Справи сердечні

Учені пояснюють, чому в дітей почастішав пульс

За останні 30 років у десятилітніх дітей почастішав пульс. Пов’язано це насамперед із тим, що нинішні підлітки значно менше рухаються, ніж їхні ровесники кілька десятиліть тому. До таких висновків дійшли науковці з інституту здоров’я дітей Університетського коледжу Лондона.
Як відомо, частота пульсу в спокійному стані є критерієм для визначення стану серцево-судинної системи. Пришвидшене серцебиття у дорослих пов’язують із гіпертонією чи атеросклерозом, у дітей – із надлишковою вагою. Про те, що серед сучасних підлітків надлишкова вага – явище поширеніше, ніж у їх попередників, відомо давно. Цього разу британські вчені вирішили з’ясувати, чи за цей час підвищився тиск у підлітків.
Перший етап дослідження провели ще у 1980 році: тоді науковці досліджували роботу судин у 12 тисяч 10-літніх хлопчиків і дівчаток (окрім частоти пульсу, медсестри занотовували також дані про вагу і зріст дітей). Пізніше аналогічні заміри повторювали ще кілька разів. Таким чином вдалося поспостерігати за п’ятьма поколіннями підлітків.
Опрацювавши зібрану інформацію, науковці помітили, що за 30 років частота пульсу в хлопчиків збільшилась на 2 удари в хвилину, а в дівчаток – на один. Попри те, що у дітей за ці роки збільшилась і середня вага, вчені пояснюють, що основна причина появи додаткових ударів у судинах – низька фізична активність. 
“Якщо така частота пульсу у хлопчиків збережеться і тоді, коли вони подорослішають, це може спричинити підвищення рівня смертності від захворювань серцево-судинної системи серед здорових чоловіків на 4% і на 2% ризик появи діабету у людей, старших 65 років”, – пояснюють науковці у журналі “Archives of Disease in Childhood”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7207 / 4.06MB / SQL:{query_count}