По годинці на зупинці…

Чи легко вам уранці та ввечері доїхати до потрібного місця?

Чи легко вам уранці та ввечері доїхати до потрібного місця?

Мало не по годині доводиться чекати львів’янам на маршрутку у вечірній та ранішній час. Згідно з чинним розкладом руху міського транспорту, маршрутки починають свою роботу о 06.00, а закінчують уже за північ. Проте важко знайти щасливців, яким вдалось заїхати додому після опівночі. Ба більше, проблемно дістатись додому вже після дев’ятої вечора. Більшість автобусів їдуть порожніми і просто не зупиняються на зупинках, а водії тих, що їдуть, можуть попереджати, що не доїжджають до кінцевої, а прямують у гараж.

Хоча люди вже призвичаїлись до транспортних новацій – 2012, і схема руху вже не здається їм чимось незручним, то до відсутності автобусів на маршруті звикнути якось важко. Часто буває й таке, що городяни, які закінчують роботу пізно ввечері, змушені витрачати чотири, а то й шість гривень, щоб дістатись домівки. 

Ще одна літня новація – очікування декілька хвилин на зупинці, щоб назбирати достатню кількість людей. А простій на кінцевій взагалі виходить за рамки графіку, якщо пасажири не заповнили салон хоча б на половину.

Нині “Пошта” запитує у читачів, чи легко їм вранці та ввечері доїхати до потрібного місця.

Василь Ріпка, заступник начальника управління в справах захисту прав споживачів у Львівській області:

Лариса Середяк, директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти:

- Мені особисто не доводилось користуватись громадським транспортом. Проте моя дружина їздить ним доволі часто. Вона стверджує, що нова транспортна система все-таки пішла на користь місту. Хоч і було вдосталь труднощів, та зрештою їх здебільшого вдалось подолати. На загал можу оцінити теперішній львівський громадський транспорт на "четвірку" за п'ятибальною системою.Моїм знайомим також доводилось стикатися з неприємними випадками, коли водії припиняли рух швидше, ніж повинні. Однак це частіше поодинокі випадки, ніж систематична проблема.  - Якщо зранку доїхати на роботу мені ще якось легше, бо півдороги до вул. Привокзальної я їду, а далі йду пішки, то ввечері додому добратися неможливо. Після роботи я часто їжджу до внучки. Раніше одинадцятої вечора додому не приходжу, бо маршрутки їздять не всі, хоча мали б це робити, принаймні до 23.30. Відтак, мені доводиться добиратися до вул. Привокзальної, а потім пересідати на інший маршрут.Часто для мене це зайві витрати, бо доводиться в один бік платити вже не 2 грн, а 4. Відколи я їжджу, жодного встановленого графіку я не помічала, курсують як хочуть.
 

Ілько Лемко, львовознавець:

Степан Грицюк, журналіст:

- Останні двадцять років користуюсь громадським транспортом рідко, а здебільшого ходжу пішки. Тому мені, важко сказати наскільки досконала чи недосконала зараз львівська система транспорту. Проте знайомі, які постійно користуються маршрутками, вважають нинішню систему не гіршою за попередню, попри усі ті рейвахи, пов'язані з її впровадженням.Про те, що деякі маршрутки закінчують рух швидше, також чув багато. Однак сам не спостерігав. Мабуть, це відбувається через те, що для них невигідно перевозити меншу кількість людей. 
- Зараз проблем із доїздом я не маю. Передусім пов'язую це виключно з вдалим місцем проживання, бо мешкаю на вул. Джорджа Вашингтона, що є бічною Зеленої, а звідти до центру - рукою подати. Можу доїжджати до роботи як вул. Зеленою, так і Пасічною та Личаківською. Також тішить те, що з новою транспортною схемою запустили великі автобуси, зокрема у них нема такої тисняви, як у малих маршрутках. 

Маріанна Фіртка, ведуча радіо "Львівська хвиля":

Ольга Лех, журналіст:

- Громадським транспортом користуюся регулярно. Про те, наскільки переповнені маршрутки вранці не скажу, бо мій робочий день розпочинається трохи пізніше, а десь після десятої ранку особливих проблем не помічала. Натомість траплялося, що маршрутки припиняли рух швидше, вже о десятій вечора дістатись додому проблематично. Щодо нової транспортної системи, то мушу відзначити, що люди, як дуже адаптивні істоти, швидко звикли до всіх її труднощів. Хоча, відзначу, у мене щоденна дорога через усе місто не обходиться без пересадок та забирає безліч часу і сил. - Хто дозволяє водіям маршруток стояти на проміжних зупинках скільки їм захочеться?! Цього тижня автобус, що курсує за маршрутом №1А, хвилин зо п'ять стояв біля готелю "Львів" і чекав невідомо чого. Це страшенно обурює, адже коли плануєш кудись потрапити на певну годину, заздалегідь вийдеш із дому, проте це ще не факт, що ти вчасно приїдеш! Чому в сусідній Польщі автобуси не стоять довго ані на кінцевих, ні на проміжних зупинках?! А що найбільш прикро, так це те, що львів'яни будуть стояти в маршрутці, стікати потом, чекати, коли ж нарешті рушимо, і мовчати!    

Ігор Ткаченко, приватний підприємець:

Віра Демид, працівник аптеки:

- Їздити міськими маршрутками зранку дуже важко. Адже більшість із них переповненні, бо їздять із надто довгим інтервалом. Впродовж дня ситуація покращується, автобуси розвантаженні, інколи навіть є можливість сидіти під час поїздки. А після шостої години вечора повторюється ранковий сценарій. Обурює те, що у восьмій годині вечора маршрутка № 1А не їздить містом. Мені це дуже не зручно, бо нею їду додому. - Зранку доїхати на роботу ще якось можна, а ось ввечері - суцільний безлад! Складається враження, що машини просто забирають із маршруту. Інколи на зупинці доводиться стояти досить довго, тому додому справді важко добиратися.

Володимир Лесько, історик:

 
-Усе залежить від того, звідки я добираюсь додому. Якщо пункт відправлення - центр, то проблеми трапляються рідко. Натомість з іншими районами клопоти таки виникають. Скажімо, аби дістатись додому з району вул. Пасічної чи Левандівки на Новий Львів, на маршрутку доводиться чекати хвилин 40, а після 20.00 прямого транспорту звідти вже й немає, і тому доводиться їхати з пересадками.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6453 / 4.18MB / SQL:{query_count}