Заручники власної безпорадності

Що, на вашу думку, треба знати, аби не стати жертвою торгівлі людьми?

Що, на вашу думку, треба знати, аби не стати жертвою торгівлі людьми?

За останні 18 років жертвами торгівлі людьми стали 100 тисяч українців. У пошуках легкої долі жінки потрапляють за кордон у сексуальне рабство, а чоловіків використовують для експлуатації фізичної праці. 

Фахівці зазначають, що серед шляхів потрапляння у сучасне рабство, – соціальні мережі. Саме там “торговці людьми” знаходять дівчат, яким пропонують перспективну та високооплачувану роботу за кордоном.

Також “торговці людьми” можуть завербувати дівчину або жінку, пропонуючи їй послуги різних шлюбних агентств. Знайомство відбувається як правило також через інтернет, а далі дівчатам пропонують зустрітися з потенційним нареченим “заможним, чесним, з серйозними намірами створити шлюб”.

Другий популярний метод вербування – через оголошення про праце­влаштування у засобах масової інформації чи через незареєстровані кадрові агентства.

Сьогодні, у Європейський день боротьби з торгівлею людьми, “Пошта” запитує своїх співрозмовників, що, на їх думку, треба знати, аби не стати жертвою торгівлі людьми?

Олег Микитишин, приватний адвокат:

Катерина Дзігуа, ведуча ефіру на радіо "Люкс":

- Ця тема є дуже актуальною, адже такі випадки далеко непоодинокі. Буквально сьогодні до мене звернувся чоловік, який шукаючи заробітку за кордоном скористався послугами приватної особи, заплатив 200 євро за начебто працевлаштування. Однак приїхавши до Польщі, отримав далеко не те, про що домовлялися. До того ж у нього забрали паспорт, щоб начебто працевлаштувати (його ж тут працевлаштували і за це взяли гроші), тож чоловік мусив відпрацювати місяць, тільки після погрози звернутися до компетентних органів Польщі йому пожбурили в обличчя документи і автостопом він повернувся в Україну. Його працю використали та не забезпечили обіцяного заробітку та умов проживання. Тож, якщо людина зібралася на заробітки за кордон, насамперед, не варто користати з послуг приватних осіб, а звернутися у компанію, фірму, яка обов'язково (!) має мати реєстрацію, і не як громадська організація, а щонайменше як ТзОВ, має мати свої реквізити та рахунки. Якщо потрібно платити гроші за послуги, то необхідно оформити угоду про надання послуг з працевлаштування, однак не квапитися її підписувати, а проконсультуватися із фахівцем. Тоді у випадку виникнення претензій до роботодавця чи за інших обставин можна звертатися до суду, аби не тільки повернути втрачені кошти, а й компенсувати матеріальні та моральні збитки, витрати на дорогу. Зрештою фірма, яка підписує таку угоду усвідомлює, що у випадку претензій з боку клієнта відповідатиме у суді, тож ризик натрапити на шахраїв значно менший.  -Думаю, потрібно перш за все спілкуватися з людьми "наживо". Також уточнювати всі нюанси. Особливо це стосується офіційних документів. Звертати увагу на стиль спілкування, рівень інтелігентності. А ще кожному б не завадило ознайомитися з основними прийомами маніпуляцій, щоби уникнути впливу і навіювання з боку інших. 

Олена Лукіна, юрисконсульт:

Сашко Скромний, радіоведучий:

- Забезпечити людям нормальні умови для проживання в своїй країні - це головне. Захистити свій народ. Виховувати населення в дусі свободи вибору, а не в рамках маніпуляції. Тобто навчити відрізняти виховання від маніпуляції. А вже потім можна говорити про форми обману, але... ці форми змінюються, теж еволюціонують, про всі форми не розкажеш. Головне - навчитись розрізняти мотиви! - Для початку потрібно уважно перевірити пропозицію про працевлаштування за кордоном. Якщо запрошення від фірми, то варто попросити її співробітників показати ліцензію на забезпечення роботою за кордоном. І ще укласти договір на працевлаштування до виїзду за кордон. Також треба перевірити, яка у вас віза. Туристична віза не дає права працювати. Необхідно повідомити своїх близьких про від'їзд на роботу. І, звісно, домовитися зі своїми друзями та сім'єю про те, коли і яким чином дасте їм знати про свої справи.

Володимир Хіцяк, менеджер зі зв'язків із громадськістю:

Андрій Керик, менеджер по роботі з клієнтами:

- Треба знати ознаки, за якими можна визначити потенційних зловмисників. Наприклад, пропозиція роботи за кордоном з надто високою оплатою, особливо, коли немає додаткової інформації. Треба знати контактні телефони правоохоронних органів, організацій, які надають підтримку жертвам злочинних дій, контакти посольств та консульств України. Ну, й кількома прийомами самооборони теж непогано було б володіти. - Щоб не стати жертвою торгівлі людьми потрібно, насамперед, знати свої права. Також потрібно бути обережними з малознайомими людьми, які пропонують спокусливо просту та дешеву можливість поїхати за кордон на приємний відпочинок, високооплачувану роботу чи просто - "в краще життя". Потрібно дивитися на світ тверезими очима та називати речі своїми іменами. Малоймовірно, що хтось із чужих вам людей захоче займатися альтруїзмом на вашу користь в таких питаннях. Будьте уважними та обережними при прийнятті рішень, адже псевдосолодкі переваги змін можуть обернутися для вас неабияким ризиком та небезпекою. Ми зараз живемо в такий період, що потрібну інформацію можна отримати дуже легко, тому, якщо ви уже прийняли рішення про виїзд за кордон - не полінуйтеся поцікавитися всіма нюансами, які на вас чекатимуть у майбутньому. Ще краще - набратися терпіння та стати максимально компетентними в даному питанні, адже вас ніхто так не захистить, як ви самі. Знаючи свої права - можна твердо відстоювати свою позицію, а не знаючи - лише погоджуватися, або не погоджуватися з позицією інших.

Руслан Заєць, журналіст FM "Галичина":

Ірина Юнак, адміністатор магазину одягу:

- Передовсім, людям потрібно знати, що в цьому світі нічого безкоштовного немає - за все потрібно платити. І коли йдеться про торгівлю людьми - потрібно обдумати, на яку пропозицію погоджуєшся, які умови роботи пропонують. Найбільше випадків торгівлі людьми ховається за привабливими умовами роботи саме за кордоном. Тому, коли ви на таку річ погодилися - не віддaвайте свої документи невідомим людям, залишіть у кишені про всяк випадок гроші на дорогу додому і завжди майте голову на плечах. - У першу чергу, треба бути обачним. Не довіряти незнайомим людям, які пропонують швидко заробити гроші. І, в жодному разі, ніколи, ні за яких обставин не довіряйте комусь свої документи, не передавайте стороннім людям свій паспорт. Адже, на мою думку, здебільшого люди через бажання нажитися та збагатитися "легкими" шляхами потрапляють у дуже великі неприємності, з яких без сторонньої допомоги вже вибратися не можуть.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.6787 / 4.18MB / SQL:{query_count}