Побачити світ

На Вашу думку, які цікаві місця в Україні та світі варто побачити? 

На Вашу думку, які цікаві місця в Україні та світі варто побачити? 

Ось уже й розпочався останній місяць літа – традиційна пора відпусток і подорожей. Багато хто вже скористався нагодою відпочити та хвалиться новими враженнями, а у когось відпустка лише от-от розпочнеться. Хороша погода, яскраве сонце та легенький вітерець спонукають кожного відірватися від зручного домашнього крісла та податися за місто. 

Кажуть, аби добре відпочити, варто кудись поїхати, а буденна одноманітність та завантаженість на роботі підсилює прагнення до мандрів. І це не дивно, адже саме змінюючи обстановку, отримуючи нові враження, люди забувають про свої щоденні клопоти, знаходять наснагу та нові цікаві ідеї.

Хтось полюбляє мандрувати Україною, комусь більше до душі закордонні краєвиди. Але у кожного є свої улюблені місця відпочинку, які запали в душу на все життя, ті, куди б обов’язково хотілося б ще не раз повернутися. 

Сьогодні “Пошта” запитує у своїх читачів, які цікаві місця в Україні та світі варто побачити?

Галина Винарчик, менеджер з маркетингу Міжнародного аеропорту "Львів" ім. Данила Галицького:

Остап Процик, директор чоловічого журналу "Егоїст":

- Якщо говорити про світ, то першочергово потрібно побачити "два міста Рим". Перший - вічний Рим, другий - столиця східного християнства та Візантії, теперішнє місто Стамбул. В Україні варто відвідати Закарпаття з його самобутньою атмосферою, та й, звичайно, зупинитися у Львові! - Оскільки я нещодавно повернувся з Європи, то туди і пораджу їхати. У своїх подорожах дотримуюся принципу "влітку - Європа, взимку - екзотика". Чудово для відпочинку зараз підходять Чорногорія, Хорватія, за низькими цінами можна придбати тур у Грецію. Або податися ще далі на схід - Мальта, Сицилія, Сардинія, Корсика, Мальорка, південне узбережжя Іспанії, Португалія. Якщо не купувати тур, а організувати все самому, то вийде зов­сім недорого. А це ж відпочинок на найкращих курортах Європи! Якщо потрібен бюджетний і не такий віддалений варіант, але з хорошим сервісом, то цього року дуже дешево можна з'їздити у Болгарію.

Уляна Паньо, директор музейно-виставкового центру м. Калуш:

Вероніка Саврук, журналіст:

- В Україні дуже цікавими є маленькі містечка Галичини і Поділля, там кожні двері мають за собою якусь цікаву історію. Наприк­лад, палац у Беньковій Вишні, Єзуполя, Озерян. Окремо - Закарпаття і Чернівці. Тобто, так виходить, що цікавими є мультикультурні регіони. А за кордоном - страшно подумати, скільки всього цікавого. Від чудової природи і міст обох Америк, загадкової Африки, і, до вже майже банальних місць відпочинку - острови егейського моря і фіорди Норвегії. Але якщо дуже конкретно - то Греція, Крит і Кіпр. - Я дуже люблю подорожувати Україною. Відвідала чимало місць у різних її частинах. Однак попереду ще дуже багато незвіданих точок. Цього року я відкрила для себе місто Радомишль. Виявляється у XVIII ст. воно стало столицею митрополитів УГКЦ. Тут процвітало культурне життя, сюди приїздило духовенство, культурні діячі, українські шляхтичі, які поспішали до Святотроїцької Церкви - резиденції Київських митрополитів. Сьогодні у місті збереглися митрополичі палати, тут також є чудовий замок, який Ольга Богомолець реставрувала (колись тут була папірня). Тепер тут музей домашніх ікон. Поруч - чудовий готель, ландшафтний парк, вражаючі місця. А ще вас смачно нагодують. Раджу усім!

