Нейрони на карті

Нейрофізіологам вдалося створити карту мозку, на якій можна побачити тривимірне зображення окремих нервових клітин та їх відростків.

businessinsider.com
На сьогодні це найточніша та найдетальніша карта людського мозку; вона перевищує у 50 разів попередні досягнення, повідомляє журнал Science.
Кетрін Амунтс із Дослідницького центру міста Юліх (Німеччина) та Алан Еванс із Університету Макгілла в Монреалі (Канада) змогли деталізувати мозок завдяки новій методиці сканування нервових клітин. Спершу за допомогою спеціального інструмента (мікротома) мозок розрізають на 7 400 шарів.
Згодом кожен зріз обробляється розчином, який робить клітини більш помітними як для людського ока, так і для комп’ютерних алгоритмів. Уже після цього зрізи підсвічують сканером та за допомогою комп’ютерної програми всі зображення об’єднують в одне. Така методика дозволяє отримати тривимірну карту мозку із деталізацією по будь-якій осі до 20 мікрометрів (мікрометр –  одна мільйонна метра). Цього достатньо, аби поспостерігати навіть за окремими нейронами.
Поки технологію протестували лише на мозку 65-річної жінки. На отримання точної карти дослідники витратили тисячу годин (і це лише на аналіз знімків на комп’ютері). “Ми укладемо карти й інших людських мозків, що дасть змогу оцінити варіації їх кліткової архітектури. Окрім цього, ми об’єднаємо плід нашої праці із картою того, як з’єднуються фрагменти білої матерії у “свіжому” мозку. Це допоможе знайти зв’язок між структурою кори та кількістю нервових закінчень у білій речовині”, – запевняють автори дослідження. Зображення мозку можна переглянути на сайті Університету Макгілла (безкоштовно зареєструвавшись).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.0356 / 4.06MB / SQL:{query_count}