Мамонтам знову не пощастило

Російські вчені пояснили, чому клонування предків слонів залишається мрією

фото: bigpicture.ru
Головна причина – науковці ніяк не можуть відкопати мамонта, в якого збереглася бодай одна жива клітина. 
Цього тижня якутські вчені розповіли про результати дослідження одного із найвідоміших мамонтів – 11-річної Юки. Її труп виявили ще весною 2009-го, відкопали через рік і вперше в історії палеонтології змогли отримати клітини крові. Це був справжній прорив, після якого чимало науковців обережно висловлювалися про можливість клонувати тварину. 
Однак це ще довго залишатиметься мрією палеонтологів. “Для організації наукового процесу передусім потрібна жива клітина, якої у трупі Юки, на жаль, немає. Зараз вчені з усього світу працюють над розшифруванням ДНК мамонта. Якщо ця робота завершиться благополучно, то наступним етапом стане її відтворення та імплантація ядра у клітину слона. Теоретично це можливо, але практично у світі ще нікому не вдавалося здійснити подібний експеримент, який займатиме дуже багато часу”, – розповів старший науковий співробітник Інституту геології алмазів і благородних металів ЯНЦ СВ РАН Геннадій Боєскоров.
Втім, якутські дослідники виявили багато цікавих речей, про які, щоправда, не мають права розповідати – результати досліджень ще потрібно “захистити” науковими публікаціями. Очікується, більше інформації про Юку з’явиться ближче до 2016 року. Хоча у 2014-му в Греції пройде Міжнародна мамонтова конференція, під час якої, можливо, нам розкажуть нові цікавинки з життя предків слонів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3836 / 3.96MB / SQL:{query_count}