Підтримати наше, національне!

Чи довіряєте ви українській гривні?

Чи довіряєте ви українській гривні?


У ці дні гривня святкує свій День народження. Як кажуть економісти, запровадили гривню, щоби захистити українську економіку і забезпечити стабільність. Щоправда, з кожним роком нас усе частіше лякають кризою і здешевленням національної валюти. 
Як наслідок – долар подорожчає, а разом із ним зростуть ціни на товари і послуги. Ба більше, якщо раніше лише деякі скептики прогнозували послаблення гривні, то нині вже всі в один голос запевняють, що після виборів нашу валюту справді чекає немале потрясіння. Поза тим, не радять українцям зневірятися, й надалі зберігати короткострокові депозити в національній валюті. 
Як свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), результати якого були презентовані у Києві наприкінці серпня,  35% українців вважають гривню найбільш надійною валютою. 
Сьогодні «Пошта» запитує читачів, чи довіряють вони українській гривні?
 

Володимир Квурт, секретар Львівської міської ради п'ятого скликання:

Марк Зархін, президент гільдії рестораторів Львова:

- Мені подобається українська валюта і я нею користуюся. Динаміка її становлення - досить позитивна, успішна, якщо порівнювати із становленням світових валют. Щодо довіри, то тут все залежить від влади, уряду, який наповнює змістом національну валюту. Гривня є одним із символів України, тому вважаю, що їй слід довіряти і підтримувати.  - Я довіряю українській гривні не менше ніж євро і долару. Дивлячись на ту ситуацію, яка нині є в Єврозоні, Америці, і на загальну економічну ситуацію в світі, то для себе не роблю різниці між доларом, євро і гривнею. Українській гривні - довіряю!

Андрій Великий, ведучий програм на радіо «Львівська хвиля»:

Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради:

- Так, я довіряю гривні. Звісно, намагаюсь слідкувати, що з нею відбувається. Також завжди стараюсь мати левову частку заощаджень у гривні. Я бачу, що валютні махінації постійно тривають, є й інформаційні атаки на гривню. Гривня за останні два роки мала падати чи не щомісяця, але ми цього поки що не бачимо. І хоч її курс трішки знизився, я їй довіряю, адже це наша національна одиниця.     - Особисто в мене сьогодні здебільшого негативні очікування щодо міцності нашої національної валюти на найближчий час. Для такої думки є низка підстав. Ми бачимо нарощення дефіциту державного бюджету з одного боку, а з іншого - не бачимо джерел його погашення. Разом з тим спостерігаємо рішення популістського характеру, як то повернення заощаджень радянського "Ощадбанку" чи інші випадки, коли гроші просто роздаються. В той же час, структурні реформи, які б збільшували наповнення бюджету, не проводяться.Окрім цього, у Міжнародного валютного фонду відсутнє бажання працювати з Україною. Знаю, що саме зараз в Києві проходить оціночна місія МВФ, котра має прийняти рішення надання Україні наступних траншів кредиту.Зверну увагу і на зменшення золотовалютних резервів України. Та чи не найважливішим є погіршення зовнішньоекономічної ситуації у відношенні підприємств тих галузей, що формують бюджет: металургія, хімічна промисловість тощо. Ціни на зовнішніх ринках падають через глобальну фінансову кризу. Це негативно відображається на торгівельному балансі нашої держави.Тому всі ці чинники в комплексі дають підстави очікувати девальвацію гривні в найближчій перспективі. Очевидно, як прогнозують експерти, ситуація може погіршитись після виборів. До цього часу стабільність національної валюти штучно утримуватиметься.   

