Гріх чи благословення

Кого, на вашу думку, можна назвати багатим?

Кого, на вашу думку, можна назвати багатим?

Усе в нашому житті відносне. Для когось незліченне багатство може видатися дрібницею, не вартою уваги. Багатство і бідність –  поняття взаємопов’язані, які не можуть існувати одне без одного. “Бідний” – той, кого спіткала “біда”. “Багатий” – той, хто має всього “багато”, хоч у старослов’янській це слово писалося через “о” і було спільнокореневим зі словом “Бог”. 

Усе залежить від нас самих, від того, що ми вважаємо багатством, – здоров’я, друзів, таланти, нагоди і можливості, яскраві враження – і як ставимося до нього, чи не робимо собі з нього божка.

Блаженніший кардинал Любомир Гузар каже: “Бути багатим не є гріхом. Важливо, щоб ми ставились до багатства не як до Бога, а як до дару від Бога”. 

На його думку, багатство не перешкоджає бути по-євангельськи вбогим. “Убогий – це той, хто у-Бога. Убога людина насправді може мати величезні багатства. Наприклад, Божий дар – талант, який можна використовувати на благо ближніх. Ми з вами знаємо, що на світі є величезна кількість людей, які ніколи не будуть багатими, що б не робили. Але вони завжди залишаються з Богом”.

Сьогодні “Пошта” запитує читачів, кого, на їхню думку, можна назвати багатими?

Лариса Лугова, директор Львівської обласної бібліотеки для дітей:

Андрій Сидор, радник міського голови Львова з культури і туризму:

- Для мене, наприклад, Білл Гейтс - багата людина. Але ставлюся до нього з величезною повагою і вдячна за те, що він робить для бідних в усьому світі, для бібліотек, лікарень. У нашій країні бути багатим означає наразитися на неповагу, навіть ненависть суспільства, оскільки ніхто не вірить, що  в Україні можна заробити мільйони чесним шляхом. Розбагатівши, наша людина зупинитись не може: купує машини, сумочки, годинники за тисячі євро, в той час як більшість живе за межею бідності. Це відсутність культури, смаку і міри.Бути багатим для мене означає багато працювати, не впадати у парадокси розкоші, а займатися благочинністю, активно допомагати бідним. Особисто я хотіла б бути представницею середнього класу - в європейському розумінні цього слова. - Десять днів тому в нашій сім'ї народилася донечка. Тому критерій багатства зараз такий: дитина - найбільше багатство і щастя!

Ігор Мельник, історик:

Ольга Кулик, помічник голови Львівської облдержадміністрації - прес-секретар:   

- Це дещо двозначний вислів - "багата людина". Загалом, багата людина, як на мене, - це та, яка ні в чому собі не відмовляє. І зовсім неважливо, який у неї рівень доходів. Ця людина може мати навіть скромні доходи, але достатні для неї особисто, щоб дозволяти собі все, чого захоче. Багата людина - це та, яка може повною мірою отримувати задоволення від життя, навіть не виходячи з дому. А задоволення може бути різним. - Саме багатство людини, безумовно, залежить від її фінансового становища, моментів духовності та того, скільки в неї друзів. І виокремити щось одне із усіх цих компонентів просто неможливо. Хоча фінансовий момент залишається усюди передовим. А щоб досягти цього багатства, потрібно мати неабияку віру в себе, бути озброєним упевненістю в своїх діях.

Христина Лесько, викладач іспанської мови в ЛНУ ім. І. Франка:

Святослав Шеремета, бодибілдер:

- Думаю, що людей, які не ламають себе та своїх ідеалів, справедливо вважають багатими і сильними. Вони ведуть чесну гру з життям і рано чи пізно отримують заслужену винагороду. Відповідність дій внутрішньому відчуттю людини дозволить їй почуватися більш розслаблено, невимушено, жити в зоні душевного комфорту поряд із людьми, котрі поважатимуть і щиро підтримуватимуть. Душевна оригінальність - це те, що цінується в надлишку. Практикувати її можуть лише люди мудрі, відважні. Бути оригінальним означає володіти багатим внутрішнім світом, домінувати над своїм розумом до такої міри, щоб не завдавати шкоди ні собі, ні іншим, довіряти своїм відчуттям і не боятися показувати їх.Внутрішня сила людини полягає у вмінні цінувати те, що насправді важливе. Не боятися оголювати душу, коли маємо в цьому потребу. Не витрачати часу на фальшиві мрії та наміри, а боротися навіть тоді, коли поразка здаватиметься очевидною.  - Питання про багатство людини є радше риторично-філософським. В його тлумачення входить перш за все розумове багатство. У кожного, звичайно, воно має кілька компонентів. Але, як на мене, поняття "багатство людини" поєднує тілесне і духовне здоров'я, які, своєю чергою, підкріплені фінансовим благополуччям і, безумовно, реалізацією творчих здібностей.

Руша Полякова, дизайнер одягу:

Юліан Чаплінський, архітектор:

- На мій погляд, багатою, в повному розумінні цього слова, є лише вільна людина, вільна від образ, заздрощів, комплексів, людина, сповнена радості, бажання жити і дарувати. Таку людину, навіть якщо вона має мільярди на банківському рахунку, не впізнаєш за одягом чи авто - лише за поглядом або вчинками  - Багатий той, хто має все, але ні від чого цього не залежить, тобто у кожної хвилини готовий все це втратити. Звичайно, багатство буває різним, але "найбагатськіше" багатство - культурне. Це моє святе переконання.

Оля Чепіль, журналіст телеканалу "Інтер":

 
- Для мене багатою є та людина, що може бідувати матеріально, але внутрішньо мати все. Треба уміти вдовольнятися малим. От, наприклад, Ніна Матвієнко - вона не має великих статків, дорогих будинків, але живе у такій гармонії зі світом, що можна позаздрити. Такі люди мають багатство усередині. Їм не треба відчувати його на дотик чи бачити - просто відчувати емоціями, душею.  

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6836 / 4.18MB / SQL:{query_count}