Потреба уваги до інвестора

Чому, на вашу думку, іноземний інвестор неохоче вкладає гроші у Львів? 

Чому, на вашу думку, іноземний інвестор неохоче вкладає гроші у Львів? 

Іноземні інвестори, як з’ясувалося, не поспішають вкладати гроші у Львів. Зокрема, обсяг іноземних інвестицій за дев’ять місяців 2011-го скоротився на 20%, порівняно з аналогічним періодом торік. Спад грошових вливань здебільшого зумовлений скороченням на 22% надходжень від іноземних партнерів у фінансову сферу міста.

Експерти називають кілька об’єктивних причин, які впливають на небажання іноземного бізнесу працювати у Львові. Мовляв, передусім у нас неналежно займаються інвестиційною привабливістю та немає конкретних сприятливих умов для бізнесменів. Також вагомими причинами називають бюрократичну тяганину, корупцію і зловживання владою. Проблемними питаннями є і недосконале українське законодавство, відсутність реформ, політична та економічна нестабільність.

Тим часом, як поінформувала прес-служба Львівської міської ради,  за дослідженням “Financial Times” (European Cities & Regions of the Future 2012/13) Львів обрано одним із десяти найкращих європейських міст за категоріями: “найкраща стратегія залучення прямих іноземних інвестицій” та “найбільша економічна ефективність ведення бізнесу”…

Сьогодні “Пошта” запитує у наших читачів, чому, на їхню думку, іноземний інвестор неохоче вкладає гроші у Львів? 

 

Зеновій Бермес, президент Асоціації роботодавців Львівщини, голова громадської ради при Львівській ОДА:

Микола Кміть, екс-голова Львівської облдержадміністрації, президент футбольного клубу "Скала":

- Львів розташований поблизу європейського кордону і має гідний потенціал для того, щоб сюди приходили інвестори: є професійні кадри, природна привабливість. Усі дивуються, чому до Львова інвестор не йде. Причина дуже проста - до інвестора повинна бути увага влади. У Європі між містами точиться боротьба за інвестора, у нас - система корупції і зловживання. Коли хтось має намір щось задекларувати, наші чиновники щось хочуть. До Євро-2012 місто мало нагоду залучити іноземні інвестиції. Крім державних коштів  і тих інвесторів, які будували у Львові готелі, ми не використали жодного іншого шансу. Це означає, що наші громадяни виїжджатимуть на роботу за кордон. Якщо в нас щось відкривають, то це заклади торгівлі, розважальні центри, але не підприємства.  
- Тому що у Львові ніхто інвесторів не чекає. Основна причина, чому не йдуть інвестиції, - це відсутність обіцяної реформи, територіально-адміністративної реформи. Виною ще є новий бюджетний кодекс. Податки від підприємств не діляться з місцевою владою, а йдуть до Києва. Податки в місті не залишаються. Залишаються податки від оренди землі тощо, але це невеликі суми. Немає конкретних сприятливих умов для інвесторів. У цивілізованих країнах наповнення бюджету залежить від інвестицій, а сьогодні в Україні наповнення бюджету залежить від того, скільки тобі грошей дадуть із Києва. Це не лише місцева проблема, а загальнодержавна  ситуація.

Андріян Гутник, голова постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради:

Вардкес Арзуманян, ресторатор:

- Як на мене, іноземний інвестор, який вкладає гроші у Львів, не знає, яка складна бюрократична система існує у нашому місті. А ті, які не хочуть інвестувати гроші, вже знають, що відбувається зазвичай так, що органи виконавчої влади не задумуються над тим, як спростити, до прикладу, видачу дозволів інвесторам або ж піти на розумний компроміс із ними. Отож, на першому поверсі старої будівлі у центральній частині міста є заклад громадського харчування. І його власник хоче встановити біля ресторану літній майданчик. Як прийнято в цивілізованих європейських столицях, завжди біля кожного ресторанчика є можливість поставити маленький столик, де люди могли б випити філіжанку кави. Але нашим чиновникам простіше сказати "ні", ніж піти на діалог із тими ж інвесторами. Саме тому інвестори, розуміючи таку ситуацію, не хочуть вкладати гроші і розвивати якийсь свій бізнес на теренах нашого міста.  - На мою думку, є кілька чинників того, що Львів є не надто привабливим для іноземних інвесторів. Насамперед це загальна ситуація в Україні, Львів -  не виняток. По-друге, для того, щоб інвестори захотіли вкладати кошти, потрібно спростити бюрократичні процедури, через які сьогодні проходить іноземець, коли хоче почати бізнес у Львові - те, з чим він стикається, коли приїжджає до нашого міста.

Олег Гайовишин, керівник "AVE Львів":

Ростислав Сорока, голова Ради підприємців Львівщини:

- На мою думку, така ситуація спричинена низкою факторів. Зокрема, завдяки недоброзичливцям України інвестори з-за кордону отримують не надто позитивну інформацію про Львів і країну загалом. Є й інша засторога - політична та економічна нестабільність. Маємо максимально наблизити наше законодавство до європейських стандартів, аби воно було зрозумілим як українцям, так і нашим потенційним вкладникам. Також важливою є ситуація із курсом гривні, постійні коливання якої мають негативний вплив на процес інвестування. Усе, чого потребує інвестор, - це стабільність.Потрібно знати Львів зі середини, ментальність українців тощо. Скажімо, наші австрійські партнери, працюючи у Львові вже п'ять років, залишають хороші відгуки про партнерство з українською стороною. У нас є колосальний потенціал для вдалих проектів, однак ще треба багато над чим працювати, аби називатися європейським містом.
- Хтось приходить, хтось роздумує. Немає системи сприяння інвестиціям, непостійні умови роботи - вони часто змінюються, немає упевненості в завтрашньому дні. Не можна стверджувати, що у місті зовсім немає інвестицій, але вони суттєво не впливають на рівень економіки. Це не лише проблема Львівщини, а проблема всієї України. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.7183 / 4.15MB / SQL:{query_count}