Правильно обрати майбутній фах

Які професії в Україні ви вважаєте найбільш перспективними?

Які професії в Україні ви вважаєте найбільш перспективними?

Для майбутніх першокурсників саме зараз розпочалася чи не найбільш напружена пора, адже з 1 серпня і упродовж десяти днів формуватимуться списки рекомендованих до зарахування абітурієнтів. Перша “хвиля” триватиме до 4 серпня, і усі “щасливчики”, які рекомендовані до зарахування можуть подати оригінали документів. Всі інші чекатимуть на другу і третю “хвилі”, які і внесуть ясність у списки майбутніх студентів. Загалом, у рамках цьогорічної вступної кампанії більше 620 тисяч осіб виявили бажання здобувати вищу освіту. Як повідомляє прес-служба міносвіти, за період з 2 до 31 липня вступниками було відправлено майже 2 млн вступних заяв.

“Це рекордні показники за кількістю поданих заяв. Якщо минулого року вступників було майже 150 тисяч осіб, то цього року цей показник збільшився більш ніж у чотири рази. Відповідно, майже у п’ять разів зросла й кількість поданих заяв”, – повідомив заступник директора департаменту вищої освіти міносвіти України Микола Фоменко.

Львівська область за кількістю поданих заяв на загальноукраїнському рівні посідає 4 місце ( 113 481 заява).  А найактивнішими виявились вступники Донецької та Дніпропетровської областей. Трійку лідерів замикає  Київ. Також обидва львівські університети увійшли до п’ятірки найпопулярніших ВНЗ України. Зокрема,  третє місце за кількістю поданих заяв за весь період вступної кампанії посідає Львівський національний університет імені Івана Франка, а п’яте – Національний університет “Львівська політехніка”.

Варто зазначити, що конкурс на вступ до ЛНУ імені І. Франка становить 13,5 осіб на місце, а у “Львівській політехніці” – 12 осіб. Абітурієнти і досі вибирають популярні професії юристів, економістів та програмістів. 

Сьогодні “Пошта” запитує читачів, які професії в Україні, на їхню думку, є найбільш перспективними?

Юрій Бобало,ректор національного університету "Львівська політехніка":

Марта Завербна, координатор програми "Перший кар'єрний крок":

- Незалежно від того, в якому регіоні є той чи інший вищий навчальний заклад, усюди в Україні найпрестижніші і найбільш дефіцитні на сьогодні професії - це ті, що пов'язані із інформаційними технологіями. Це програмна інженерія, системна інженерія, системний аналіз, комп'ютерні науки... Це справді дуже перспективні напрямки підготовки фахівців. Навіть не сумніваюся, що люди, які навчатимуться за цими спеціальностями, знайдуть собі високооплачувану роботу. Вважаю, ці напрямки залишатимуться перспективними і потрібними у наступні десять-двадцять років. - На мою думку, сфера IT-технологій є однією з найбільш перспективних та потребуючих галузей. У нашу програму, де можна набратися досвіду, звертаються люди різного фаху, починаючи від економістів та закінчуючи представниками творчих професій. До прикладу, серед бажаючих стажуватись у міській раді найбільше юристів, економістів та фінансистів. Не завжди львів'яни хочуть стажуватись за своїм фахом, найчастіше "перекваліфіковуються" в гуманітарну сферу. 

Ігор Губіліт,  керівник Інституту громадського лідерства

Лілія Шутяк, журналіст:

- Найперспективнішими є ті професії, в яких людина працює із задоволенням. Якщо людина не любить свою роботу, то про яку перспективу можна говорити? Щоб бути успішним, треба працювати, читати і вірити. Можна працювати на себе, отримувати задоволення і гроші, або ж ні. І так само, коли працюєш на когось. Це філософське питання.  - Біда в тому, що на кого б студент не вчився, він не має жодної гарантії щодо майбутнього працевлаштування. Скільки лікарів та юристів з вищою освітою працюють на ринках? А скільки взагалі - безробітні? Сьогодні маємо велику потребу в робітничих професіях, у випускниках, які вмітимуть правильно з'єднати дроти чи полагодити водопровід. Таких, на жаль, мало. Ці професії вважаються непрестижними, хоча, як на мене, краще бути столяром і мати постійну роботу, ніж економістом і сидіти вдома.

Олена Нечипор, економіст-міжнародник, педагог:

Мирослава Топілко, менеджер із підбору персоналу:

- Зараз, гадаю, великі перспективи є в робітничих професіях, а саме у будівельників, мулярів, штукатурів, токарів. Знаю, що великий попит на кранівників. На другому місці я б поставила сферу обслуговування та ресторанний бізнес - це стосується водіїв, барменів та офіціантів. - Перш за все потрібно визначити, що саме ми вкладаємо у поняття "перспективна". Якщо стабільність, то це професії, на які завжди є попит, насамперед робітничі професії, сфера обслуговування, лікарі, вчителі і т. д. Мені близька сфера IT, яка зараз є дуже перспективною, динамічно і швидко розвивається. Тут багато молодих людей знаходять хороші умови праці, професійний, технічний розвиток та багато можливостей. Однак світ зараз дуже швидко змінюється і варто не стільки ставити все на одну професію із якою ти будеш працювати до пенсії, скільки на твою готовність освоювати щось нове і адаптуватись до ситуації та нових можливостей.

Олеся Барчук,менеджер зі зв'язків із громадськістю, журналіст: 

Юрій Демедюк, рекрутер ELEKS:

- Сьогодні на ринку праці у нашій країні найпопулярнішими та більш оплачуваним є професії за фахом програміста, дизайнера, юриста. Проте, затребуваними є й перукарі, слюсарі, сантехніки та будівельники. У цих сферах теж можна непогано заробляти, якщо робити це на професійному рівні і мати свою оригінальну стратегію. Та й потрібні вони, іноді навіть більше, ніж програмісти.  - На мою думку, до найперспективніших професій в Україні сьогодні належить така спеціальність, як ІТ-фахівець. Це пов'язано з стрімкою динамікою росту цієї галузі в країні. За прогнозами експертів приблизно за 5 років ІТ-галузь у нашій країні за обігом коштів може вийти на один рівень з металургією. Звичайно, якщо для цього будуть створені сприятливі умови на законодавчому рівні.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7423 / 4.17MB / SQL:{query_count}