Казкове дитинство

Яку роль у вихованні ваших синів та донечок відіграють дитячі книжки?

Яку роль у вихованні ваших синів та донечок відіграють дитячі книжки?

“Казки допомагають нам у житті приймати правильні рішення, добре поводитись із людьми, долати труднощі, формувати свій характер. Коли ми читаємо, розповідаємо чи слухаємо казки, ми тим самим продовжуємо дуже вагому звичаєвість в історії людства – створення суспільства. Казки нагадують людству про те, що народи різних  країн – єдине ціле: і японці, і німці, і мексиканці. Крім того, казки доносять до нас ідею про єдність історії людського суспільства будь-яких часів – від давніх-давен до сучасних поколінь, які читають казки не тільки в книгах, а й в інтернеті. Казки об’єднують дідусів, бабусь, батьків і дітей”, – саме такі слова у Посланні для дітей написав популярний мексиканський письменник Франсіско Хіноджосу на Міжнародний день дитячої книги. 

Починаючи з 1967-го з ініціативи і за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (IBBУ) 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. 

Відтоді щороку одна з національних секцій IBBУ виступає спонсором цього чудового свята. Традиційно ця секція запрошує популярного письменника написати Послання дітям всього світу і відомого художника для створення до Міжнародного дня дитячої книги свого оригінального плакату.

Цьогоріч така честь випала мексиканським діячам: письменнику Франсіско Хіноджосу та ілюстратору Джуану Гедовіусу. 

У переддень такого незвичного і гарного свята, “Пошта” запитує своїх читачів, яку роль у вихованні їхніх синів та донечок відіграють дитячі книжки?

Олександр Кобзарев, в. о. голови правління Інституту міста:

Марія Малачинська,в. о. директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров'я населення:

- На мою думку, почитати дітям книжку - обов'язок батьків. Я люблю кожного вечора читати зі своїми дітьми, обговорити, що їм сподобалося, чого вони навчилися. Я маю двох донечок, які дуже люблять казку шведської письменниці Астрід Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха", яку після читання ми також всі разом обговоюємо. Читання книжок із дітьми - це важлива частина виховання. Ми з дружиною в основному читаємо з дітками книжки, які колись в дитинстві любили читати самі. Зокрема, моєю улюбленою книжкою є "Малий і Карлсон, що живе на даху", яку ми теж уже всі разом читали. - Роль книги у вихованні дітей дуже велика - вони мають розвивальну та науково-пізнавальну мету. Саме книги змушують дитину замислитися над певними проблемами, щось аналізувати, зіставляти з реальним життям, часто допомагають м'якше переходити від дитячо-підліткового життя до цілком дорослого.Часто те, що почує дитина на вулиці спілкуючись із ровесниками - зовсім не корисна та неправдива інформація. Тоді допомагають книги. Мої діти, яким 1,2 роки та 11 років, дуже полюбляють книжки. З дитячих дуже подобаються автори видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА - у них багато яскравих малюнків, які розвивають пам'ять, моторику, мислення і, зрештою, мову. Старша ж дитина цікавиться світовою літературою, конкретними напрямками. У такому віці велику роль відіграють батьки, які насамперед повинні заставляти дітей посидіти біля книг.

Андрій Капраль, вокаліст гурту "Піккардійська терція": 

Олеся Барчук, менеджер зі зв'язків із громадськістю, журналіст:

