На вибори – “веселою” компанією

Чи готові ви голосувати за спортсменів, співаків, акторів, письменників?

Чи готові ви голосувати за спортсменів, співаків, акторів, письменників?

Після офіційного оприлюднення політичними силами своїх виборчих списків стало зрозуміло, що вибирати буде з кого… При цьому йдеться не так про професійний рівень кандидатів, як про різноманітність їхніх професій, що не пов’язані з політичною діяльністю. 

Андрій Шевченко (футболіст), Таїсія Повалій (співачка), Остап Ступка (актор), Марія Матіос (письменниця), Василь Шкляр (письменник), брати Капранови (письменники), Тарас Компаніченко (кобзар) та інші тепер уже  політики (!) боротимуться за наші з вами голоси на виборах.

Та чи не стануть ці кандидати лише приманкою для виборців, котрі поважають, фанатіють чи, можливо, просто краще знають їх,  аніж політиків? 

Звичайно, слід відрізняти письменників від поп-співаків, проте всі вони йдуть у політику раптово, несподівано, сколихнувши суспільство і змусивши обговорювати такі ці кроки. І всі вони – не політики.

В минулому це закінчувалося складанням такими депутатами мандатів (згадаймо Руслану Лижичко і Святослава Вакарчука).

Присутність, авторитет зірок навряд чи зроблять партії кращими. Так, звичайно, олігархи, отримавши мандат нардепа, взагалі не відвідують сесій і є ще гіршим варіантом, проте чи варто впадати у крайнощі! Зрештою, чи можуть ці люди запропонувати конкретну програму дій, чи є лише яскравою “обкладинкою” передвиборчого списку, його промо-командою? А потрапивши до парламенту, чи готові активно долучитись до законотворчого процесу, чи максимум, чого від них можна чекати, – це вчасного натискання кнопок на вказівку тих, хто вніс їх у ці списки?

Сьогодні “Пошта” запитує читачів, чи готові вони голосувати за спортсменів, співаків, акторів, письменників?  

Ярослав Климович, голова спілки журналістів Львівщини:

Оксана Яковець, заступник начальника управління праці та соціального захисту Львівської облдержадміністрації:

- Наявність відомих людей у списках аж ніяк не вплине на мій вибір. Я вважаю, що це намагання привабити виборця відомими іменами  спортсменів, співаків, акторів. Політикою мають займатися професіонали, адже це дуже відповідальна справа. Тож абсолютно не звертатиму на таких людей уваги і не голосуватиму за них.  - Ні, голосувати на майбутніх виборах за спортсменів та співаків не готова і не робитиму цього, бо вважаю, що народними обранцями повинні стати люди, які мають певне глобальне мислення і розуміння проблем, що зараз постають у суспільстві. Я не кажу, що співаки і спортсмени - погані чи нерозумні. Але вони, на жаль, далекі від реалій. Їхній спосіб життя не дає їм змоги поринути у суть політичних чи економічних процесів.

Володимир Подгорнов, соціолог, президент Українського фонду "Громадська думка":

Мирослав Пархомик, фотограф:

- У цій ситуації є небезпека: хороший, відомий спортсмен - це дуже добре, але він і за освітою, і за своїми досягненнями залишається спортсменом. Ми не знаємо, яким він буде політиком. Чи не виникне така ситуація, за якої не дуже порядні люди скористаються його іменем? Велике запитання...Це ж стосується і співаків, котрі, як локомотив, пробивають дорогу партіям, а потім, коли вони вже стануть непотрібними, ці партії можуть їх просто "списати".Тому кожній такій відомій людині (і співакові, і спортсменові, і письменникові) варто замислитись над тим, як вони працюватимуть у парламенті, які питання лобіюватимуть, яким чином впливатимуть на політичну ситуацію і як бачитимуть себе в політиці загалом. Зрозуміло, особливого впливу на електорат ці люди не матимуть, але можуть щось  недобре "благословити", підписавшись під цим.Вважаю, що українці будуть дуже обережно ставитися до всього цього, тому що політиці потрібні професіонали, економісти, юристи, люди, які створюють робочі місця, люди, які виведуть Україну з кризи, хороші менеджери.Думаю, люди, які все життя займались чимось іншим, хорошими менеджерами не стануть. Нехай вони "світять" нам в іншому амплуа, в тому, що вміють.  
- Як на мене, кожен має займатися своєю справою: співаки - співати, спортсмени - досягати вершин у спорті. Для мене трохи дивним є те, що люди цих "категорій" лізуть у політику. Не думаю, що з того може вийти щось путнє. Дурнів і так не бракує у Верховній Раді. А дивлячись на виступ однієї співачки, розумієш: нічого доброго для людей вона там не робитиме. Як правило, кожен переслідує власні інтереси. На жаль... 

Роксолана Верещак, технолог: 

Мар'яна Томин, адміністратор готелю:

- Наявність у списку кандидатів  якоїсь зірки абсолютно не вплине на мій вибір. Бо все-таки обираємо політиків, а не знаменитостей. Хочу, аби державою керували люди, які знаються на цій справі. Звичайно, той же Шевченко чи Ступка можуть показати себе з хорошого боку, але наразі не можу скласти собі враження про них як про політиків. Тому голосуватиму, керуючись розумом, а не емоціями. - Думаю, що зважатиму на присутність у виборчому списку відомих імен, оскільки ці люди бували у різних країнах і мають змогу порівняти, як працює політична система за кордоном. Можливо, вони зможуть запропонувати щось нове для України. Але це не буде вирішальним критерієм під час мого вибору, оскільки відомі співаки, актори чи спортсмени не є політиками. Тому зважатиму й на інших представників у виборчому списку, які здатні мудро впровадити запропоновані зміни у життя нашої країни.

Андрій Блавацький, тележурналіст:

 
- Як на мене, "професія" кандидата не є надто важливим фактором. Перш за все хотів би віддати свій голос за людину розумну, начитану. Кандидат має бути обізнаним насамперед  у політичній царині. Чи готовий голосувати за спортсменів та співаків? Напевне ні. Бо не бачу кандидатур зі спортивної або культурної сфер, які можуть забезпечити Україні перспективу та розвиток. 
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.1580 / 4.16MB / SQL:{query_count}