Секрет знань

Краще і швидше навчаються люди, які мають змогу набувати одних і тих же навиків у кількох вчителів водночас

фото: pikabu.ru
Секрет того, чому деякі культури процвітали в той час, коли інші зазнавали занепаду, можна пояснити не особистими обдаруваннями осіб, а соціальною організацією суспільств, передусім їх систем навчання. 
У статті, опублікованій в журналі “Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences”, група психологів із Канади та США стверджує, що соціальні мережі (у якнайширшому трактуванні) роблять людей розумнішими. Психологи з Університету Британської Колумбії за допомогою цікавого експерименту доводять, чому задля збереження та вдосконалення практичних навичок і знань варто взаємодіяти з іншими.
Зібравши дві групи волонтерів, науковці поставили перед кожною з них завдання – передати наступному поколінню (іншим учасникам досліду) знання про те, як правильно зашнуровуватися чи як малювати складну фігуру у графічному редакторі. Згодом навчені волонтери мали передати ці знання наступним учасникам досліду, і так кілька разів. Щоправда, в одній групі було правило: кожен учасник отримує знання лише від одного “вчителя”, а в іншій навчатися можна було в усіх п’яти “педагогів” водночас. 
Зіставивши результати дослідження і порівнявши, як одне й те ж завдання виконують представники останнього покоління кожної групи, дослідники помітили, що “одинаки” (ті, у кого було право навчатися лише в одного “вчителя”) у процесі навчання втратили деякі важливі навики. Наприклад, складна фігура в тих волонтерів, які мали змогу навчатися в усіх учасників експерименту, уже з восьмого покоління  виходила практично ідентичною тій, яка була в оригіналі (усього одна помилка на п’ять спроб). А от у групі одного “вчителя” фігура виходила правильною лише у двох випадках із п’яти.
Дослідники впевнені, що для збереження знань найкраще навчатися разом. Звісно, це не новина, однак досі такі висновки отримували в основному з історичних досліджень, а не конкретних експериментів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7757 / 4.07MB / SQL:{query_count}