Головний біль міста

Чому, на вашу думку, у Львові досі не можуть врегулювати проблему з паркуванням?

Чому, на вашу думку, у Львові досі не можуть врегулювати проблему з паркуванням?

Нещодавно Львівська міська рада передала міські евакуатори на баланс “Львівелектротрансу”, хоча раніше ними опікувалася муніципальна дружина. За задумом, “трамвайники” з допомогою цих спецмашин зможуть пересувати машини, які паркуються на трамвайних коліях.

Рішення слушне, адже досить часто стається так, що через якогось нахабу, який поставив машину на рейках, паралізується рух трамваїв, а сотні людей не можуть вчасно добратися на роботу, навчання чи додому. Однак це лише один бік медалі.

Сьогодні в місті авто хаотично “розкидані” по всіх вулицях, де можна і не можна. І хоча такі проблеми існують у всіх містах, у Львові вирішення проблем з паркуванням відбувається якось неквапно: чи то бажання немає, чи то зорі на небі не сходяться, або з інших, незрозумілих, причин не щастить нашому місту у цій справі. 

Відтак сьогодні “Пошта” запитує у читачів: чому, на їхню думку, у Львові досі не можуть врегулювати проблему з паркуванням?

Марія Флейчук, професор кафедри міжнародних економічних відносин Львівської комерційної академії:

Оксана Таран, дизайнер:

- Невирішена проблема львівських парковок має у собі кілька складових. В історичній частині міста місць для паркування надзвичайно бракує. На жаль, збудувати підземні автостоянки, як це є у багатьох інших містах, у Львові неможливо через підземні води. А от багатоповерхові наземні гаражі-парковки навколо центру могли б дуже ефективно посприяти вирішенню цієї проблеми. На жаль, ані міська влада, ані громадські організації міста наразі не ставлять це питання у ряд першочергових. Громадські організації мали б ініціювати прийняття реального, а не показового плану стратегічного розвитку міста, в якому були б передбачені і такі гаражі, і нові автомобільні розв'язки, а головне - прописані конкретні можливості зведення.  - Не можуть, бо не хочуть. Простіше ж за свою зміну "заробити" на себе, дітей та ближню родину, ніж подумати про майбутнє свого ж міста. А можна ж зробити все, аби діти і сім'я мали можливість самостійно без "дахування" працювати й отримувати хорошу зарплатню. А разом з ними і прості українці. Паркування - то вже наслідок хвороби. Поки лікуєш місто симптоматично, болячки вилазять з інших боків, на які досі не звертали уваги. А на додаток до того, самі люди в нас - хами. І навіть не намагаються шукати місця паркування і зупиняються просто на трамвайній колії, а відтак й утворюються корки. Самі ж себе затягують у яму.

Оксана Шуберт, провідний бібліотекар Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника: 

Ірина Чулівська, активістка громадського руху "Відсіч":

- Одними із найсуттєвіших причин вважаю, по-перше - відсутність місць для паркування. Але не тих, що вздовж вулиці, а власне спеціальних паркінгів для багатьох машин одразу. А, по-друге, відсутність культури водіння чи,  краще сказати, паркування. Коли водій думає тільки про себе, а не про те, що створює аварійну ситуацію чи заважає руху транспорту або пішоходам на тротуарах.
- Проблема в тому, що у центральній частині міста дуже вузькі вулички, місць для паркування автомобілів просто немає. Будувати підземні стоянки в центрі також неможливо. Тут водіїв можна зрозуміти: потрібно зупинитися на кілька хвилин, щоб терміново кудись вийти. Але якщо людина приїжджає на цілий день на роботу і паркує авто прямо під вікнами офісу на тротуарі - то це вже хамство. Тут, думаю, уся проблема у людях, у рівні культури. Просто львів'яни чомусь не навчилися ще належним чином цінувати те, що мають.Міські чиновники, зі свого боку, повинні виконати давню обіцянку - зробити велосипедні доріжки. Думаю, більшість водіїв пересіли б на велосипеди, а це і здорово, і з паркуванням проблем буде значно менше.

Оксана Кадикало, студентка:

Дем'ян Данилюк, львів'янин:

- Інколи трапляється, що людина приїхала в центр міста ненадовго і їй потрібно десь залишити машину - це можна зрозуміти, але не можна дозволяти, щоб машини стояли на центральних вулицях увесь день. Наприклад, люди, які працюють у центрі, повинні залишати свої машини неподалік від центру, а центром міста ходити пішки. Думаю, добре було б перейняти практику Європи і їздити велосипедами, але для цього мають бути обладнані  велодоріжки і велопарковки. Вони займають небагато місця, добре було б, якби таке запровадили у Львові. - Проблема з паркуванням у Львові існує через те, що ДАІ не займає активної позиції у цьому питанні! Також через те, що тепер евакуатори поза законом і на водіїв нема впливу. Загалом міська влада повинна провести громадські слухання з цього питання і прийняти відповідну ухвалу. Виділити гроші на встановлення обмежувачів: півкулі, піраміди, стовпці, велостійки (які також можуть виконувати роль стовпців), підвищувати плату за паркування та штрафувати за неправильне паркування. Усе це треба зробити якомога швидше, бо "автомоблізм" швидко поширюється: за рік у Львові з'являється понад 10 000 автомобілів. Будівництвом паркінгів у центрі проблему також не вирішити, оскільки за час, який буде витрачено на будівництво однієї стоянки, кількість машин буде чотири на одне паркомісце. Це світова проблема, а не тільки львівська, тому треба залучати світовий досвід і терміново вирішувати це питання.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0442 / 4.15MB / SQL:{query_count}