Далекі предки

Американські генетики уточнили вік праотців людства – мітохондріальної Єви та хромосомного Адама

Досі вважалося, що уявна Єва жила трішки раніше за ймовірного Адама. Передбачалося, що останній спільний предок людей по жіночій лінії помер не пізніше 148 тисяч років назад, по чоловічій – не пізніше 156 тисяч. “Попередні дослідження показували, що чоловік жив пізніше, аніж жінка. Але наше дослідження показує, що насправді часових розбіжностей немає”, – запевняє професор генетики Стенфордського університету Карлос Бустаманте.
Як відомо, Y-хромосома передається лише від батька до сина, а мітохондріальна ДНК успадковується по материнській лінії. Це дуже корисні інструменти для виявлення родових відносин, зважаючи на те, що швидкість мутацій цілої ДНК є більш-менш сталою. Зіставляючи ці дані із інформацією про розселення народів, можна вирахувати час життя тих, кому ми завдячуємо більшою частиною генома.
Дослідники під керівництвом Бустаманте проаналізували Y-хромосомні послідовності у 69 чоловіків із різних регіонів. Завдяки новим способам секвенування ДНК науковці змогли встановити 11 000 відмінностей між цими послідовностями. “По суті, ми побудували повне “дерево еволюції” для чоловічої Y-хромосоми. До появи новітніх систем секвенування таке дерево ґрунтувалося лине на кількох сотнях варіантів. Ми могли поглянути на загальні обриси такого дерева, але не мали змоги дізнатися, якою є довжина його гілок, що виражається у числі мутацій. Тепер у нас є такі дані”, – запевняє співавтор дослідження Девід Познік.
Американці переконують, що загальний предок людини жив близько 100 – 148 тисяч років назад. Адам і Єва не були єдиними людьми, які жили у той час. Просто саме їхні частини ДНК через тисячоліття мутацій найбільш повно відповідають сучасним.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.6807 / 4.06MB / SQL:{query_count}