Утекти від Євро

На вашу думку, які позитиви і водночас незручності чекатимуть львів’ян під час Євро-2012?

На вашу думку, які позитиви і водночас незручності чекатимуть львів’ян під час Євро-2012?

До Євро-2012 залишається 28 днів. Усі з нетерпінням чекають на свято футболу! У час Євро у місті Лева, звісно, буде туристичний бум. 

У вівторок, 8 травня, у Львові відбулося завершальне генеральне тестування, зокрема й на “Арені Львів”. 

Тим часом серед городян було проведено соціологічне опитування. Зокрема, за результатами дослідження на футбольний чемпіонат не чекають майже половина львів’ян, а кожен шостий житель міста уже прийняв рішення залишити місто на час його проведення. Такими є результати дослідження Українського центру вивчення громадської думки “Соціоінформ”. 

Цілком зрозумілою є така позиція львів’ян, адже купувати продукти за завищеними цінами, добиратись додому об’їзними шляхами, а іноді й пішки – до вподоби не кожному! Отримати задоволення від матчу на стадіоні зможуть, звісно, не всі, тому решті мешканців залишається сидіти вдома біля телевізора чи перебувати у фан-зоні. 

Ба більше, вже нині вчителі радять батькам вивезти дітей  у дні Євро-2012 поза межі Львова! 

Нині “Пошта” запитує у читачів, які, на їхню думку, позитиви і водночас незручності чекатимуть львів’ян під час Євро-2012?

Сергій Зюбаненко, начальник Львівського міського управління міліції:

Ігор Герич, професор ЛНМУ ім. Д. Галицького, екс-керівник управління охорони здоров'я Львівщини: 

- Щодо загроз, то ми виділяємо кілька блоків. Передусім це звичайно криміногенна ситуація - можливі шахрайства, крадіжки, грабунки, квартирні крадіжки. Це що стосується і гостей міста, і львів'ян, які відвідуватимуть і фан-зони. Тут будуть певні незручності і певні проблеми. Ми до цього зараз готуємося, у нас розроблено певний план дій, моделюємо ситуації, вивчаємо їх. Що ж стосується ДАІ, то тут теж є певні занепокоєння. Особливо це стосується центру міста: вулички маленькі, затори, корки, якщо ДТП, складно добиратись самим працівникам ДАІ. Ці питання також вивчаються. Спрогнозувати точну кількість людей - не можемо, але відпрацьовуємо можливі ситуації і до всього готуємося.  - Позитивним є навіть саме проведення Євро-2012, що весь світ дізнався про Україну, про місто Львів, про українську націю, яка трохи дивна, але має й багато плюсів. З питання інформаційної політики - це великий плюс. Євро заставило нас мобілізуватися, нехай все і не дуже добре, але всім відомі стартові умови. Цей чемпіонат - ніби консервний ніж, він входить всередину і показує, що там є. Львів стає відкритим для світу. Тут загроз ніяких нема. Можливо лише політичні маніпуляції. Однак все буде добре. Люди в такі емоційні моменти не можуть бути злими. 

Андрій Салюк, голова Львівського осередку товариства охорони пам'яток:

Вікторія Довжик, в. о начальника управління економіки Львівської міськради: 

- Попередня підготовка і демонстрація того, що таке Євро-2012 вже негарно відбивається у відгуках львів'ян, які незадоволені організацією доїзду, підготовки до цього. Я не знаю, чому прийняте рішення про створення фан- зони на проспекті Свободи. Не думаю, що це найкраще місце, бо це центральна частина, а ми знаємо, що фани дуже часто зловживають алкоголем і як вони себе будуть там поводити, важко прогнозувати, а нам в тому місці жити. Окрім негативних моментів, до нас приїдуть і гарні люди, які захочуть у більш спокійніший час приїхати, відвідати музеї, кафе і це можливість показати львівську гостинність і те, яке наше місто гарне. Я особисто на Євро-2012 поїду з міста, щоб не бачити цього всього.    - Позитивом є проведення Євро-2012 у Львові. Про наше місто стане ще більше відомо у світі. Відремонтовано дороги, аеропорт, збудовано стадіон - це залишиться в місті. Покращується якість надання послуг. Ми активно працюємо із закладами ресторанного бізнесу, заправочними станціями, готелями, гостелами. Вони виходять на вищий рівень надання послуг. Зокрема, вводяться англомовні меню,  нові термінали тощо. Щодо незручностей, то потрібно розуміти, що під час Євро-2012, у місті буде велика кількість людей, протягом місяця буде перекрита центральна частина міста та інше. З цим ми повинні рахуватися. Не всюди можна буде проїхати і припаркувати автомобіль, але це тимчасові незручності. Тому порівнювати ті позитиви, які нам дасть Єврочемпіонат із незручностями просто недоречно!

Іван Квик, директор інституту "Містопроект":

Віра Лясковська, депутат Львівської міськради:

- Звичайно, хотілося б говорити лише про позитив і він у тому, що багато людей довідаються про наше місто і згодом захочуть його відвідати. Також на позитив можуть розраховувати ті, хто має недорогі готелі, хороші їдальні. Однак, усім нам також слід бути готовими до деяких незручностей, особливо тим, хто живе чи працює неподалік стадіону або фан-зони. Звичайно, буде утруднений рух громадського транспорту, обмеженими будуть і можливості використовувати особистий транспорт. Для багатьох спричинить незручності і закритий центр. Також, треба розуміти, що футбол - це гра, де вирують пристрасті, де є переможці і переможені,  тож треба бути готовими до можливого галасу у вечірній та нічний час.  - Такі ж неприємності, як і на День міста. Львів інтенсивно заповнений різним транспортом, до того ж, не вистачає саме громадського транспорту. Тому львів'янам під час футбольного чемпіонату буде дискомфортно, особливо людям, яким потрібно вчасно приїхати на роботу. Тим часом, футбольних уболівальників вважатимуть за великих гостей, їхнє пересування по місту регулюватиме міліція. Тому рух по місту буде надзвичайно проблематичним. Я завжди активно була налаштована на те, що за Євро-2012 буде більше негативів, аніж позитивів.

Тетяна Вергелес, заступник головного редактора інформаційного агенства ЗІК:

 - Позитивними є, безперечно, самі футбольні матчі, туристи з усіх кінців світу, спілкування з ними, особливо для преси це велика нагода поспілкуватись на різні теми. Також цінним є настрій у місті, різноманітні події, намагання наших кафе, ресторанів дотягнутись до європейського рівня, що зобов'язує до вищого класу в обслуговуванні. До незручностей, насамперед, слід віднести транспортні  проблеми, а також ріст цін на продукти, як на ринках, так і на базарах. Там, де великі масові події, там і пожвавлюється кримінал. Це потрібно мати на увазі і правоохоронним органам і самим людям треба бути пильнішими. Є велика тривога за здоров'я львів'ян, особливо під час ургентних ситуацій. Важливо наголосити на належній роботі медиків в цей час, щоб мешканці, яким буде необхідна термінова допомога, не почувались покинутими.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2427 / 4.07MB / SQL:{query_count}