Гуманніша юстиція: стримуватиме чи спокушатиме?

Чи не призведе, на вашу думку, декриміналізація покарання за економічні злочини до збільшення таких порушень?

Чи не призведе, на вашу думку, декриміналізація покарання за економічні злочини до збільшення таких порушень?

 Цього тижня парламент має намір розглянути законопроекти, пов'язані із декриміналізацією економічних злочинів. Ключовим з-поміж документів, звісно, є президентський, яким пропонують скасувати 18 статей Кримінального кодексу та, внісши поправки ще до низки законів, змінити покарання за порушення у сфері господарської діяльності із позбавлення волі на виплату штрафів. Автори проекту закону передбачають, що таким чином українське кримінальне законодавство позбавиться низки хиб і наблизиться до прийнятих стандартів, а ще, кажуть вони, це допоможе наповнити бюджет.Про успадковані від СРСР недоліки вітчизняної юстиції дискутувалося не раз. Є пункти, що зручно використовуються для тиску на підприємців, є й такі, що накладають непомірну із порушенням відповідальність. Однак пропозиції декриміналізувати економічні злочини у пропонованому президентом варіанті ще слід вивчити. Оскільки сплата штрафу є менш суворим покаранням, аніж позбавлення волі (яке відтак є значно потужнішим стримувальним чинником), то слід з'ясувати, чи не призведе скасування кримінальних покарань до збільшення кількості злочинів.Сьогодні "Пошта" запитує читачів: чи не призведе, на їхню думку,  декриміналізація покарання за економічні злочини до збільшення таких порушень?

 

                     Олег Мицик, адвокат:  
                Орест Костів, старший викладач кафедри телекомунікацій Національного університету "Львівська політехніка"  
- На мою думку, декриміналізація покарань за економічні злочини до збільшення таких порушень не призведе. Адже люди, які чинять ці злочини, часто навіть не усвідомлюють, що це злочин, через неоднозначність законодавства. Можна, звісно, порушувати кримінальну справу, блокувати таким чином діяльність людини. Проте правова природа та судова перспектива таких злочинів доволі  сумнівна. Суть законопроекту в тому, що злочини, з яких немає судової практики, просто виключать із переліку. А кримінальну відповідальність за них замінять адміністративною. Однак є  друга частина злочинів економічного характеру, за які передбачено позбавлення волі. Згідно із законопроектом, виключать це покарання, замінивши його величезними штрафами. Сама можливість позбавлення волі призводить до вирішення цих питань у тіні, непрозоро. Відповідно до законопроекту, замість того, щоб платити хабарі в міліцейську кишеню та уникати в'язниці, особа заплатить штраф до державної казни. Я повністю підтримую цей законопроект. 
- Декриміналізація покарання за економічні злочини - багато в чому політично вмотивований крок. Якщо судити із нашої історії, то і кримінальне покарання не дуже стримувало злочинців від вчинення такого роду протиправних дій. Тому, виходячи винятково із політичної доцільності, декриміналізація - компроміс, який не повинен по суті вплинути на наявний економічний устрій з усіма його корупційними схемами. Якщо розмір штрафу за економічний злочин буде достатньо вагомим для потенційного правопорушника, то і стримувати він повинен не гірше, ніж можливий термін ув'язнення.
                Вікторія Коваль, студентка юридичного факультету Інституту внутрішніх справ:  
                 Марія Жеребецька, журналіст:  
- Я думаю, що цей закон має позитивний і негативний бік. Позитивним є те, що штрафи будуть доволі високі, які не всі зможуть сплатити,  також буде конфіскація майна. Це дає можливість додатково наповнити бюджет. Але негативним є те, що в нашій державі зникне кримінальна відповідальність. Я думаю, що це не остаточно, і, можливо, все незабаром зміниться на 180 градусів.
- На мою думку, декриміналізація покарання за економічні злочини неодмінно призведе до збільшення порушень. Ті, хто чинить злочини, не нестимуть кримінальної відповідальності. У нашій країні  і так все вирішують гроші, а тепер навіть не знаю, до чого ми докотимося. Страшно жити в Україні.


Ганна Чернецька, перукар:
- Переконана, що за економічний злочин людина має нести кримінальну відповідальність. Мені відомо, що кримінальну відповідальність хочуть замінити штрафами. Це неправильно, бо призведе до збільшення таких порушень. Наші високопосадовці чинили економічні злочини, але боялись кримінальної відповідальності. Тепер вони зможуть крутити свої брудні справи без жодного остраху.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3725 / 4.13MB / SQL:{query_count}