Вірмени проти спільних підручників

Національний конгрес вірмен України висловлює стурбованість можливим написанням спільного українсько-турецького підручника з історії

Національний конгрес вірмен України висловлює стурбованість можливим написанням спільного українсько-турецького підручника з історії. Про це йдеться у зверненні конгресу до міністра освіти Дмитра Табачника, інформує “Історична правда”. “Беручи до уваги концепцію негаціонізму офіційної турецької історіографії щодо Геноциду вірменського народу 1915 – 1922 років, а також фальсифікаційного підходу до історії Вірменії і вірменських колоній, виникають побоювання у достовірній інтерпретації ряду історичних процесів”, – зазначено у зверненні. У Національному конгресі вірмен Україні нагадали, що в роки геноциду близько 50 тисяч вірменських біженців з Туреччини знайшли притулок у Харкові, Одесі, Феодосії та інших містах України.

Як відомо, Україна не визнала геноциду вірмен, хоч це питання час від часу порушують. Один з останніх випадків – звернення Черкаської міськ­ради до Президента. У квітні депутати Черкас звернулись до Януковича із проханням “підтримати вірменський народ і закріпити на законодавчому рівні питання з приводу визнання та засудження геноциду вірменського народу Османської імперії”. Щоправда, чекати цього від Президента, який не визнає геноциду українського народу, марно.

Наразі міністерство освіти Туреччини не дало згоди на написання спільного підручника з історії. Подібні підручники мають намір написати також із Польщею, Литвою та Росією. Саме з останнім партнером у нас найбільший прогрес. За словами міністра Табачника, українсько-російський підручник “обов’язково буде”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0710 / 4.06MB / SQL:{query_count}