- Для моїх дітей книжка - одна з вагомих частин їхнього життя. Вважаю, що дитина повинна мати багато книжок, з яких можна буде почерпнути цікаву їм інформацію і навіть підготуватися до дорослого життя. Батьки повинні привчати їх любити книжки, бути своєрідним фільтром при виборі книги. Я не люблю і не купую видань, пов'язаних з магією та чаклунством. Ми - християни, тому зовсім не схвалюю такий вибір.У дитинстві я не надто любив читати, тому зараз намагаюся надолужити пропущене. Як і моя старша донька, люблю і сучасні твори, і класику. Перед тим, як купувати нову книгу, завжди переглядаємо анотацію та зміст. Улюблених книг багато, до вподоби "Алхімік" Паоло Коельо, та книги видавництва "Свічадо" - вони без насильства, чаклунства, але багаті романтичними пригодами. Проте для мене постійна та найулюбленіша книга - це Біблія - її можна і треба читати завжди, всюди і за будь-яких обставин. - Дитячі книжки відіграють важливу роль у вихованні донечки чи синочка. Я уже від трьох років привчаю свою малечу до книжок, адже є різні видання, які розвивають мову, риторику, мислення. Думаю, якщо змалечку прищепити дитині любов до читання, то уже в старшому віці мій синочок буде із захопленням читати різноманітну літературу. Моя улюблена книжка це "Пригоди бравого вояка Швейка" і думаю, що моїй дитині цікаво буде почитати її. Уже зараз купую казки свого улюбленого письменника Ганса Крістіана Андерсена. Єдина проблема в тому, що не так багато є літератури саме українською мовою, та й часто ціни на неї просто захмарні. 

Володимир Шведа, львів'янин:

Уляна Мороз, театральний режисер:

- Роль книжок для дитячого світогляду, мабуть, навіть більша, ніж дехто собі уявляє. Це не звичайні букви чи картинки. Це і виховання, і навчання. Те, які книжки стоять на полицях дитячої кімнати - свідчить про світогляд та духовність насамперед самих батьків, а вже потім дітей.У нашої маленької донечки дуже багато книжечок, стараємося купувати "добрі" та повчальні книги, де багато яскравих малюнків. До вподоби видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", "Ранок" та інші. Батьки, діти яких цікавляться різними книжками, але вони, за якихось обставин забувають чи не мають часу їх купити, раджу підписатися на розсилку поштою. Зараз багато фірм, що пропонують таку послугу. Наприклад, дуже цікаві та яскраво проілюстровані диснеївські книги.  - Дитяча книжка посідає велике місце у нашій сім'ї. Мій дворічний синок прокидається з книжкою, їсть із книжкою, йому постійно треба щось читати, розповідати. У нас вся хата в дитячих книжках.Спочатку я купувала книжки в картонних обкладинках, а тепер він дуже любить видання "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" "Улюблені вірші" - це його топ-книжка. Така любов до книжки швидше завдяки мені. Коли сину виповнився рік, я пішла на книжковий ярмарок і закупила на 500 грн книжок, а тепер дивлюся які йому більше подобаються. Він до них дуже обережно ставиться, акуратно гортає сторінки. 

Олеся Домарадзька, власниця галереї "Зелена канапа":

Остап Малашняк, львів'янин:

-  Безперечно, книжки - дуже важлива складова процесу виховання дітей. Надаємо перевагу україномовним книгам вітчизняних видавництв. Разом зі синами відслідковуємо останні книжкові новинки, і коли виходить щось цікаве для дітей, стараємося купувати. Тож відвідуючи книгарню, нас мало чим здивуєш, бо у нас є чи не всі сучасні книжки для дітей. Мої сини люблять читати як українських авторів, так і закордонних. До прикладу, Іван Франко "Фарбований лис", Кейт ДіКамілло "Дивовижна подорож Кролика Едварда". Також нещодавно читали "Піноккіо". Мій старший син любить читати те, що є популярним. Зараз читає книжку Джеремі Стронга "Знайомтесь: фараон!".Популярність читання серед дітей залежить від батьків та середовища, у якому дитина зростає. Якщо книжок не читають у сім'ї, то навряд дитина сама захоче братися за книжку. Ми з чоловіком завжди щось читаємо, і для дітей це є добрим прикладом. - Роль книжок у вихованні дітей величезна. Зараз ми з моїм сином читаємо п'яту книгу Всеволода Нестайка "Незвичайні пригоди в лісовій школі". Просто фантастична мова, гарні персонажі та життєві історії. Ми читаємо ввечері перед сном та зранку перед садочком.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6532 / 4.2MB / SQL:{query_count}