Володимир Паніотто, гендиректор Київського міжнародного інституту соціології:

Олег Довганик, журналіст видання Голос UA у Львівській області:

- У мене немає особливих причин довіряти чи не довіряти гривні. Дослідження, яке ми проводимо, показує, що гривні зараз довіряють. Це для мене було трішки несподіваним. Населення у дослідженні відповідає, що довіряє гривні більше ніж євро. З іншого боку, як кажуть економісти, за останній період дуже багато гривні продали і населення закупило велику суму доларів. Це показує, що населення відноситься до гривні з деяким опасанням. Гривня впала за роки незалежності десь у п'ять разів, тому довіряти їй так, як і долару якось немає підстав. А коли мова йде про те, що після виборів із гривнею нічого не відбудеться, що все буде добре і вона буде стабільною - це в мене викликає деяку недовіру. - Українську гривню вважаю стабільною валютою, натомість вважаю нестабільними політиків, які сьогодні керують фінансовими справами держави. Свідченням того, що гривня - стабільна валюта, як на мене, стало хоча б те, що всупереч прогнозу, після проведення Євро-2012 вона «не впала». Тепер нас очікує наступний рубіж - парламентські вибори. І тут, уже з допомогою політиків, такий прогноз може справдитись...

Надія Крохмальна, керівник прес-центру Незалежної Асоціації Телерадіомовників:

Уляна Паньо, директор музейно-виставкового центру у м. Калуш:

-  Чесно кажучи - ні. Пояснюю чому: останнім часом занадто багато випадків, які підтверджують факт "запуску станка" та друку нових купюр. Це однозначно не свідчить про хороші перспективи гривні... - В контексті політичної нестабільності - не варто довіряти. В контексті економічного гальмування - не варто. В контексті непрофесійності нацбанку - теж не варто. Для прикладу, в моєму місті зупинили новесенький завод з виробництва полівінілхлориду - маса народу залишилася без роботи та засобів до існування. Це що, саботаж?

Анатолій Матвійчук, співак, поет, композитор:

Наталка Карпа, співачка:

- Я дуже поважаю гривню, бо вона наша, і радію, що вона так довго тримається на плаву! Пам'ятаю страшні часи, коли була девальвація, і я отримав гонорар, близько 20 мільйонів купонів, яких вистачило, щоб закупити продуктів на кілька днів... Чи стабільна гривня сьогодні? Цього ніхто не знає, адже це поняття дуже відносне. Поки що її ніхто не намагається обвалити - отже все більш-менш добре. Але ніхто не знає, що завтра прийде в голову політикам, адже найкращий спосіб збурити народ - почати гратися з курсом гривні. Загалом, хочеться одночасно двох протилежних речей: стабільності гривні і позитивних змін і реформ. Але так не буває. А поки що щось на підсвідомому рівні мені підказує:  найстабільніша валюта - китайський юань! От на кого варто рівнятися нашій гривеньці! - Не можу сказати, що я великий націоналіст, але завжди переживаю та вболіваю за свою країну та своїх людей. Вважаю, що саме гривня - це яскравий показник незалежності та стабільності держави.Я довіряю гривні, хоча не можу сказати, що на сто відсотків. Звісно, найбільше користуюся саме нею - незалежно від того, треба розрахуватися у банку чи зробити переказ.Ситуація з українською валютою, як і стан економіки у нашій країні далеко не найкращі, але кожен має розуміти, що ми ще молода держава. Я дуже хочу повністю довіряти українській гривні і бажаю їй стабільності!

Юрій Сколоздра, журналіст:

 
- Гривні довіряю. Тим більше, знаючи звичку Нацбанку прив'язувати її курс до американського долара. Хоча говорити про те, що може бути з гривнею наступного року я б наразі не ризикнув. Але в будь-якому разі, економісти радять тримати свої заощадження в тій валюті, у якій відбуваються основні витрати. Ми живемо в Україні, наша національна валюта - гривня. Можна передбачливо «розкладати яйця (тобто заощадження) у різні кошики», але в країні офіційно дозволені платежі лише у гривні. І це, я вважаю, правильно.  

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9546 / 4.21MB / SQL:{query_count}