Олена Кулигіна, прес-секретар паломницького центру "Рафаїл" Львівської Архиєпархії УГКЦ:

Надія Михалевич, студентка:

- Людям, які ніколи не були у Святій землі, я би неодмінно радила там побувати. Така подорож поєднає і відпочинок, і культурний та духовний досвід. Таке, напевно, можна пережити раз у житті. До того ж, у вересні, коли хасиди летять в Умань, ціни на квитки значно доступніші, аніж у будь-який інший період року. Друге, що я могла би рекомендувати, стосується насамперед вірних УГКЦ - це участь у прощі до Собору Святої Софії в Римі, яка відбудеться у жовтні, з нагоди благословення відновленого українського собору в Римі та 120-ліття Патріарха Йосипа Сліпого. Всі українські паломники у цій прощі отримають благословення Папи Бенедикта. Окрім цього, це можливість і побачити величний Рим, а також у дорозі оглянути Відень, Венецію, Краків і духовно збагатитись.  - Я не уявляю свого життя без подорожей, адже у світі є скільки чудових місць, які хочеться відвідати! За останні два роки я дуже активно подорожую за кордоном. Минулого літа побувала у Швейцарських Альпах, тому раджу містечко Люцерн із неймовірно красивими краєвидами: і річка, і лебедине озеро, а довкола гори... Спогади будуть просто неймовірні! Зараз я відпочиваю на півночі острова Кіпр - це спокійне місце. Якщо хочете забути про щоденні проблеми та насолоджуватися сонцем та пляжами зі стародавньою історією - вам сюди. Також не пошкодуєте, якщо оберете своїм напрямком Королівство Монако, та й взагалі південний берег Франції. Якщо вагаєтесь, де провести відпустку, раджу ці місця. 

Ярко Філевич, художник:

Софія Юсик, заступник директора школи, вчитель української мови та літератури:

- З мого досвіду в Україні, в тій, що до нас ближча, є ще що дивитись в Карпатах, не лише Гуцульських (там всі стежки вже сходжені), але й в Бойківських - тих що за Старим Самбором починаються. Там гори не такі екстремальні, але все ще дикі і до цивілізації там далеко. А з тої України, що від нас далеко, то найбільше враження на мене справила Асканія Нова - це без коментарів, треба їхати і насолоджуватись.І взагалі, по Західній Україні  можна їздити і їздити - кожне маленьке містечко ховає в собі цілі культурні прошарки,  але проблема доріг робить ці мандрівки надто екстремальними.Наприклад, в Старій Солі були два дні тому - там розкішний старий костел, який розглядати можна цілий день, але туди доїхати - як полігоном.А за кордоном - класна Болгарія. Моє улюблене містечко у ній Велико-Тирново, всім раджу. Гарні бачив місцини на півдні Польщі, під словацьким кордоном, колишні лемківські землі - там ідеальний зелений туризм, люди гостинні, природа чистенька. Ну і Альпи розкішні на усіх теренах, крізь які проходять. - В Україні дуже багато є гарних, чудових та неймовірних куточків, які варто відвідати. Це й історичні пам'ятки: замки, музеї, монастирі, храми, собори, етнографічні архітектурні пам'ятники, а також природні пам'ятки: заповідники, водопади, грязьові вулкани, сольові печери, мінеральні джерела, гірські масиви тощо.На території нашої держави досі збереглися такі середньовічні фортифікаційні споруди як Старий замок у Кам'янці-Подільському, Генуезька фортеця в Судаку, Білгород-Дністровська фортеця, Олеський та напівзруйнований Невицький замок та багато інших. Вважаю, що кожен українець має насамперед пізнати красу та історію рідного краю, а тоді вже вирушати у пошуках прекрасного в інші країни світу. Наприклад, моя наступна подорож буде у Масандрівський палац...

Юлія Марищук, регіональний представник журналу "Дніпро" у Львівській області:

 
- Вважаю, що перш за все треба побачити Україну, а не рватися закордон - на Батьківщині надзвичайно багато місць дивовижної краси, і подорожі рідною країною фінансово доступні кожному, потрібне тільки бажання й вміння продумати економний маршрут. Мої улюблені місця в Україні, де я вже не раз побувала і ще сподіваюсь буду не раз - це Хотин, Полтава, Монастирок (Тернопільщина), Язловець (Тернопільщина), Косів (Франківщина) і водоспад Шипіт (Закарпаття). У світі багато чого мрію побачити, але найбільше - Барселону і Еквадор.  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7215 / 4.2MB / SQL:{query_count}