Місія на Марс

Американське агентство визначилося зі складом першої експедиції людей на Марс

NASA відібрало учасників першої експедиції на Марс. Космічне агентство розповсюдило прес-реліз, де розповідається про щасливчиків, які до 2020 року мають полетіти на червону планету.
Із понад 6 100 кандидатів вибрали всього вісім осіб – чотирьох жінок та чотирьох чоловіків. Всі вони перебувають у розквіті сил: наймолодшим учасникам по 34 роки, а найстаршому всього 39. “Ми запропонували приєднатися до нас цим підкорювачам космосу, бо вони знають: ми робимо тут великі, сміливі справи – готуємося до місії, яка заведе нас далі, аніж будь-коли досі, – розповідає керівник космічного агентства США Чарльз Ф. Болден. – Вони відчувають піднесення завдяки науці, яку творять на Міжнародній космічній станції. Вони готові стати першою місією людей, яку відправлять на астероїд, а згодом і нас сам Марс”.
Кандидати на політ упродовж півтора року проходили складні тести, психологічні та фізичні випробування, а також низку медичних перевірок. Уже з серпня їх розпочнуть тренувати для виходу на орбіту та польоту на сусідню планету. У NASA розповідають, що вісімка щасливчиків відвідуватиме спеціальні семінари та тренінги у різних куточках світу. Якщо всі вони завершаться успішно, відібрані кандидати доєднаються до 48 досвідчених астронавтів для здійснення першої спроби колонізації космосу.
Серед відібраних осіб є два медики, чотири льотчики-випробувача, океанолог та морський піхотинець. За даними місцевих ЗМІ, зарплата майбутніх астронавтів під час навчання становитиме від 60 до 140 тисяч доларів на рік.
 До теми                              
Чотири мільярди років тому, коли Земля ще була молодою планетою, Марс був багатим на кисень. До такого висновку дійшли вчені на основі даних, які зібрав марсохід Spirit у кратері Гусєва (південна півкуля червоної планети). Планетологи з’ясували, що на Марсі кисень з’явився ще до того, як ним збагатилася оболонка нашої планети, йдеться у журналі Nature. “Породи у кратері містили більше кисню, ніж частинки метеоритів, незважаючи на однакове їх походження. Це здивувало нас, оскільки метеорити вважаються молодими (їм всього 180-1400 мільйонів років), а породи в кратері Гусєва, що вивчив Spirit, сформувалися 3,7 мільярди років тому. Очевидно, мінерали в нижніх шарах літосфери Марса зберігають у собі кисень, який з’явився в них у часи, коли вони контактували з атмосферою юної червоної планети”, – заявляє Бернар Вуд із Оксфордського університету (Великобританія). Результати цих дослідження можуть змінити дискусії про життя на Марсі. Окрім питання, чи можливе воно там сьогодні, слід з’ясувати, чи було воно там до того, як зародилося на Землі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5409 / 4.08MB / SQL:{query_count}