Дешевше не буває?!

Які продукти, на Вашу думку, на Львівщині продають за завищеними цінами?

Які продукти, на Вашу думку, на Львівщині продають за завищеними цінами?

Ціни на основні продукти у Львівській області є одними із найнижчих в Україні. Втім, темпи їх подорожчання перевищують загальноукраїнські удвічі. Кілька разів на тиждень Міністерство економічного розвитку та торгівлі України оприлюднює інформацію щодо вартості соціально значущих товарів у кожному із регіонів. Цей моніторинг почали вести на початку року. Тоді і ж визначили, які саме товари слід вважати соціально-значущими. 

Спершу перелік складався із 15 найменувань, а на сьогодні таких вже 25. Зазначимо, приставка “соціально значущий” означає, що уряд має повне право регулювати ціни на такі товари “вручну”, зокрема вимагати знизити торговельні надбавки. Втім, як показує той же моніторинг Мінекономрозвитку, вартість цих товарів може суттєво відрізнятися у різних регіонах. 

Один із найяскравіших прикладів – сало, мінімальна й максимальна ціна на яке в Україні відрізняється більш ніж удвічі. Наприклад, у Запорізькій області кілограм цього продукту можна придбати за 15 гривень, а у Києві – вже за 35 грн. 

Сьогодні ж “Пошта” запитує читачів, які продукти, на їхню думку, на Львівщині продають за завищеними цінами?

Іван Стефанишин, заступник голови Львівської облдержадміністрації:

Катерина Гороховська, в. о. начальника управління освіти Львівської міськради:

- Складно сказати. Селяни не рахуть витрат, які пішли на те, що виростити ту чи іншу продукцію. Наприклад, торік був дуже великий урожай картоплі і коштувати вона мала б копійки, але так бути не може. Також на ціноутворення впливає ринок (базар), адже це теж своєрідна культура, яка формує ціну. Не секрет, що є спотворення по окремих видах продукції. Звичайно, хотілося б, щоб ціни на продукти були нижчими, але виробник мусить компенсували свої видатки і заробити хоч 10-15%. Не кажу більше! Ціна має бути такою, яка дасть можливість виробникові розшрити виробництво та компенсувати витрати, а спожевачеві - купити продукт. Прикро, що всі хочуть заробити за рахунок села,  - Вважаю, що у нашому регіоні за завищеними цінами продають молочні продукти та деякі фрукти, скажімо, яблука. Також у нас дорогий шоколад. За цінами на хліб не надто слідкую, бо майже його не вживаю. Щоправда, бачу, що, наприклад, батон "Сихівський" настільки часто виростає у ціні, що не встигаю за цим вислідковувати.

Руслан Сорочинський, шеф-кухар ресторану "Прага":

Юрій Залізняк, доцент кафедри української преси ЛНУ ім. І.Франка, журналіст:

- На мою думку, ціна могла би бути нижча передусім на фрукти, особливо ті, що ростуть на Львівщині. Зокрема, на ягоди. Скажімо, склянка малини коштує 10 грн. Розумію, що потрібно докласти сили для того, щоб її зібрати, але, як на мене, це задорого.Окрім цього, молочні продукти влітку також мали б коштувати менше. Так, кілограм сиру міг би коштувати 18 - 20 грн, а зараз подекуди і за 30 грн можна знайти. Ця ціна для зими, а літом, коли є хороші надої, - можна було б і здешевити молоко. На болгарський перець завше ціна дуже висока, також на цвітну капусту, баклажани й цукіні. Особливо все майже в два рази дорожчає до свят.  - Овочі і фрукти не завжди легко вирощувати і збирати (особливо ягоди), тому ціну на них не варто сильно критикувати. Вважаю, що надмірну ціну "гнуть" за гриби. Також у Львові надто дорогою є кава. А ще, на час Євро-2012 ресторатори підняли ціни, і не поспішають їх опускати.

Ярина Капітан, ведуча новин на радіо "Львівська Хвиля":

Юрій Чорнобривець, директор Інституту споживчих експертиз (Київ):

- Перше, що спадає на думку, це сири, йогурти та інша молочна продукція, які у сусідній Польщі є значно дешевшими та якіснішими. А друге - одяг і косметика.Зокрема, буквально днями я купувала своєму похреснику подарунок на день народження. І дуже дивує, чому якийсь светрик коштує у нас 250 грн, а в тих же брендових магазинах за кордоном втричі дешевше! Така ж ситуація і з косметикою: якщо за якісну косметику у нас потрібно віддати шалені гроші, то за кордоном це набагато дешевше.  - Асортимент продуктів зараз дуже великий - від дешевших до дорожчих у кілька разів.На мою думку, сьогодні практично кожен із продуктів, які є на ринку, відповідає своїй ціні. Єдине, вважаю, що за завищеними цінами продають хліб - він справді міг би коштувати дешевше.

Анна Новик, журналіст:

 
- При купівлі продуктів харчування помітна певна різниця у цінах, порівняно зі сусідніми регіонами. Звичайно, не завжди вдається стежити за ціновими тенденціями, але здається, що ціна на хліб є дещо завищена. Звісно, ж вона не сягає показника Луганської області, де хліб коштує 5-6 грн, та все ж... Також, зважаючи на те, що літо - це сезон фруктів, то дивним виглядає й те, як цього року трималися ціни на сезонні фрукти, які вирощують на Львівщині. Дивно й те, що на ринках у вихідні дні, особливо по суботах, ціна на фрукти зростає на 2-3 грн.  

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6891 / 4.15MB / SQL:{query_count}