Місце “ломки”

Американські науковці знайшли в мозку нейрони, що відповідають за появу “нікотинової ломки”

фото: bestchai.ru
У статті, опублікованій у журналі “Current Biology”, дослідники доводять, що їх відкриття дозволить полегшити курцям перехід на здоровий спосіб життя. 
“Наше дослідження показує, що лікування нікотинової залежності методом зниження активності нейронів у певній ділянці мозку може допомогти зменшити неприємні симптоми, полегшивши у такий спосіб і відмову від куріння”, – пишуть  дослідники.
Аби відшукати ці ділянки, науковці спершу добряче повправлялися на гризунах. Група дослідників із Массачусетського університету під керівництвом Жу Бін Чжао-Шеа упродовж шести тижнів експериментувала з мишами, нікотином і лазером. Спершу гризунів “підсадили” на нікотин, додаючи його невеликими порціями у воду. Потім мишей поїли виключно чистою водою і спостерігали за проявами “ломки”: гризуни шкрябали клітки, дрижали, гидували їжею, і в них, як показали додаткові тести, зросло відчуття тривоги.
З’ясувалося, що у тварин, які не вживали нікотину, активізується одна й та сама група нейронів у середньому мозку. Аби перевірити гіпотезу, науковці вирішили взятися за здорових гризунів. Мишам ввели спеціальний білок, який дає змогу збуджувати клітини мозку під дією світла. Після цього, світячи лазером на відповідну ділянку мозку, дослідники змогли добитися появи “ломки” у тих мишей, які нікотину не вживали.
Далі справа за малим – використавши найбільш придатні анестетики, американці знизили активність нейронів у проблемній зоні, а це зменшило і прояви “ломки”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.4931 / 4.06MB / SQL:{query_count}