Удар паспортом по бюджету

На вашу думку, чи потрібні українцям нові паспорти, які міститимуть біометричні дані?

На вашу думку, чи потрібні українцям нові паспорти, які міститимуть біометричні дані?

Законодавча ініціатива Верховної Ради України із запровадження нових біо­метричних паспортів тішить і засмучує одночасно. Передусім варто згадати про те, що ми ще на крок наблизилися до лібералізації візового режиму із Європою. Але, з іншого боку, нові паспорти українці купуватимуть самі. Тобто зближення із Європою та європейськими цінностями відбуватиметься коштом власної кишені. Такий механізм у законі заклали народні депутати. 

Тож тепер, починаючи від 31 грудня 2011 року, всі новонароджені громадяни України матимуть нові паспорти – пластикові і з вмонтованим електронним чипом. Не варто й говорити, як таке нововведення відіб’ється на бюджеті й так небагатих українців, адже за кожен такий документ доведеться викласти щонайменше 300 гривень. Це серйозно затьмарює усі позитивні сторони введення нових посвідчень.

Сьогодні “Пошта” запитує у читачів, чи потрібні українцям нові паспорти, які міститимуть біометричні дані?

Михайло Курочка, заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області:  Богдан Шкарада, екс-керівник міліції Львівщини: 
- Зваживши усі за і проти, вважаю, що нові паспорти потрібні. По-перше, цей документ компактний, по-друге, він буде не меншим інформаційним носієм порівняно з теперішнім паспортом. Ще не відомо, якими носіями буде насичена карта памяті, але, думаю, це один із найкращих варіантів. Такими паспортами давно користуються європейці. - Я вважаю, що біометричні паспорти потрібні. Більшість країн переходять на такі паспорти. Якщо ми не будемо мати нові паспорти, це буде для нас проблема. На сьогодні - це вимога часу, нам треба йти вногу з Європою, зі світом. Ми живемо у такий час, що навколо нас комп'ютери, мобільні телефони. Якщо будуть біо­метричні паспорти, менше буде проблем у процедурі перетину кордону. За допомогою нових паспортів можна одразу дізнатися усі дані про людину.
Назар Матківський, програміст: Олексій Антипович, керівник соціологічної групи "Рейтинг":
- Нові паспорти - нові видатки з особистого бюджету. Моє питання до держави: "Що я виграю від того, що заплачу за новий паспорт?" "Послаблення візового режиму з ЄС", - відповідають державні мужі. Але я не бачив в європейських паспортах таких речей. То чому для того, щоб я відчув себе європейцем, я маю показувати всім якісь додаткові дані, крім власне паспорта? Хіба СБУ накривала останнім часом якусь підпільну фабрику з друку фальшивих українських паспортів, що нам треба терміново покращувати захист документа? Ставити відбитки пальця у паспорті? Почуваєшся злочинцем, хоча й не зробив ще жодного злочину. Якщо вже й вносити якісь біометричні дані в паспорти, то це має бути те, чим найбільше пишаються українці: дані про довжину пеніса у чоловіків та розмір бюсту у жінок. Але, холєра, проти цього протестуватимуть FEMEN. Виходить, найліпше залишити все, як є. - Українцям нові паспорти не потрібні, а виробникам ліцензованої документації потрібні. Тому що це - держзамовлення і кошти від людей. Я думаю, що це не є актуально для України. Наша держава, на жаль, перебуває на тій стадії розвитку, що компактність документів для нас не найважливіша проблема. Нині це питання не є головним.
Юля Муха, студентка:
- Я вважаю, що ідея запровадження паспортів із біометричними даними хороша. Хоча б тому, що вона полегшить процедуру виїзду за кордон (принаймні так обіцяють). Крім того, як стверджують експерти, це ноу-хау дозволить вирішити й інші проблеми - зменшити кількість зниклих дітей, наприклад, подібні паспорти буде важче підробити. Але чи буде це організовано дійсно за європейським зразком - покаже час. Ми ж бо знаємо, що у нас полюбляють робити все навпаки.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8779 / 4.12MB / SQL:{query_count}