Подолати залежність

Які, на вашу думку, методи протидії згубним пристрастям є найбільш ефективними?

Які, на вашу думку, методи протидії згубним пристрастям є найбільш ефективними?

В Україні офіційно зареєстровано і поставлено на наркологічний облік із діагнозом хронічний алкоголізм 700 тисяч осіб. Понад 40 тисяч людей помирає щороку через пристрасть до спиртного. 40% дітей (від 14 до 18 років) уже встигли скуштувати міцних напоїв. 30% чоловіків (від 25 до 50 років) мають алкогольну залежність. Такі невтішні дані подає статистика…

Не варто створювати ілюзій і щодо вживання наркотиків. Соцопитування свідчать: кожен десятий підліток в Україні вже пробував їх, а серед молодих людей, яким більш ніж 20 років, – кожен сьомий. 

І хоча західні області виглядають дещо благополучнішими порівняно з іншими регіонами України, втрачати пильності не варто. Адже поширення наркозалежності в нашій країні вже починає нагадувати епідемію. 

Сьогодні, 11 вересня, в день Усікновення голови Івана Предтечі, вірні УГКЦ моляться за всіх, хто потрапив під вплив алкоголю, наркотиків чи інших згубних звичок. З такою ініціативою виступила Патріарша комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, яка поширила звернення до своїх вірних, аби в цей день, коли через людські пристрасті зазнав смерті Божий чоловік – предтеча Іван Хреститель, помолитись за всіх, хто втратив свободу через залежність від них. 

Як зазначив “Пошті” голова комісії отець-доктор Андрій Логін, Іван Хреститель є добрим прикладом для нас у тому, як жити справжньою радістю наближення до Бога, а не шукати радості ілюзорної. “У цей день ми маємо особливу нагоду застановитися, що насправді мене будує, допомагає зростати, а що, навпаки, має руйнівний вплив на мої тіло і душу”, – каже він.

Сьогодні “Пошта” запитує читачів, які методи протидії згубним пристрастям, на їхню думку, є найбільш ефективними?

Ярослав Климович, голова Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України:

Андріана Рябець, співачка:

- Найкраща протидія згубним звичкам - це сила волі, яку людина повинна виховувати впродовж усього життя. Я не можу уявити людину, яка не може сказати "ні" палінню, "ні" алкоголю... Можливо, ви зауважували, що наркозалежними, залежними від спиртного, від тютюнопаління є переважно люди, які не мають сили волі. Сильні волею завжди можуть перебороти свої звички. Дуже часто люди посилаються на те, що шкідливими звичками їм вдається зняти стрес: рознервувався - запалив або випив... Та насправді все це можна пересилити. - Дуже важливо, щоб люди, особливо молодь, займалися улюбленою справою. Тоді не буде часу на згубні речі. Також, на мою думку, важливе значення має спорт. Причому повинна працювати програма на державному рівні. Ще зі шкільного віку діти мають ходити у різні спортивні секції, повинні працювати спортінтернати тощо. Якщо діти змалку будуть займатися спортом, то виростуть здоровенькими і, мабуть, їм не захочеться ні курити, ні випивати... Ну і, звичайно ж, все починається з дому: усі ми повинні виховувати наших дітей так, щоб вони знали про небезпеку поганих звичок і постійно про це пам'ятали.

Маріанна Фіртка, ведуча на радіо "Львівська хвиля":

Василь Беспаленко, викладач Львівського державного університету фізичної культури, бодибілдер із 50-річним стажем:

