Після нас – потоп

Науковці уявили, якою стане Земля після танення всіх льодовиків

фото: ngm.nationalgeographic.com
Зараз на планеті є близько п’яти мільйонів кубічних миль льоду. Якщо він весь розтане, то рівень моря підніметься на 65 метрів, а берегові лінії багатьох держав підуть углиб материків. Хоча автори попереджають, якщо це й станеться, то ще нескоро – лід танутиме щонайменше п’ять тисяч років.
Автори журналу National Geographic прорахували наслідки зміни клімату, а головне – як нові умови вплинуть на вигляд планети. Загалом середня температура на планеті підвищиться із нинішніх 14 до 26 градусів. Припускаючи, що внаслідок цього розтане весь лід, науковці створили інтерактивну карту, на якій продемонстрували, як зміниться вигляд кожного із материків.
Виявилося, що за такого сценарію Лондон і Венеція підуть під воду, а Нідерланди, Данія, Бельгія та країни Прибалтики втратять більшу частину своїх територій. Із карти також помітно, що Україна може позбутися територій Херсонської, Миколаївської, Донецької та Одеської областей, а наш єдиний півострів відокремиться від суші і стане островом.
Постраждає і Росія: Петербург, Кубань та західний Сибір теж опиняться під водою, а Петербурзька область стане островом. У Північній Америці вода накриє усе Атлантичне узбережжя США, зокрема Флориду і берег Мексиканської затоки, а також значну частину Каліфорнії. З карти Латинської Америки зникне Буенос-Айрес і прибережні райони Уругваю та Парагваю.
Каспійське море стане більшим за Чорне, а Перська затока поглине Ірак. Найменше вода спотворить Африку, однак, кажуть автори дослідження, більша частина материка стане незаселеною. Наприклад, у Єгипті внаслідок підвищення рівня води в Середземному морі стародавні міста Олександрія та Каїр стануть “заболоченими”. 
В Азії вода затопить території, на яких сьогодні проживає близько 600 мільйонів осіб. Поглине море і прибережні території Індії, а також Бангладеш. Що ж до Австралії, то внаслідок танення льодовиків посеред материка з’явиться нове море. Загалом, кажуть науковці, вода затопить територію, на якій зараз проживає близько 80% населення.
До речі, за підрахунками вчених Гавайського університету, зміни клімату стануть незворотними через 34 роки. Йдеться про період, коли середня температура найхолоднішого року перевищить середню температуру найбільш спекотного року (принаймні в останні 145 років). Ця дата різнитиметься залежно від регіону, однак у масштабах цілої планети “точка неповернення” припаде на 2047 рік.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4313 / 3.98MB / SQL:{query_count}