Зміна пріоритетів: з автівок на ровери

Що, на вашу думку, потрібно зробити, аби тротуари Львова знову належали пішоходам?

Що, на вашу думку, потрібно зробити, аби тротуари Львова знову належали пішоходам?


Нещодавно міські посадовці вже укотре заговорили про те, що центральна частина Львова невдовзі може стати пішохідною. Наразі ця ідея лише на папері, однак, судячи з обіцянок можновладців, вже до кінця 2013-го увесь центр має бути закритий для руху приватного транспорту. 
З їхніх слів, це дозволить вивільнити більше простору для пішоходів і сприятиме розвиткові туризму. Щоправда, такі ініціативи мають два боки. Для бізнесу це – додаткові витрати: ресторани, готелі та магазини, розташовані в історичній частині Львова, будуть змушені перейти на доставку товарів нічної пори. Жителям середмістя, що мають власний транспорт, також доведеться призвичаїтись до нововведень: свої автівки власники повинні будуть забирати до ранку, тому поспати довго не вдасться. 
Проте до таких змін можна звикнути за умови, якщо вони будуть комплексними, продуманими. Адже якщо рух перекриють, а розташування стоянок, паркінгів, прокладання об’їзних доріг і маршрутів громадського транспорту не продумають, то гріш ціна таким змінам!
Дуже важливими у цій справі є пропагування здорового способу життя та культивування європейського досвіду їзди містом велосипедом. Це значно полегшило б вирішення цієї болючої проблеми… Однак чиновники чомусь наразі такого прикладу не подають – на ровери не пересідають!
Нині “Пошта” запитує читачів, що потрібно зробити, аби тротуари Львова знову належали пішоходам?

Отар Довженко, учасник акцій "Дайте пройти!":

Олег Онисько, журналіст, виконавчий директор агентства інфографіки "Ukrainian Media Service":

- Я бачу тут чотири складові. Перша - адекватна робота служб, які повинні стежити за дотриманням правил дорожнього руху і паркування. Не секрет, що ДАІ відмовляється морочитись із неправильно припаркованими автомобілями, а міська влада переводить стрілки на ДАІ. І в тих, і в тих має виникнути "політична воля" для вирішення цієї проблеми - штрафи, евакуатори, перешкоджання заїзду на тротуар тощо. Друга - облаштування паркінгів, як приватних, так і комунальних, у тих місцях, де вони не заважають перехожим. Також не завадило б перенесення ділової активності з історичного центру в більш придатні для цього нові райони. Третя - вплив на свідомість водіїв: мені здається, багатьом із них просто не спадає на думку те, що їхня потреба залишити машину в зручному місці не є вищою за потребу тисяч пішоходів пройти тротуаром. Четверта - громадські ініціативи, такі як "Дайте пройти", що демонструють: проблема є і вона потребує вирішення. - В ідеалі усю історичну зону Львова, не лише площу Ринок, треба закрити для приватних автомобілів, зберігши лише громадський авто- і електротранспорт. Проте найближчими роками зробити це нереально. Тому варто звернути увагу хоча б на упорядкування існуючого стану речей. Звичайна розмітка паркувальних місць на дорогах з одностороннім рухом у тих місцях, де автомобілі не перешкоджатимуть ні пішоходам, ні проїзду інших автівок, багато що вирішила б.

Юрій Гнатковський, директор Палацу мистецтв:

Дем'ян Данилюк, громадський активіст:

- Вважаю, що потрібно перш за все дати місце автівкам під землею - маю на увазі підземні паркінги. Частина автомобілістів могли б пересісти на велосипеди - так зробила чи не вся Європа! І, звичайно ж, вартувало б зробити в'їзд до центральної частини міста платним. Тоді ті, хто хоче їздити автомобілем у центрі Львова, платили б за таку розкіш. - Насамперед треба змінити підхід. Тротуар, яким би широким він не був, є місцем виключно для пішоходів. Хідники не можуть бути з асфальту - лише з плитки, навіть якщо вони на околиці міста. Стовпчики або гранітні обмежувачі на краю тротуару - це сучасна норма оформлення вулиць. Те, в якому стані наші хідники, тільки підтверджує те, що донедавна чиновникам було до них байдуже. Пріоритетними були лише дороги.На жаль, наше суспільство ще не настільки розвинуте, щоб вимагати покращення громадського простору. Навіть пенсіонери в тролейбусах нарікають на погані дороги, хоча в них ніколи не було автомобіля. Влада, підприємці та жителі повинні якнайшвидше обумовити план дій для захисту і відновлення тротуарів ще в цьому році.

Ірина Куліш, лікар-епідеміолог:

Андрій Заліско, співак, заслужений артист України:

- Тротуари - це перед­усім безпека людей. За те, щоб вони були нормально облаштовані та належали пішоходам, мають відповідати комунальні служби Львова. Але вважаю, що контролювати слід не лише пішохідні тротуари, а й велодоріжки. - Мені здається, важко буде щось змінити у Львові. Автівок більшає, а стоянок для них у центрі немає. Евакуатори не допоможуть... Колись була ідея будівництва підземного паркінгу, але, здається, канула в Лету...Тому, найімовірніше, усе залишиться як є. На жаль...

Мирослав Пархомик, фотограф:

Ігор Ткаченко, приватний підприємець:

- Як на мене, потрібно поставити обмежувачі руху для автотранспорту. Такі, які вже маємо на деяких вулицях Львова, зокрема на  Вороного і Сербській. Але ж проблема ще й у малій кількості місць, пристосованих для паркування автівок....Тому до цієї проблеми слід підходити виважено, аби, вирішивши її, не створювати інших. - Добре було б, якби центром нашого міста заборонили їздити автомобілями, зробивши його пішохідним. Зникли б машини із тротуарів і газонів. Проте це трохи неправильно - краще було б вирішити проблему паркування в центрі Львова. Але не думаю, що найближчим часом це станеться.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6315 / 4.17MB / SQL:{query_count}