- Якби провести кожному експеримент-візит до психлікарні - хоча б на добу, до в'язниці - теж принаймні на кілька днів, влаштувати екскурсію місцями "проживання" бездомних, то результату довелося б чекати недовго. "Вимкнути" хоч на якийсь час печінку, голосові зв'язки, деякі частини мозку, що найбільше потерпають. Позбавити зору, дати відчути, що таке задубілі від спання на землі суглоби. Показати, що таке рак на промовистому малюночку, як -от роблять в Іспанії: там на пачках цигарок не пишуть про наслідки, а показують їх. Направду жахає! Одне слово, вважаю, що у цій ситуації не розум лікує, не свідомість, а підсвідомість. Саме той випадок, коли, як кажуть, треба мати страх. Більшість алкоголіків можуть детально пояснити що, як і чому впливає на організм і чому алкоголь шкідливий. Але пити від того не перестають. Відтак, поки на власній шкурі тим не "відболіти" (від слова "біль", а не "хвороба"), доти марно намагатись щось комусь втовкмачувати. Вважаю, що для молодого покоління екскурсія "наслідками згубних звичок" має бути такою ж плановою, як до "Арсеналу". Але наголошую: не на словах - на живих прикладах. А ще краще - продумати разом із медиками безпечну схему такого експерименту і влаштовувати його на уроках безпеки життєдіяльності замість звичної "халяви".
- Існують бренди і фармакологічні засоби, застосовуючи які, можна позбутися цієї залежності. Є кілька видів боротьби зі згубними звичками. Головний із них - це усвідомлення самої людини. Найшвидше позбутися шкідливих звичок можна тоді, коли є особиста здатність через глибоке усвідомлення небезпеки для життя і втрати здоров'я позбутися цього зла. Потрібно проявити мужність, силу характеру та волі і стати переможцем у такій боротьбі. Якщо в мозку виникла нікотинова залежність, побороти її дуже важко. Можна подолати ці залежності й з допомогою спорту. Але не всі можуть змусити себе зайнятися собою. В основі лежить глибинна, усвідомлена мотивація йти шляхом розвитку. Але якщо в психіці закладена програма на деградацію і поступове вмирання, то вона працює дуже ефективно, і людина ніколи цього не позбудеться.   

Звенислава Кечур, лікар-психотерапевт, аналітик:

Ігор Бойко, доктор морального богослов'я, магістр Колегіуму Українського католицького університету:

- Вживання наркотиків, спиртного чи куріння тютюну - це насамперед соціальна проблема. Держава мала б думати над методами протидії цим згубним пристрастям. Але, зважаючи на соціально-політичну ситуацію в нашій країні, зокрема в галузі охорони здоров'я, можемо про це лише мріяти. Хоча проблеми є в кожній державі. Інколи буває так: що економічно та соціально розвинутіша країна, то ще більше ускладнюються такі проблеми. Маю на увазі Швецію, Швейцарію, Францію.На мою думку, нині найефективнішими методами протидії шкідливим звичкам є постійний контакт із дітьми раннього віку. Це перше, що можна побажати молодим сім'ям. Можливо, мої слова видадуться комусь надто простими, але якщо у родині комфортно, спокійно, підтримуються теплі стосунки і повага один до одного, тобто батьків до дітей і навпаки, то це найкраща профілактика згубних пристрастей. - Це дуже добра ініціатива - молитися за тих, хто потерпає від згубної залежності. Однак особиста свідомість кожної людини також дуже важлива. Адже Бог створив мене без мене, але не може без мене спасти мене. Людина має шукати тих засобів, які допоможуть їй позбутися згубної пристрасті, шукати причину, чому її життя стало залежним чи то від алкоголю, чи від наркотиків, чи від якихось інших пристрастей. Де я впав, на чому зламався? Вважаю, що молитва є тим засобом, який діє навіть тоді, коли вже інші методики і спроби не мають успіху. Бог вислуховує нас у різних наших клопотах і проблемах. І якщо ми щиро звернемося до Нього по допомогу, аби визволив нас від залежності, дав зцілення від цієї недуги, то отримаємо цю допомогу.

Іван Яремко, спортивний журналіст:

 
- Це досить широке питання. По-перше, найважливішим є виховання в сім'ї. Адже особистий приклад батьків дуже показовий для дітей. Знаю це по собі. Якщо батьки не курять, рідко вживають спиртне, тоді й діти цим не зловживатимуть. По-друге, діти кидаються до таких незвіданих і згубних речей тому, що не мають чим зайнятися. На жаль, у нас недостатньо популяризований спорт, різноманітні гуртки. Тому в Україні повинні активно працювати молодіжні організації, аби заохочувати дітей до занять цікавим, потрібним і корисним. На жаль, нині спостерігається ще одна дуже погана, прикра пристрасть - до вживання нецензурних слів. Матюк тепер можна почути на кожному кроці - навіть від найменших, від дівчат. Ніколи такого не було! Це, очевидно, і є вплив алкоголю. Я не згадую школу. Вона, звісно, може робити певні кроки, аби протидіяти шкідливим звичкам, але головним вирішенням таких проблем є приклад сім'ї та оточення.    

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
17.6311 / 4.19MB / SQL:{query_count}