Дбайте про зуби – збережете пам’ять

З’ясувалося, що існує зв’язок між здоров’ям ротової порожнини та здатністю згадувати події

Втрата зубів пов’язана з погіршенням пам’яті. До такого висновку прийшли скандинавські науковці, які дослідили пізнавальні навички та стан здоров’я 273 осіб віком від 55 до 80 років. Результати дослідження опубліковані в журналі European Journal of Oral Sciences. 
Щоправда, важко сказати, чи гарантує хороша пам’ять збереження зубів, як і те, чи сприяють різці запам’ятовуванню нової інформації. Але науковці виявили, що учасники дослідження, у яких збереглися непогані зуби (обов’язково свої), на 4% краще виконували тести на епізодичну пам’ять. Результат враховує статево-вікові розбіжності між учасниками, а також різний вік та соціально-економічний статус. Усі піддослідні пройшли однакове медичне обстеження, зокрема огляд ротової порожнини, та виконали серію когнітивних тестів.
Зв’язок між зубами та пам’яттю, як вважають автори, може мати кілька пояснень. Під час пережовування їжі у гіпокамп (частина мозку, що бере участь у формуванні емоцій та пам’яті) надходять стимулюючі сенсорні імпульсі. Зменшення кількості зубів, відповідно, знижує й чисельність таких сингалів. Що цікаво, штучні імплантати не можуть забезпечити такого ж потужного стимулювання гіпокампа, як природні зуби.
Але це не єдине можливе пояснення результатів дослідження. Під час процесу жування, доводять науковці, покращується постачання крові до головного мозку, а мозок у певних ділянках стає активнішим. Ще одна ймовірна причина погіршення пам’яті у порівняно беззубих людей – гірше харчування. Шансів, що “зубасті” дотримуються здорового харчування, більше.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8172 / 4.06MB / SQL:{query_count}