Десять кандидатів на життя

Астрономи виявили десять планет за межами Сонячної системи, на яких може існувати життя

Про них розповіли у NASA під час презентації результатів спостереження космічного телескопа “Кеплер”.
Традиційно, населеними вважаються планети, на поверхні яких може бути вода. Це вираховують за допомогою спостережень за самою планетою та зіркою, навколо якої та обертається, зокрема – співвідношенням яскравості цієї зірки та радіусa орбіти планети. Загалом астрономи досліджують, наскільки відкрита планета схожа на Землю – як за розмірами, так і умовами розташування.
Команда, яка займається розшифруванням даних “Кеплера” виявила 833 нових планети-кандидати у список придатних до життя. За словами керівника досліджень Джейсона Роу, з часу останнього оновлення даних, отриманих із телескопа, кількість таких об’єктів зросла на 29%, досягнувши на сьогодні 3 538-ми планет. При цьому максимально схожими до Землі (з радіусом, меншим 1,25 земного) є 674 об’єкти, а ще понад 1000 є удвічі більшими за нашу планету. Щоправда із цієї кількості лише десять знаходяться у так званій зоні життя – обертаються на безпечній відстані від своєї зірки та що на планеті може існувати рідка вода.
“Зірки є будівельними блоками галактик, що впливають на їх еволюцію і створюють хороші умови для планет. Вивчаючи їх, ми досліджуємо саму галактику і наше місце в ній”, – розповідає Вільям Чаплін, професор астрофізики Бірмінгемського Університету. – “Кеплер” здійснив революцію в астросейсмології, забезпечивши нас результатами спостережень безпрецедентної якості та тривалості за тисячами зірок. Ще кілька років назад ми могли лише мріяти про таке”.
За допомогою “Кеплера” вчені мають намір визначити відсоток зірок, що схожі до Сонця, і перебувають поблизу невеличких планет, як-от наша Земля. Упродовж чотирьох років телескоп безперервно спостерігав за випромінюванням понад 150 тисяч зірок, записуючи дані кожні 30 хвилин. Астрономам залишається ще розшифрувати інформацію, записану упродовж останнього року.
Цікаво, що вже всередині наступного десятиліття, ми зможемо подивитися на потенційно заселені планети. Як повідомляє New Scientist, це стане можливим завдяки дослідженням нових телескопів, значно потужніших за той же “Кеплер”. Першого із його наступників планують запустити в космос уже в 2017-му році. До слова, найближчі до нас потенційно придатні для життя планети розташовані на відстані 12 світлових років. Злітати до них самотужки, звичайно, в нас не вийде, але вже через кілька років зможемо бодай поглянути, чи там хтось є.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4316 / 3.97MB / SQL:{query_count}