Прокидатися раніше

Чи вплинуло на вас переведення годинника на літній час?

Чи вплинуло на вас переведення годинника на літній час?

Учора прокинутися вранці багатьом було значно важче, ніж зазвичай. І не тільки тому, що у вихідні ми розслабилися і ніжилися в ліжку, хто скільки хотів. У ніч із суботи на неділю стрілки годинника перевели на літній час, тобто на годину вперед, тож нам довелося встати
на годину раніше. Якщо для “жайворонків” це не створило особливих проблем, то “совам” зараз вкрай важко – вони сонні, в’ялі, неактивні, робота валиться з рук. І на адаптацію до нових умов їм знадобиться як мінімум тиждень.

Перехід на літній час – це стрес для організму. Найбільше від нього, як твердять медики, страждають діти, інваліди, люди похилого віку і ті, хто має серцево-судинні захворювання. Перехід на літній час насамперед спричиняє збої у сні. Адже не кожен може на годину раніше лягти спати і на годину раніше встати, бо у людини є свій біологічний годинник, до якого організм звик. І будь-які збої негативно позначаються на самопочутті, здоров’ї. Багато людей страждає від безсоння, в інших загострюються хронічні захворювання.

Наші сусіди, росіяни, восени 2011 року вже не переходитимуть на зимовий час, у них скасували перехід на літній і зимовий час. МОЗ України над таким кроком задумується, та остаточної позиції ще не оголосило.

Сьогодні “Пошта” запитує читачів,  чи вплинуло на них переведення годинника на літній час?

Марія Калька,
працівник прес-служби Львівської міськради:

– Зміна часу практично не вплинула на мене. Втоми чи погіршення самопочуття не було. Правда, у понеділок зранку прокидалася довше, ніж зазвичай, проте на роботу прийшла вчасно  і все заплановане вдалося виконати. Та й понеділок видався настільки насиченим та динамічним, що про зміну часу дуже швидко забула.

Леся Квик,
художниця:

– Та ніяк не впливає. Я просто пересуваю стрілку і забуваю про те, що час кудись переводили. Найважчим та найдовшим у цій справі для мене є з’ясувати, куди, в який бік переводять час. Спочатку я випитую, куди сувати стрілкою, а тоді пересуваю її і забуваю!

 

Андрій Левківський,
журналіст:

– Весняне переведення годинника я сприймаю більш спокійно, ніж осіннє. Коли розумієш, що потрібно вставати раніше, то краще організовуєш сам себе.

Натомість, коли знаєш, що в тебе ще є одна “зайва” година, яку можна витратити на сон, то розслабляєшся і згодом важче увійти в робочий ритм. Проте все ж схиляюся до думки, що переведення годинника – це зайва справа і помітної користі вона не має, натомість, шкоди, особливо для дітей, значно більше.  

Тетяна Калініченко,
PR-менеджер радіо “Марія”:

– Переведення часу неприємно позначилося на моєму самопочутті, а особливо неприємно на моїй чотирирічній донечці, яка сьогодні зі сльозами пішла у садочок.

Дитина керується біологічним годинником, тож вона звикла вставати на годину пізніше – я її ледве розбудила. Я теж важко перелаштовуюся. Лягати раніше – нічого не дає, бо теж є певна звичка. Тож на роботі я сплю носом у моніторі.

Ірина Сидорчук,
менеджер візового відділу туристичної фірми:

– Я – “жайворонок”, люблю рано вставати і чекала переведення годинника, щоб раніше лягати спати. На роботу я останнім часом вставала без будильника. Тому я тільки “за”!

 

Наталія Бонішко,
викладач французької мови:

– Надзвичайно важко встати на годину раніше, і як результат – увесь тиждень дуже втомлююся. Як на мене, не потрібно взагалі жодних переходів – ні на літній, ні на зимовий час!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.8278 / 4.09MB / SQL:{query_count}