхню думку, треба зробити, аби вибори були чесними? 

Валерій Веремчук, депутат Львівської міської ради:

Отець Олександр Август Чумаков, салезіянин:

- Якщо це стосується членів виборчих дільниць, то вони мають виконувати обов'язки згідно з чинним законодавством, не маніпулювати виборцями і не фальшувати результати виборів. Якщо йдеться про виборців, то вони повинні пам'ятати, що обрані представники керуватимуть нами не лише сьогодні, а й в найближчому майбутньому, тому їхні подачки, солодкі обіцянки чи гречка не мали б вплинути на вибори.Якщо ж це стосується кандидатів у депутати, то вони мають пам'ятати, що мандат за будь-яку ціну не принесе їм ані морального задоволення, ані щастя.Закликаю всіх прийти на вибори, не пошкодувати свого часу і зробити свідомий вибір! Лише так можна максимально зменшити можливість маніпулювання голосами. - В останньому зверненні Патріарха Святослава з приводу виборів чітко вказані причини негараздів і те, що належить зробити, аби вони були чесними: перестати боятися, прийняти на себе індивідуальну відповідальність за те, що відбувається, так само, як і за наслідки своїх дій. Звернення оприлюднене на офіційному сайті УГКЦ.

Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти:

Володимир В'ятрович, історик:

- Є п'ять позицій, до виконання яких закликаю людей, щоб вибори були чесними. По-перше, нам усім 28 жовтня потрібно прийти і проголосувати! Що більше громадян проголосує, то менша ймовірність будь-яких фальсифікацій та порушень. По-друге, варто закликати своїх друзів і знайомих, щоб вони теж прийшли на дільниці та проголосували, щоб цього не зробили замість них. По-третє, нам потрібно визначитись із двома бюлетенями. І якщо із бюлетенями, в яких голосуватимемо за партії, все зрозуміло, то до мажоритарників потрібно особливо прискіпливо поставитись. Дуже багато людей мають намір голосувати за кандидата лише з тієї причини, що він представляє певний "бренд". Та людям належить ще раз уважно подивитись у його біографію, програму і політичне минуле. По-четверте, потрібно цікавитись результатами виборів. Активні громадяни в ніч із 28 на 29 жовтня перейматимуться цим: хтось біля дільниці, хтось як спостерігач, хтось біля екрана телевізора. По-п'яте, потрібно зрозуміти, що політичне життя виборами не закінчується. Насправді ми щодня обираємо: вирішуємо, контролювати нашу владу чи ні, змушувати її робити, те, що нам потрібно, чи ні, займати активну позицію чи скласти руки і чекати, поки через певну кількість років знову відбудуться вибори. - Найперше та найголовніше - люди повинні максимально активно взяти участь у виборах 28 жовтня. Що більше людей прийде голосувати, то меншою буде можливість фальсифікацій!Спостерігачі та члени комісій зобов'язані спостерігати за правильною організацією процесу. Голови ДВК і ОВК повинні працювати виключно на совість, а не під тиском чи страхом. Вони мають розуміти, що цього дня вирішується доля їх та їхніх дітей. Тому не варто продавати свій голос чи під страхом йти на правопорушення. 

Денис Бортников, менеджер мистецьких проектів:

Ірина Чулівська, журналіст Інституту масової інформації, активістка руху "Відсіч":

- Вибір може бути чесним - це реально. Для цього я особисто не буду голосувати за когось, за пакет гречки чи гроші. Але питання у тому, чи вибори справді пройдуть чесно, чи будуть чесними самі виборці та Обрані. Я готовий пропагувати чесність та зміцнення самосвідомості людини. Та задля самосвідомості країни потрібне щось більше - справжнє бажання працювати над розвитком свого суспільства і держави. А бажати чесної влади можуть лише ті, хто вірить у світле майбутнє, яке мають зробити ті ж самі Обрані. Тож перед тим, як жадати чесних виборів, я б подумав і хотів би бути чесним із собою. То хто ж Обраний? Може, він у кожному з нас? І якщо кожен так хоче змін, чому б не почати діяти. Окрім як скавучати про те, як погано діють там, нагорі. Що ти, українець, робиш для своєї країни? Де можеш робити зараз в ній все те, чого не роблять Обрані. Потрібно бути чесним зі самим собою, ти справді українець? - Найперше, що треба зробити, - це прийти і проголосувати, а також намовити зробити це сусідів і родичів. В інтернеті ще з початку серпня є кілька ресурсів, де люди можуть додавати зафіксовані ними випадки порушень виборчого законодавства. Ці факти перевіряють юристи і намагаються домогтися покарання порушників. Не можна мовчати, якщо бачите порушення, - треба повідомляти про це журналістів, спостерігачів, писати скарги. Найкраще самому зареєструватись спостерігачем на своїй дільниці і присвятити один день суспільно важливій роботі. Бо сподіватись, що хтось замість нас самих захищатиме право на чесні вибори в Україні, не варто.

Анатолій Ярема, телеведучий,  обличчя каналу "1+1":

Соломія Вітвіцька, ведуча "ТСН. Особливе":

- На таке запитання коротку відповідь дати складно. Але я все ж спробую: треба, щоб у виборах брали участь лише чесні люди!
- Треба прийти і проголосувати. А якщо є час і натхнення - стати спостерігачем. Тоді варто фіксувати всі порушення, бо саме ваші дані можуть потім довести, що вибори пройшли із серйозними порушеннями!

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8371 / 4.18MB / SQL:{query_count}