Політ на Марс

Індія стала шостою країною, яка намагається підкорити Червону планету, і має шанси стати четвертою, яка туди долетить

У вівторок, 5 листопада, з космодрому в штаті Андхра-Прадеш стартувала ракета-носій із супутником “Мангальян”. Незабаром після запуску зонд відокремився від ракети і почав вихід на еліптичну орбіту Землі. 

інфографіка New Scientist (переклад "Львівська Пошта") (поглянути ближче)
Вихід на траєкторію польоту у напрямку Марса має відбутися 30 листопада. А на еліптичну орбіту Червоної планети “Мангальян” має вийти у вересні 2014 року. Досі спроби запустити апарат для досліджень Марса зробили всього п’ять країн, долетіти вдалося це лише трьом – СРСР, США та Євросоюзу.
В Індії переконані, що сам запуск є важливим етапом для науки країни. Усього на апараті встановлено п’ять приладів, найцікавішим з яких є датчик для виявлення метану як ознаки можливого існування життя. Якщо усе пройде успішно, результати спостережень “Мангальяна” можуть вирішити давню суперечку, чи є на Марсі умови для зародження життя. Також на супутнику встановлено кольорову камеру, аналізатор тиску, спектрометр – усе необхідне для вивчення атмосфери планети.
Вартість цієї місії оцінюють у 73 мільйони доларів. Це значна сума, тому багато спостерігачів запідозрили Індію у прагненні спровокувати новий виток космічних перегонів, зокрема й у намірі “втерти носа” Китаю.
У Делі ж на це заявляють, що місія дозволить країні відчути національну гордість. “Ми не беремо участі в космічних перегонах. Але якщо марсіанська місія пройде успішно, це серйозно підніме бойовий дух народу Індії”, – цитують інформагентства слова керівника супутникового центру Індійського космічного агентства у Бангалорі (ІSRO) Шрі Шивакумара.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4064 / 3.97MB / SQL:{query_count}