Вилікуй себе сам

На вашу думку, що потрібно, аби українці були здоровими? 

На вашу думку, що потрібно, аби українці були здоровими?  

Існує чимало порад та правил, слідування яким дає змогу прожити як не довше, то точно здоровіше життя. Напевно, більшість із нас, почувши на уроці біології, що хвилина сміху додає чотири-п’ять хвилин життя, вирішували частіше сміятися і жити скільки завгодно. Щоправда не на всі фактори, що визначають стан здоров’я, можемо впливати. Спадковість, стан довкілля (шуми, якість води, чистота повітря), доступність медичних послуг (як фінансова, так і територіальна) – окремій людині змінити це не під силу. Тут йде робота уряду та Міністерства охорони здоров’я. Якщо дивитися на результати міжнародних досліджень, робота ця незадовільна: Україна за станом здоров’я громадян перебуває наприкінці відповідного рейтингу. Однак наполовину або й більше наше здоров’я залежить від способу життя. Отут вже є чимало порад, рекомендацій або й вимог. Наприклад, дослідники із Кембриджського університету встановили чотири правила, які допомагають збільшити тривалість життя на 14 років (детальніше про них читайте на ст..8).
Сьогодні ж “Пошта” запитує своїх читачів: що потрібно, аби українці були здоровими?

Марія Малачинська, в. о. директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров'я населення, лікар-гінеколог:

Вардкес Арзуманян, ресторатор:

- Щоб українці були здоровими, треба насамперед вести здоровий спосіб життя: відповідно харчуватися, дотримуватися режиму відпочинку і праці. Кожен свідомий українець повинен знати про профілактичні огляди. Їх мають дотримуватися і жінки, і чоловіки, і діти.Українцям заважають бути здоровими шкідливі фактори: куріння цигарок, неправильне харчування, у тому числі у закладах швидкого приготування, малорухомий спосіб життя. Сюди ж можна додати і екологічні чинники, але вони залежать не лише від нас. Є навіть дані, що люди, які живуть у віддалених районах набагато здоровіші і у них вищий імунітет.Щоб підтримувати своє здоров'я стараюся займатися хоча б мінімальними фізичними навантаженнями: виконую зарядку, ходжу у гори, відповідно харчуюся. Вдома стараємося їсти тричі на день, не відвідуємо заклади громадського харчування, а готуємо всі страви вдома. Для їх приготування використовуємо якісні українські продукти, городину, наприклад, капусту, буряк,  які зміцнюють імунітет і покращують здоров'я. - Українцям треба повернути забуті страви, звернути увагу на те, що ми їмо. Українець буде здоровий, лише тоді, коли буде їсти українські продукти, вирощені на українській землі овочі, политі справжньою чистою водою. Водночас курити йому не вигідно - бо це надзвичайно шкідливо і дорого. Це варто  усвідомити, тоді українці не будуть забивати собі голову політикою на кшталт того, що прийде новий депутат, і у нього виросте краща ріпка. Перше, що я роблю для того, щоб бути здоровим - категорично відмовляюся говорити про політику і політиків, намагаюся їсти здорову їжу, і шукаю втрачені смаки, а також - борюся з курінням. Зокрема, в одному з моїх ресторанів категорично заборонено "Кока-колу" та тютюн. Це перший крок, і далі будуть інші.

Андрій Захарчук, директор ресторану "Прага":

Дмитро Скрильніков, голова ГО "Бюро екологічних розслідувань":

- Насамперед, аби бути здоровим, потрібне правильне харчування. Та на перше місце я б поставив якісну воду. Українцям ж, напевно, заважає бути здоровими брак коштів, тому що не кожен сьогодні має змогу купити навіть ту ж просту воду у магазині. Ми звикли пити воду з крана і далеко не усі мають змогу поставити спеціальні фільтри... Я ж стараюся пити каву, чай та споживати страви з очищеної води. Також не курю і не зловживаю алкоголем. Сам практикую і всім раджу відпочивати на природі, особливо у наших мальовничих Карпатах!     - Передусім варто вести здоровий спосіб життя, відмовитись від куріння та алкоголю. По-друге, варто думати не лише про себе, але й про оточуючих та довкілля. Бо ми вважаємо, що якщо викинути сміття не в себе біля хати, а в сусіда, то будемо здоровішими...Вартo відмовитись і від спалювання сміття, бо те, що воно не лежатиме на землі, а підніметься в атмосферу не зробить нашу екологію кращою. Думаю, що також, треба дбати про здорове харчування. Однак, це вже більш проблематично, бо на відміну від більшості європейців, купуємо не те, що краще за якістю, а те, що дешевше. 

Юрій Войтів, головний лікар Старосамбірської центральної районної лікарні: 

Юрій Якимович, студент Тернопільського державного медичного університету ім. І. Горбачевського:

- Для того, щоб бути здоровим, необхідна величезна кількість різноманітних чинників. Зауважу, що держава повинна створити належні соціальні умови для покращення здоров'я своїх громадян. Маю на увазі питання екології, створення робочих місць, комфортну соціальну атмосферу в країні. Тоді українці мають шанс бути здоровими.Та наголошу, що кожен українець також повинен особисто дбати про своє здоров'я, а не занадто легко до нього ставитись. Щодо самообмежень, то, без сумніву, заради власного здоров'я кожна людина має відмовитись від шкідливих звичок, по можливості зменшити емоційну напругу, і, відповідно, вести здоровий спосіб життя.  
- Щоб українці були здоровими, їм потрібно припинити так зневажливо ставитись передусім до себе. Тому мусимо вести активний і здоровий спосіб життя. Алкоголь і сигарети з нашого homo sapiens залишають лише першу частину терміну, при цьому значно вкорочуючи період його життя. В Україні ще не дуже доступними залишаються якісні продукти харчування. Наша Батьківщина багата чистою природою. Саме ці фактори і слугують нам для збереження, укріплення чи вже, як буває, відновлення здоров'я. Тому вважаю, що заважаємо ми собі самі, лінуючись вийти на пробіжку, вживаючи якусь гидоту, і не слідкуючи за своїми емоціями. Вони також, до речі, часто можуть ставати причинами недуг. Особисто я підтримую відмову від алкоголю, сигарет, фаст-фуду, регулярні заняття фізичними вправами, здоровий сон та вилазки на природу. Ці елементарні речі мусять стати звичними для кожної людини.

Олеся Барчук, менеджер зі зв'язків із громадськістю, журналіст:

Ігор Антощак, журналіст:

 - Як це не дивно, але має бути мода на здоровий спосіб життя, яка б впроваджувалась системно у країні. Не лише заборони на тютюн та алкоголь, але й тренд на спорт, силу, красу і грацію. Однак у нашій державі ще до цього далеко, бо люди собі не можуть часто дозволити правильно харчуватись через нестачу коштів на якісні харчі та відвідування басейнів чи тенісних кортів. Особисто у мене є свій рецепт здоров'я - не мати шкідливих звичок, не переїдати, багато рухатись та усміхатись! - Українцям для того, аби бути здоровими, потрібно стати свідомими. А щоби стати свідомими, потрібно комплексну програму на вседержавному рівні. Популяризація активного способу життя, заняття спортом, заборона реклами цигарок, алкоголю, носіїв інформації (мас-медіа, фільми), що впливають на свідомість юного покоління і пропагують шкідливу для здоров'я поведінку. Окрім того, варто звернути увагу на раціон українців, вживати здорову їжу.

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.3415 / 4.18MB / SQL:{query_count}