Вуличний спорт

Чи у Львові достатньо розвинута спортивна інфраструктура? 

Чи у Львові достатньо розвинута спортивна інфраструктура?

Спорт – одна з найбільш занедбаних галузей, на яку після розвалу СРСР хронічно бракує грошей, і яка у нашій державі фінансується за залишковим принципом. Не всюди можна побачити місця і знаряддя для занять спортом просто неба: турніки, бруси, вуличні тренажери, за які не потрібно платити. 

Тим часом попит на вуличний спорт величезний. Та чи є у нашому місті все необхідне для такого безкоштовного спорту? На початку весни, яка зазвичай спонукає до фізичного пожвавлення, таке питання редакція вважає дуже актуальним. 

Отож “Пошта” запитує читачів, чи у Львові достатньо розвинута спортивна інфраструктура? 

Юрій Залізняк, доцент кафедри української преси ЛНУ ім. І.Франка, журналіст:

Мирослава Топілко, менеджер із підбору персоналу:

- Якщо вважати спортивною інфраструктурою розгалужену мережу спортивних майданчиків (футбольних, баскетбольних, волейбольних, тенісних...), стадіонів, басейнів, фітнес-центрів, рівномірно розподілених у місті, то я був би задоволений, якби це місто називалося Львів. На жаль, змальована картинка міста Лева мало стосується. Особливо сумно це виглядає на тлі різних "євро" та олімпіад, результат підготовки до яких мав би вилитися насамперед у поліпшення ситуації на низовому рівні.Бо найближчий чемпіонат Європи з футболу фактично триватиме у Львові три дні, а виділені з бюджету кошти на стадіон, аеропорт, дороги могли би ще й покрити побудову згаданих вище об'єктів, які б залишилися львів'янам на роки і мали б глибший соціальний ефект за кілька чемпіонатів разом узятих. Звісно, громада мала б спершу відстояти цей інтерес, проконтролювати його втілення, а потім зберегти створене від своїх же власних варварів. Коли ж я кажу "громада", то маю на увазі сукупність свідомих своїх спільних інтересів людей, які навіть поодинці не бояться їх відстоювати. Але це вже тема духовної та моральної інфраструктури Львова, яка поки що розвинена не краще за спортивну.  - На жаль, якихось пристосувань для занять фізкультурою на свіжому повітрі у нашому місті замало. Хоча, вважаю, тут головне - бажання, а майданчик, щоб, скажімо, поскакати зі скакалкою, завжди знайдеться, чи доріжка в парку - для ранкової чи вечірньої пробіжки. Однак спеціальні тренажери, турніки дуже стимулюють до занять. Наприклад, неподалік від нашого дому на спортивному майданчику зо два роки тому поставили кілька сучасних тренажерів. Щодня там займаються і діти-підлітки, і дорослі. Шкода, що багато наших співгородян, які страждають на "захворювання" на вандалізм, не зовсім розуміють призначення таких майданчиків і просто заради задоволення їх ламають, псують, а що не під силу зламати, то болотом закидують чи на сидінні залишають сліди від брудних черевиків...

Андрій Блавацький, тележурналіст:

Ірина Павлович, бухгалтер:

- Чи вистачає спорту у Львові - питання риторичне. Відповідь на нього ми бачимо щодня, йдучи повз стадіони, дитячі майданчики, шкільні території. Подекуди на них видніються турніки, "покусані" часом та іржею, бігові тренажери, які своїм скрипом можуть хіба попсувати слух, та інше різноманітне залізяччя, яке вже давно зачекалося на пункті прийому брухту. Все це, так зване "спортивне приладдя", залишилося у спадок ще від Радянського Союзу, в якому, до слова, спорту приділяли більше уваги та ресурсів, аніж у теперішній незалежній Україні. Те саме можна сказати й про людей, які мають бажання скинути зайві кілограми. Таким ентузіастам доведеться бути напрочуд обережним, адже львівські стадіони, як і дороги, щедро всіяні ямами. Звичайно ж, не все так погано, як видається на перший погляд. Якщо пошукати, то на все місто, певно, можна знайти два-три пристойні спортмайданчики, однак у більшості львів'ян на це часу немає. Відтак залишається лише перспектива приватних спортзалів, які далеко не кожному по кишені. Невигідно у Львові займатися спортом... - Я вважаю, що спортивна інфраструктура у нашому місті розвивається дуже повільно. Обладнання на дитячих майданчиках швидко ламається, залишки старої спортивної інфраструктури не відновлюють. Якщо сказати правду, то у Львові дуже мало місць, де можна було б позайматися спортом.

Віталій Ковела, журналіст:

Ірина Мещерякова, менеджер магазину жіночого одягу:

- Спортивна інфраструктура влаштовує лише на 50%. Особливо дуже мало якісних спортивних майданчиків у Львові. Вони якщо і є, то в основному або платні, або зайняті зранку до вечора. Особисто я займаюсь футболом, відтак добре знаю про цю проблему. Для того, аби потрапити на чергове тренування у спортзал мені та моїм друзям доводиться прокидатися о 6-й ранку, позаяк в інший час приміщення зайняте. Також турбує і те, що важко знайти турніки та бруси просто неба, на яких можна було б потренуватися. Їх дуже бракує, а ті, що є, просто у жахливому стані, і на них можна поранитися. Проблема й з біговими доріжками - у Львові їх немає, а бігати загазованими вулицями  неприємно і небезпечно. - Я не можу сказати, що у Львові аж так усе занедбано у галузі спорту. Проте як власниця велосипеда перш за все можу відзначити відсутність велосипедних доріжок. Тому доводиться виїжджати на дороги, де часто водії не зовсім адекватно реагують. В одному із районів Львова бачила у внутрішніх двориках безліч вуличних тренажерів. І це добре, адже молодь може розімнути м'язи, позайматися безкоштовно. Шкода, що не у всіх районах можна знайти такі майданчики.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.9469 / 4.14MB / SQL:{query_count}