Чи є життя на екзопланетах?

У NASA повідомили, що знайшли п’ять планет за ме­жами Сонячної системи, на яких помітили воду

Ключовим параметром, який може вказувати на можливість життя у Космосі, є наявність води. Цього тижня у NASA повідомили, що знайшли п’ять екзопланет (таких, що розташовані за ме­жами Сонячної системи), на яких помітили воду, точніше водяну пару. Однак астрономи застерігають – на цих планетах життя існувати не може, бо вони розташовані надто близько до своїх зірок!
Деталі відкриття описані в статті, що з’явилася на сторінках Astrophysical Journal. Планети досліджували з допомогою ширококутної камери Wide Field Camera 3, яка дала змогу спостерігати за проходженням об’єктів на тлі зірки. Всі дані згодом порівнювали у різних спектральних діапазонах, оскільки водяна пара добре засвоює інфрачервоне випромінювання і в той же час практично прозора для видимого світла.
Усі п’ять планет є типовими “гарячими Юпітерами”: їх маса у 318 разів більша за масу Землі, але на відміну від “нашого” Юпітера ці планети розташовані дуже близько до зірки, навколо якої обертаються. Тобто мають дуже великий радіус у поєднанні з невеликою відстанню до зірки. Саме останнє й розвіює будь-які надії на існування життя. 
Варто наголосити, що такий метод дослідження екзопланет – за допомоги спектрального аналізу – існує всього лиш десять років. Одну з перших планет за межами Сонячної системи знайшли тільки в 1999-ому, відтоді астрономи виявили понад 1000 таких об’єктів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4432 / 3.96MB / SQL:{query_count}